Pazartesi, Şubat 26, 2024
spot_img

Efes ve Fenerbahçe Yerlilere En Az Süre Verenler Arasında

Basketnews Sitesi, Euroleague takımlarının yabancı ve yerli oyucularına verdiği süreleri hesapladı. Buna göre yerlilere en fazla süre veren takım yüzde 49.9 ile Zalgiris oldu.

Baskonia yüzde 3.9 ile yerlilere en az süre veren takım olarak dijkkati çekti, Anadolu Efes yüzde 7.9 ile ikinci, Fenerbahçe BEKO yüzde 7.9 ile üçüncü sırayı aldı.

Euroleague takımlarının yerli oyuncu, yabancı oyuncu sayıları ve yerlilere verdiği süre yüzde olarak şöyle:

6 YORUMLAR

  1. Gerçekten mi? Hiç farkında değildik!… Eğer öyleyse belki de basketbol bizim genetiğimize uygun bir spor dalı değildir! Veya belki de söz “yerlilerin” ülkesinde yerli yönetici ve teknik adam yoktur! Belki de söz konusu yerlilerin ülkesinde ipler “beyaz adamın” elindedir! Yöneticilere, “teknik” adamlara, simsarlara, basına ve maç spikerlerine karşı yerlilerin neredeyse hiç şansı yok!…. Bunların aşağılık komplekslerinden gına geldi artık… Türk oyunculara yerli demekten de vazgeçin artık. Türk oyuncu dersek kim rahatsız olacak ki? Bu çekince niye? Yerli denince sömürülen Afrikalı yerliler ve yok edilen Amerikan yerlileri gibi bir çağrışım oluyor…..

  2. Yabancı kuralı kaldırılsın. Böylece kadroda yerli oyuncu olmayınca bu tür istatistiklerle vakit kaybetmeyiz. Ayrıca kaliteli yerli oyuncu vardı da oynatılmadı mı? Çoğunluğu havlu sallayarak para kazanmayı seçiyor.

    • Yerli oyuncu olması gereken sürelerde oynayacak,hata yapacak ki gelişsin de kaliteli olsun. Oynamayan oyuncu gelişemez. Son yazdığın da doğru, yerli kotasının verdiği rahatlık yüzünden kolaya kaçıyorlar hele Fb ve Efes gibi takımlardakiler. Daha düşük bütçeli takımlarda maç başı 25-30 dakika oynayabileceklerken sırf para için o yolu seçiyorlar,eurolig’de ya kenardalar ya da 1-2 dakika oynuyorlar veya tribündeler…

  3. Yabancı kuralı varmış gibi davranıp şikayetçi pozuna bürünmek, Türk basketbolunu bugünkü haline (Katar gibi Kuveyt gibi Avrupa’nın bar ve meyhanelerinde dalga geçilen maskarası durumuna) düşüren yabancıseverler lobisinin karakteristiği. Kural vardı da nasıl oluyor da bizimkiler %8 yerli ile oynuyorlar ? %20-50 arası yerli ile oynayan bu rakiplerin tekmili de sizin bize dediğiniz gibi aşağılık kompleksli mi, yoksa ırkçı mı ? Kural bizde göstermelik olarak var. Sınır çıtası o kadar yüksek ki simsar pazarlaması yığınla yabancı hurdalık çıtanın altından sıçrayarak içeri giriyor. Sınır dediğin en fazla 3+1 gibi birşey olur, o zaman simsar lobisi avantasını yitirir, branş ve milli takımlar da ayağa kalkar, lobiciler de kafa üstü çakılır. Bizimkileri havlu sallamakla, paragöz olmakla (bize kakaladığınız yabancı çöplükler çok ucuz ya …) ve kendi yansıtma psikopatlıkları icabı bizleri aşağılık kompleksi ile suçlayan yabancı hayranı kompleks abideleri bunları okuyunca bile soğuk terli nöbetler geçirirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler