Perşembe, Temmuz 25, 2024
spot_img

Oyuncuların Çalışmak İstemediği Koçlar: Ataman ve Ivanovic

Basketnews’un 23 Euroleague oyuncusu ile yaptığı anketten ilginç sonuçlar çıktı.

Buna göre oyuncuların en fazla çalışmak istedikleri koç anketinde Pablo Laso yüzde 39.1 ile ilk sırayı aldı. Zeljko Obradovic yüzde 30.5 ile ikinci, Dimitris Itoudis yüzde 13.0 ile üçüncü oldu.

Buna karşın oyuncuların en az çalışmak istedikleri ankette ise Ergin Ataman ile Dusko Ivanovic yüzde 41.7 ile birinci sırayı paylaştı.

Ankette rakip olarak oynamaın en zor olduğusalon anketinden ise şı sıralama çıktı:

 1. Stark (Partizan) 56.5%
 2. Aleksandar Nikolic (Kızılyıldız) 26.1%
 3. Menora Mivtachim (Maccabi) 13.0%

En kirli oynayanlar anketinden ise yüzde 16.7 ile Nikola Kalinic ve Facundo Campazzo çıktı.

Oyunculara göre en iyi hakemler ise Alman kadın hakem Anne Panther (28.6%) ve Gytis Vilius (21.4%)

10 YORUMLAR

 1. Bu oyuncularda çok oluyor ama ne demek ataman çalışmak istemedikleri koç anketinde birinci sırada .Ey oyuncular Avrupa nin en büyük koçuna saygı göstermek zorundasınız!!!Hele ki OBRADOVİÇ en çok çalışmak istediğiniz ikinci koç nasıl olur ,ataman in OBRADOVİÇ den iyi koç olduğunu bile bilmeyen oyuncular acil formanizi asin🙂

 2. O kadar yazdık gergin hakkında iyi konuşan bir yabancı oyuncu bulamazsınız,yerliler kulüp bulamayız diye korktuklarından kötü konuşamaz,
  yanındakiler de sırf para için yanında diye. Gerginin siz bir de restoran, kafe,
  havalimanı gibi yerlerde bilhassa çalışanlara karşı kibirli,egolu tavırlarını görün aklınız durur. Onu milli takım koçu yapan gibi herşeyi parayla ölçmesi, paranın gücüyle istediğimi yaparım,
  yaptırırım zihniyeti de ayrı. Eski kulüplerindeki çalışanlar da onu gayet iyi bilir. Bazıları anılarıyla bazılarıysa… anılır diye bir söz vardır. Gergin’in gönüllü avukatı, şakşakçısı iskele babası ve sayıları az da olsa var olan diğer müritler bu anket sonucuna ne gibi savunma yapacaklar acaba?

 3. Normal sonuç, şaşırmamak lazım. Yardımcılığını yaptığı duayen Aydın Örs’ün herkesin içinde elini öpmem ne de olsa rekabet var diyen, oyuncularla tartışmayı,
  polemiği seven, haksızlık yapan, kendini aşırı beğenmiş adamla kim niye çalışmak istesin. Anca paranın gücüyle çalışırlar. Pana’dan da oyuncularla olan iletişim bozukluğundan ve kibrinden gidecek gibi. Orada oyuncular sessiz kalmaz ve koçu göndermek için her şeyi yaparlar.

 4. Yorum yapanlar, Ergin hocam yabancı olsa heykelini dikersiniz. Sizlerde Türk kompleksi var. Bir Türk’ün başarılı olmasını kendinize yediremiyorsunuz.

 5. Micic, Larkin, Bobua, Simon, Pleiss, Dunston, J. Anderson, Moerman, Singleton, Sertaç, Arroyo, Erceg, Sinan Güler, D. Hawkins, Schumpert… bu liste uzar gider. bu oyuncuların tümü Ergin Ataman takımınlarında kademe atladılar, iyi oyuncuyken yıldız oyuncu (micic, larkin) oldular, düşen kariyerleri tekrardan ivme kazandı (moerman, pleiss) veya 2. baharlarını (arroyo, simon) yaşadılar . Ve çok iyi paralar kazandılar. Bunda Ergin Hocanın oynattığı basketbolun katkısı kesinlikle vardır.

 6. Anket şaşırtıcı değil, Oyuncular İtoudis ve Laso gibi koçlarla çalışmayı ister çünkü onlar oyuncuların yeteneklerini sergilemelerine imkan sağlıyor, merhum Obradovic ise en iyisi. Gergin ise kötü sonuçlara karşı oyuncularını basının önüne atan zorunlu olmadıkça oyuncuları ile iletişim kurmak istemeyen bir egoist. Tabi ki de Ataman iyi bir koç ama oyuncular bu ankette iletişime önem vermişler gibi. Ivanovic de Atamanla aynı sayılır

 7. Ergin hoca egoludur, iletişimi düşüktür. Pek hoşlanmam da. Ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi birçok basketbol oyuncusuna seviye atlatmıştır.
  Oyun öncesi maç analizi muazzamdır. Maç esnasında da çok iyi bir taktisyendir bana göre.
  Her hoca gibi onun da bir takım oluşturma alışkanlığı var. Hep iddaalı takım kurmuştur. Orta sıralarda mücadele edecek takımla işi olmaz. Kurduğu takımlar iki ucu keskin bıçak gibi. Ya oynadığı ligi domine edecek kadar akıcı ya da kovulmaya gidecek kadar uyumsuz takım kuruyor. Gene de sezarın hakkı sezara. Bu topraklardan çıkan en iyi koç Ergin hocadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

zonguldak bireysel terapi
zonguldak psikolog