Cumartesi, Mayıs 18, 2024
spot_img

Edwards: İletişim Konusunda Laso, Itoudis’ten Daha İyi

Çaylak sezonunu oynadığı Fenerbahçe BEKO’dan ayrılıp Bayern Münih’e geçen Carsen Edwards, Dimitris Itoudis ile karşılaştıırdıp, Pablo Lasso için “İletişim konusunda çok daha iyi.” yorumunu yaptı.

Edwards, “Avrupa’da basketbolun oynanma şekliyle NBA’e göre pek çok farklılık var, özellikle de spacing konusunda. Avrupa’yı öğrenmeye devam ediyorum” dedi.

Laso’nun kendisine şut atması için bazı oyunlar hazırladığını söyleyen Edwards, “Sadece kazanmamıza yardımcı olmak istiyorum. Bu yıl benim rolüm buysa, en iyi şekilde performans göstermeye çalışacağım. Geçen yıl sadece Dimitris Itoudis’ten değil, tüm kadrodan ve takım arkadaşlarımdan Avrupa basketbolu konusunda çok şey öğrendim.” diye konuştu.

Edwards; Laso ve Itoudis konusundaki soruya, “Farklılıklar var, Koç Laso daha iletişimsel. Benimle daha çok konuşuyor ve hatalarımı tekrar etmemem için bana yol gösteriyor. Bu farklı bir dinamik, onunla daha fazla iletişim kurabiliyorum.” yanıtını verdi.

5 YORUMLAR

  1. Kendisine şut atması için pozisyon çizildiğini gördüğünde gözleri yaşarmıştır Carsen’in… Itoudis denilen kötü antrenörün kurbanı hem Carsen hem de Fenerbahçe Beko oldu maalesef. Neyse ki en azından Carsen kurtuldu…

  2. Lüzumsuz futbol fanatizmi yapmaya gerek yok. Larkin’in Ataman için söyledikleri ile Edwards’ın Itoudis için söyledikleri arasında dağlar kadar fark var. Edwards Itoudis’ten Avrupa Basketbolu ile ilgili çok şey öğrendiğini, fakat iletişiminin kötü olduğunu söylüyor. Yunan basketbol federasyonu da aynı şeyi söylüyor ve iletişim bozukluğu yüzünden bazı basketbolcuların Yunan Milli Takımında bile oynamak istemediği gerekçesi ile sözleşmesini feshediyor. Zaten bu hali nedeniyle Fenerbahçeye’de zarar vermeye başladığını herkes görüyor. Siz hiç herhangi bir basketbolcunun, Ataman’dan çok şey öğrendim dediğini duydunuz mu? Larkin beş yıl boyunca Ataman ile basketbol konuşmadıklarından bahsediyor. Aynı şekilde iletişim bozukluğu olduğunu da söylüyor, ama Mıcıc Ataman’ın basketbol dışında her şeyden konuşmayı çok sevdiğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler