Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img

Datome: Ataman’ı Örnek Almayın

Gigi Datome, Dünya Kupası’nda İtalya Milli Takımı’nın kaptanlığını yapan ve Slovenya’yla oynadıkları yedincilik maçının ardından basketbolu bırakan Gigi Datome, Corriere Dello Sport’a konuştu ve Ergin Ataman’ı kötü örnek olarak gösterdi.

Datome şöyle konuştu:

“Rakibinize saygı duymanız lazım. Bazı insanların rakiplerine karşı iddialı gözükmek istemelerini anlıyorum ama kibirli söylemler bazen ters tepebilir. Demek istediğim şu, bence kimse Ergin Ataman gibi davranmamalı. Ataman gittiği her kulüpte ‘her şeyi fethedeceğini, her şeyi kazanacağını’ söylüyor. İnsanların iddialı konuşmakla kibirli gözükmek arasındaki dengeyi sağlaması lazım.”

12 YORUMLAR

 1. Bir süredir basketbol kamuoyumuzda bulunan bir mantaliteyi sevmiyorum. Virtus Bologna – Olimpia Milano maçlarından önce yapılan sıkıcı açıklamalar, bence rekabeti olumsuz anlamda etkiliyor. Koçlar hep rakibe büyük saygı duyduklarını, maçın çok zorlu geçeceğini söylüyorlar. Bu noktada insanların gerçek düşüncelerini söyledikleri zaman karşı tarafa ekstra bir motivasyon sağlayabileceklerini düşünmelerini anlıyorum. Elbette Ergin Ataman gibi çıkıp ‘herkesi yeneceğiz, her şeyi fethedeceğiz’ demesinler ama ikisi arasında bir dengenin sağlanması lazım.” Diyor farklı bir çeviride… Neyse reklamın iyisi kötüsü olmaz amma velakin Datome’ye şunu sormalı hangisi daha kötü, koçunun iddialı olması mı? yoksa koçunun pancar gibi bir suratla oyuncusuna tüm kameralar önünde küfür etmesi mi!?!?!!?!

  • Ooo gönüllü avukat bilmem ne baba damlamış yine, Datome’nin gerçekleri söylemesi ağrına gitti değil mi? Sen şansına iyi uyum sağlayan, sürekli oynatarak parlattığı yabancı oyuncular sayesinde başarılı ve iddialı olabilmiş,
   yabancısız başarılı olamadığı milli takım maçından sonra tek kelime edememiş kibir abidesinin yediği haltlara bak sonra başkalarına (geçen burada o ‘pancar’ suratlıyla ilgili bir haber vardı, takımlarında oynamış 120 den fazla oyuncusu koç olmuş ya 25 yıldır koçluk yapan seninki?). Genç oyuncu tokatlama, dopingli oyuncu oynatma, maça başka takım taraftarını çağırma, tükürüğe ayran deme, İstanbul’da Gs taraftarlarınca öldürülen Sırp taraftar hakkında abuk sabuk konuşma ve yıllarca kurşun geçirmez yelekle ve korumayla gezmek zorunda kalma, Türk oyuncuları basın önünde haksız yere eleştirip, ceza verme,kadro dışı bırakma,takımdan gönderme,mecburen oynattığı Sertaç harici bir Türk oyuncunun gelişmesine ve yetişmesine katkıda bulunmama gibi mesela…

 2. evet pancar suratlı kötü periyotta özellikle Datome’ye “hepiniz iyi/güzel çocuklarsınız….” demişti yıllarca o boyla bi dünya da hakaret azar işittiler. Gıkları çıkmadı. Ey kontrat sen nelere kadirsin. Şimdi söylediklerini nasıl samimi değerlendirelim?
  Mertbabanın tespitleri çok yerinde geldi.

 3. Hakkında en yakınında olanlar dahil iyi konuşacak tek kişi var mı? Çıkarcılar hariç. Takımda oynayıp ayrılıp da şöyle iyi insan böyle iyi koç diyen kaç kişi var?Reklamını da yabancılarla yapabildi. Küfür kabul edilecek iş değil de kendisi de rakip takım taraftar ve yöneticilerine küfür etmişti ve küfür etmeyen de bir koç yok hele Türkler. Önce iğneyi kendinize batırın çuvaldızı başkasına öyle savunma yapın.

 4. Sana küfredenimi örnek alsınlar cici utanmalısın seni ….. diyen mi örnek olacak? Bu bir oyun ve rakibine meydan okumak kibir değildir tam aksine kendine güvendir.

 5. “Ataman’ı örnek almayın.” Doğru bir tavsiye, ama zaten kimse Ataman’ı örnek almıyor. Basketbolu bilenler, Ataman’ın basketbolu bilmediğini bildiği için, ciddiye bile almıyor. Efes iki kupa sonrası bile sezon ortasında kapının önüne koyuyor da, Avrupa’da bir kulüp hariç kimse kapısını çalmıyor. Ataman kendisi gibi basketbolu hiç bilmeyen, kısa hafızalı futbol fanatikleri dışında kimse için bir şey ifade etmiyor, merak etme…

 6. Arkadaşlar biliyorum seviyor ve ilgiyle izliyorsunuz beni amma velakin konu ben değilim…Datome , -ki Yiğit Bey de belirtmiş- bence böyle keskin bir ifade söylemedi. Söylese de fark etmez kişisel görüş.Kaldı ki Datome burda asıl olarak ; içimizdeki Papua Yeni Gineliler’in de isimlerini bile bilmese de sadece Türk olmadıklarını bildikleri İtalyan koçları eleştirmiş… Bilen bilir, her yıl bir klişe buluyorum , yorumları eğlenceli hale getirmek için (Atamanfobi- İçimizdeki Papua Yeni Gineliler- 40 yaşından genç kardeşlerim vb gibi) bu yılda aklıma Sazanizm geldi buradaki yorumları görünce…Sizler olmasanız ben ne yaparım… Destek verenlere de vermeyenlere de saygılar-sevgiler… Hadi bakalım sezon başladı hayırlı olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler