Perşembe, Nisan 18, 2024
spot_img

Partizan Başkanı: Cumhurbaşkanı Aleyhindeki Tezahüratlar Yüzünden…

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, geçtiğimiz haftalarda Partizan ve Kızılyıldız hakkında yaptığı bir açıklamayla gündem olmuştu. Vucic, devlet desteği olmasa Partizan ve Kızılyıldız’ın olmayacağını söylemişti.

Partizan taraftarlarının bir bölümünün geçtiğimiz günlerde devlet desteği olmasa Partizan ve Kızılyıldız’ın olamayacağını söyleyen Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic aleyhinde yaptığı tezahüratlar üzerine Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic bu eylemi eleştirdi. Sırp televizyonu TV Prva’ya konuk olan Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, “Cumhurbaşkanına kötü tezahürat nedeniyle ödediğimiz ceza ile bir oyuncu alabilirdik.” dedi.

Mijailovic şöyle konuştu:

“Ben hiçbir zaman tribünlerde bu tür tezahüratları tasvip etmedim. Maçlarımıza çok sayıda taraftar geliyor, yalnızca ufak bir kısım bu tür tezahüratları yapıyor. Elbette ülkemizin Cumhurbaşkanınına yönelik yapılan kötü tezahüratların karşısındayım. Ayrıca rakip takımlara, koçlara ve taraftarlara yönelik yapılan tezahüratlara da karşıyım. Daha önce bu tür şeylerin yaşanmaması gerektiğini birçok kez söyledim. Ayrıca bu tür tezahüratlardan dolayı ciddi cezalar ödüyoruz, son birkaç yıl içerisinde Cumhurbaşkanının aleyhine yapılan tezahüratlardan dolayı yaklaşık 1.5 milyon ceza ödedik. Bu paralara kaliteli bir oyuncu transferi yapılabilir. Taraftarlarımızın bu davranışlara son vermeleri gerekiyor, şu sıralar EuroLeague’de A lisansı alabilmek için çabalıyoruz. Bu tür davranışların kimseye bir faydası yok.

Biz politik bir oluşum değiliz, spor kulübüyüz. Partizan’da kimse Sırbistan Devleti’ne yönelik protestolara katılmıyor, geçmişte farklı kulüplerinin kaptanlarının bu tür protestolara dahil olduklarını biliyorsunuz. Devletimiz bize sürekli yardımcı oluyor. Biz politik konulara dahil olmak yerine spora, EuroLeague’de A lisansını almaya ve TV yayın gelirlerimizi arttırmaya odaklanmalıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir