Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img

Yumruklarımı Beni Destekleyen Türk Halkı İçin Kaldırıyorum

Panathinaikos koçu Ergin Ataman, Maccabi’yi eleyerek Final Four bileti aldıkları karşılaşmanın ardından mikrofon karşısına geçti ve coşkulu bir konuşma yaptı.

“Öncelikle Maccabi Tel Aviv‘i tebrik ederim, onlara çok büyük saygı duyuyorum. Seri boyunca sonuna kadar oynadılar ama taraftarlarımızın önünde kazanmayı başardık. İnanılmaz bir sezon, Final Four’da olmayı hak ettik. Sezon boyunca harika oynadık ve ikinciliği aldık. İlk maçı kaybettik ama öz güvenimizi hiç yitirmedik, hep kendimize inandık. Oyuncularımıza hep sonuna kadar güvendim. Bu kez yumruklarımı tüm taraftarlarımız ve beni destekleyen Türk halkı için kaldırıyorum. Bu yumruklar Final Four için, biz EuroLeague şampiyonluğu için adayız. Haydi!”

12 YORUMLAR

    • Mertbaba, çayımı aldım maç için yorumunuzu bekliyorum:) Adam yunanistanda çalışıp Türklere galibiyeti gönderiyor. Şunu acaba bir Yunan Sırp hoca yapsa biz ne deriz?!?

  1. Tam Halil E.Ataman’lık bir cümle olmuş. Panathinaikos takımının galibiyetinden Türk halkına ne? Türk halkı buradan ne gibi bir başarı hikayesi çıkarabilir ki ? Bir Yunan takımı galip geldi diye Türk halkı neden övünsün ki? Basketbol gibi eğitim düzeyi daha yüksek düzeyde izleyicilere sahip bir sporda, sadece MAGANDALARA özgü, arabesk bir hareket olan ” YUMRUKLARIN havaya kaldırılmasının” sportif ve manevi değeri nedir ki onları Türk halkı için kaldırıyorsun? Bir Yunan takımı koçunun, bir Yunan takımının galibiyetinden ötürü yumruklarını çirkin bir şekilde Türk Halkı için havaya kaldırmasının çok hicap duydum. Örneğin ben ve sekiz arkadaşım Türküz ve maçları birlikte izleriz, lakin Panathinaikos’un da diğer takımların da galibiyetlerinden asla hoşnutluk duyamayız. Asla sevinmeyiz ve her maçını diğer takımlar gibi kaybetmesini isteriz. Bu selam Türkiye’de PANA’yı destekleyen RUM vatandaşlarımıza gönderilmiş ise ona lafım olmaz. Ancak onu da “Türk Halkı” diye genelleme yapmadan gönderse idi daha uygun olurdu.

    • Dedi, bu sitede her yazdığı yalanını yakalayıp çürüttüğümüz, kırk yaşından genç kardeşlerimi zehirlemek için gece gündüz Efes ve ATAMAN aleyhine yazan , Türk bir Koç’un yönettiği Türk bir takımın; üst üste iki kez tüm Avrupa’yı ezerek geçtigi günlerde utanmadan eleştiri yapan, Ataman imparatorluğu döneminde ortadan kaybolan, kaybolurken benim kendisini rezil etmem üzerine bu sayfalarda bir daha yazmayan , yazamayan Adam!!!(lafın gelişi)

  2. Maça gelirsek…Bir defa Ataman başta 4.maç olmak üzere kartvizitini resmen masaya bıraktı.Fark 7 olduğunda herkes Maccabi f4de diyordu, müthiş bir soğukkanlılık ile çevirdi 4. maçı… Bugün ise yine bence seri başından beri yazdığım gereksiz Brown üstünde çok kaldı savunma , sonuç her zamanki gibi ilk yarı Brown 6 sayı takım 35 sayı attı Maccabi ‘de!(Takım oyunu) Amma velakin Ataman bu kez ikinci yarı genç Yunan ve seride hiç iyi oynamayan Grant ile gerçekten birebir savunmayı yapmayı başarınca , yine Maccabi takım oyunundan uzaklaştı ve Brown tek başına oymaya başladı ve yine maç sonu Pana ezdi resmen!!! Haa Ataman ‘da haklı Sloukas takım savunmadında kapatılması zor defo (f4 de dikkat) dolayısıyla yardım gelince Brown mükemmel besliyor yanları (yine iki ufaklık 7de6 üçlük ve Nebo boş smaçlar) ve hücumda akıyor Maccabi… HAaaaaaa Kattash’ın hakkını verelim 1-Harika şaşırtma savunmalar 2- Gardlardan süre çalma 3-Lessorta balta 4-Grant’i riske ederek onu bitirme psikolojik olarak 5-Nebo’yu harika kullanma… Fakat karşısındaki Ataman, Papapetru hamlesi, Nunn’ı resmen bir savunmacı gibi oynatabilme, harika savunma hücum değişimleri ve en önemlisi sakin kalma… Ataman büyük şanssızlık yaşamasına rağmen maçı aldı , Lessort’un Rezalet faul performansı, Sloukas ‘in sakatlığı(,4.çeyek girdi çıkti) vb ama maçı son 5 dakika bitirdi. Nunn son üçlüğü hariç el üstü atmadı ayrıca!?!?! Ataman’a bir kez daha tebrikler, Türk bir koç olarak gurur duyduk.Kaç koç play-off ilk maç kariyerini koyar ortaya Ataman dışında.Oyuncular strese girmesin deyu resmen paratoner gibi tüm şimşekleri üzerine çekti o müthiş açıklama ile…Tarihte böyle birşey mümkün değil) 2018-19 sezonundan beri geçen yıl hariç tartışılmaz Avrupa’da en iyi koç…Takım mühendisliği desen ayrı, oyuncu motivasyonu ayrı…Taktik olarak zaten yazılıyor bize düşmez ayrı… Şu an yılın tartışmaz koçu!!!.Kac kişi bugünkü Lessort’a dayanabilirdi… Ayrıca Eğer Rus takımları ligden atıldıysa Maccabi de atılmalıydı. Ya da Maccabi varsa mesela CSKA neden yok? Ergin Ataman sadece bir takımı dipten alıp final four’a taşımadı, aynı zamanda büyük riskler alıp ayrıcalıklı bir takımı saf dışı bıraktı, ışte bunu sadece bir Türk yapabilirdi…. Teşekkürler Ataman…

  3. Seni her kes destekliyor, tebrikler Ergin hoca. Efes’te elinden nasıl bir değerin kaçtığını hemde başkan hemde Alper Yılmaz bir kez anlamış oldular.

    • Yok ya, nereden biliyorsun da herkes diyorsun? Niye herkes taptığınız o şahsı desteklesin? Öyle bir zorunluluk mu var? Herkesi kendiniz gibi mi sanıyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler