Pazar, Nisan 14, 2024
spot_img

Mijatovic: Kimseyi Taklit Etmiyorum

Anadolu Efes Koçu Tomislav Mijatovic, Meridian Sports’a detaylı bir röportaj verdi.

“Bu işi hiçbir zaman bir şeylere hazırlık olsun diye yapmadım. Sevdiğim için yaptım, sevdiğim için yapıyorum. Bazen NBA’de uzun süre koçluk yapınca GM’liğe geçiyorsunuz, sonra bir bakmışsınız yine asistansınız. Fakat temelde hep koçsunuz. Pozisyonun adı önemli değil. Görevinizin kölesi olmamalısınız. Bazen sadece birlikte çalışma ayrıcalığını yakaladığım üst seviye koçlarla kahve içmek bile yeterli geliyor, hepsinden büyük dersler çıkardım. Böyle insanlarla vakit geçirdiğim için çok mutluyum.

Perasovic, Ivkovic, Ergin Ataman, Erdem Can’la çalıştım… Hepsinden en bilge tavsiyeyi aldım: Kimseyi taklit etme, benliğini kaybedersin. Onlardan işi öğrenme ayrıcalığı yakaladım fakat kimseyi taklit etmiyorum. Hepsi çok büyük karakterler, çok ciddi koçlar. İstesem de yapamam, yapmam çünkü takım fikrin benim olmadığını anlar. Deneyimler üzerinden takımın nasıl reaksiyon verdiğini görmek daha önemli.

Efes, son 30 yılın Avrupa’daki en istikrarlı takımlarından biri. Böylesine büyük bir organizasyonun parçası olma şansınız olduğunda üç katıyla karşılık vermelisiniz. Sadece kulübe değil, koçlara da. İlkinden sonuncusuna, hepsine. Hala arkadaşlığımı sürdürdüğüm Erdem’e de. Bazen bütün bu isimlerin arkadaşı olmanın nasıl bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

Obradovic‘le hiçbir şartta aynı cümlede bile geçemem. Bunu herkes bilir. Obradovic’in kim olduğunu, nasıl biri olduğunu da ben anlatmayayım. Fakat Efes’teyken ismin ne kadar büyük olduğunu bir kenara bırakıp savaşmanız gerekir. Yüksek seviyede oynamak için her şeyi yapacağımız 40 dakikada olay bitecek. Efes’in büyüklüğünü kanıtlayıp iyi bir sonuç almak istiyoruz. Partizan gibi bir kulüp ve Obradovic gibi bir koç karşısında bile.

Sporda hep en iyilere karşı oynamak istersiniz. Fakat aynı savaşı veriyor olmanız kariyerinin başında olan bir koçun Obradovic ile aynı cümlede geçebileceği anlamına gelmez. Belki bu durum bizim için ekstra motivasyon olur çünkü karşımızda buralardan defalarca geçmiş biri olacak. Rakip olmak onur verici.”

1 Yorum

  1. Ne kadar kaliteli yorumlar ve özenle seçilmiş kibar, asil, saygılı cevaplar. Tanımıyorum ama gerçekten çok takdir ettim. Başarıya giden yolda önün açık olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir