Perşembe, Nisan 18, 2024
spot_img

Tarık Attı, Maç Bitti

Milli Takımımız Eurobasket Elemeleri’nde İzlanda’yi Tarık Biberovic’in havadaki basketiyle 76-75 yendi.

Maça Şehmus’tan gelen 4-0’lık seriyle başladık, 6. dakikada İzlanda 9-7 öndeyken asist sayımız sadece 1 idi. Son bölümde Melih Mahmutoğlu-Ercan Osmani işbirliği ile sayı bulduk ve periyod 16-16 sona erdi.

İkinci çeyreğin başında Ercan Osmani’nin 4 sayısıyla skor 20-16 oldu, İzlanda 5-0’lık seriyle 5. dakikada 21-20 öne geçti. İzlanda hücum ribaundlarını bitiremezken 5. dakikada skoru 30-24’e getirdik. Kötü hücum ettiğimiz ilk yarıyı 35-30 önde tamamladık.

Üçüncü çeyreğin 2. dakikası içinde Tarık Biberovic maçtaki ilk saha içi isabetini buldu ve fark 6 sayıya (41-36) çıktı. Tarık Biberovic’in sayı ve asistleriyle 4. dakikada skoru 50-39’a getirdik. Son periyoda 54-47 önde girdik.

Bitime yedi buçuk dakika kala fark 3 sayıya (56-53) gerileyince Ataman’ın molası geldi. Son 5 dakikaya 63-56 önde başladık, dört buçuk dakika kala Sertaç Şanlı üçlükle farkı çift hanelere (66-56) çıkardık. 3 dakika kala İzlanda 4 sayıya kadar (66-62) yaklaştı, 1:34 kala skor 68-67 oldu. 1:20 kala Tarık Biberovic ve ardından Kristinn Palsson’ın sayılarının ardından 44 saniye kala Sertaç Şanlı skoru 74-70 yaptı. İzlanda 3 saniye kala çembere yüklenen Jon Axel Gudmundsson ile 75-74 öne geçti. Moladan sonra Tarık Biberovic’in havadaki basketi ile maçı 76-75 kazandık.

Tarik Biberovic 11 sayı, 4 ribaund, Ercan Osmani 14 sayı (2/2 üçlük), 5 ribaund, Sertaç Şanlı 20 sayı, 12 ribaundla oynadı.

10 YORUMLAR

 1. İzlanda’yı bile zar zor, az kalsın topun kontrolünü kaybedecekken son saniye basketi ile yenebiliyorsak ki onu da koçun bir zamanlar fazla sayıda devşirme oynatıyorlar (Dixon, Tarık ve annesi Türk olup Efes’de oynarken devşirme olmayıp da Fb’ye gidince devşirme ! olan
  Ahmet) diye eleştirdiği takımdan Tarık’ın atması da tam bir karamizah. Yenilseydik koça göre suçlu tabii ki belliydi, oyuncular. Birileri çıkar yine der yendik mi yendik başarılı mıyız başarılıyız eee o zaman derler, desinler de görüntü kötü ,iyi oyuncularla başarılı olabilmiş koç hepsinden kötü…

  • Tastamam öyle, kara mizah. Çocuklar da onur sahibi oldukları için bu rezalet maçtan sonra en ufak bir sevinç belirtisi göstermemişler. Ligimizi sayısız miktarda yabancı hurdalık (Hurdanın bir kısmı çok değerlidir, ayıklamak gerekir, hurda eksperliği çok önemli bir meslektir) ile doldurup kömisyonlarıyla malı götüren ama buralara gelip de “yabancıda sınır var, ondan oluyor bunlar” diyen, “ithalatta gümrük olmasın” diyen ultraliberal fanatikler gibi ortalığı bulandıran zevat, iki haftadır bu sitede “Erdem Can gitti çok iyi oldu, daha önce gönderilmeliydi, hiç gelmemeliydi, o stajyer” filan feşmekan diye zırvalayan tayfa, çıksın konuşsun şimdi, ikinci kez geldiğinden beri bu takımı ikinci kez böyle yerlerde süründüren tataman gergin’den ne zaman kurtulacağız ?

   • Üstad,ona tataman gergin yerine artık gerginis atamanidis diyelim ne de olsa kendisi orada iki kupa kazanmış diye çok saygı görüyor, seviliyormuş kendi ülkesinde saygı görmüyormuş…Küçük dağları ben yarattım havasında hala ve kendi ifadesine göre spor adamlığının yanında ‘iş adamlığı’ ve İtalya’da bir kulüpte ortaklığı olan parasever biri 3 yıl için net 5 milyon euroyu ,onu o göreve getiren, her işten anlayan hazret istemedikçe bırakamaz o yüzden atamanidis’den kurtulmamız biraz zor gibi. Hatırlarsan hazret kendini milli takım koçu yaptı diye döne döne nasıl teşekkür etmişti…

 2. Aydın Örs ten sonra en başarılı koç Atamandir.Kendi değerlerini fanatik taraftarlikla kötülemek alışkanlık oldu.
  Kendi takımında süre almayan az süre alan oyuncular nasıl yetişsin. Birinci Lig .ikinci lig yabancı dolu. Dolarları verip yabancı oyuncuları kendi aralarinda oynatip taraftarlik yapıyoruz. Lig seyrediyorum tamamı yabancı oyuncular kendi aralarında oynuyor.Tribün bomboş. Zannedersin yabancıların idmanı var.Ampute futbol ligine baktım yarısı yabanci oyuncu inanamadım. İstanbulda işletmeler arası turnuva vardı. Bir fabrika Afrikalı futbolcular getirmişti. Çalışanlarıymis. Devşirme atletler dolu.Galiba yeni dünya düzenine alisacagiz ve milli olmak yerli olmak çok zorlasacak.Fanatiklik milliligin yerini alacak gibi.

  • Kendi takımında süre vermeyenler kim,anlı şanlı Türk koçlar,oyuncu yetiştirme ve geliştirme konusunda onların da sorumluluğu çok,tıpkı federasyon ve kulüpler gibi…

  • Katılıyorum. Ergin Ataman nefreti Fenerbahçelilerin gözlerini karartmış , ağızlarından köpükler saçarak sayıp sövüyorlar. Komşununoğlu dün yine saçma sapan bir açıklama ile bağırsak temizliği yapmış. Kusura bakmayın , Fenerliler ancak kendi üslupları ile cevap verilirsr , anlıyorlar.

 3. Size selam olsun 40 yaşından genç kardeşlerim; Yine ibretlik milli maç yorumlarını okumuş ve içimizdeki Papua Yeni Ginelilerin ahlaksızlıklarını , kepazeliklerini ve aşağılık komplekslerini kustukları yorumları görmüşsünüzdür.Zaten bu kardeşi kardeşe düşürmeyi tasarlayan , kin tohumları ekerek genç zihinleri ortak payda da buluşturmak yerine şahsi ve çıkar kokan yorumlar ile zehirleyerek, bize iki yüzlülüklerini dolayısıyla gerçek yüzlerini göstermektedirler. Amma velakin basitçe nefretlerini kusarken bile çelişiyorlar…Bu kadar cahil olmaları acınası, ancak biz genç zihinler için görevimizi yerine getirelim ve bu nefret ve yalan dolu yorumları düzeltelim; İçimizdeki Papua Yeni Gineliler yabancı hayranıdır , hatta isminde “viç” gördü mü taparlar; çünkü zihniyetlerini yansıtan kulüp politikası da böyledir, yıllardır “Türk” bir değer yetiştirememişler, mafyamsı pavası! veya yalı parası yettiği kadar yöneticilik oynayan koltuk sevdalıları, ülkesi ve değerlerine bir haber bu zihniyet , hep örnek gösterdikleri Aydın Örs’ü bir Viç olan Tanjeviç’e tercih edip ,milli takımdan hatta sonrası kendi takımlarından da uzaklaştırmışlardır. Hatta o milli takımı resmen harcayan Tanjeviç ülkemiz de düzenlenen şampiyonalar dışında Aydın Örs’ün yarattığı milli takımı resmen çiftliğine çevirmiştir.Seyirci desteği olmayan hiç bir turnuvada başarılı olamamıştır.Ve her yenilgide biz evimizdeki şampiyonaya hazırlanıyoruz geyiğinden dem vurmuştur…Bir diğer yorumcu müsveddesi olan hatta kendi takımına bile sahip çıkmayıp, kötü günde kayıplara karışıp sadece takımının iyi gününde kafasını kumdan çıkartan, her yerde rezil ettiğimizden türlü türlü rumuzlar kullanan şahıs ise yılların verdiği aşağılık kompleksi ile içinde o biriktirdiği ezikliği utanmadan hala gözler önüne serebiliyor…Ama o kadar kelimesinde tek bir mantıklı cümle olmadığından , ciddiye almayalım ki biraz daha kumda oynasın…Kusura bakmayın kırk yaşından genç kardeşlerim bunların anladığı dilden konuştum; MİLLİ TAKIM yorumu Necip Abi yirumunda… Sevgililer saygılar…

  • Sen anca kendinin anlayacağı dilden kendin gibilere konuşabilirsin o da gergin yenince,
   yenilince kurnazca ortadan kaybolursun iskele babası. Hani artık gergin gelmişti kupayı Oly aldı maç sonu yorumlarda neredeydin Atina’da gergini uzo içerek teskin mi ediyordun yoksa. Ahlaksız ,kepaze, aşağılık olanlar da ona buna yağcılık,yalakalık yapan sahibinin sesleridir. Viç diyorsun da taraftarı olduğun gs ve efes’in geçmişine bir bak öyle konuş. Gergin zamanında gs,bjk,efes’de Sertaç harici Türk oyuncu kim yetişmiş? Yabancı hayranı olanlar da ancak yabancılarla başarılı olabilmiş hazreti gergin ve senin gibiler. Ayrıca efes’in Aydın Örs’ü nasıl yolladığını niye yazmıyorsun,herkesi kendin gibi mi sanıyorsun gerginin gergin yağcısı iskele babası…

 4. Yansıtma psikolojisi çukurun dibine battıkça yukarıda kalanlara ve haliyle giderek kendine uzaklaşanlara “aşağıdasınız batıyorsunuz kayboluyorsunuz” mealinde “ezik” “müsvette” “rezil” diye bağırmaktır. Herşeyi ters gösterme yeteneğine hayran olduğum bu biçareyi hiçbirimiz ciddiye almadığı ve benden başka okuyanı kalmadığı için (o yüzden kendine 40 yaşaltı okur arıyor garibim) haline acıyor ve sahtekarlık yeteneğine hayranlığımı vurgulayarak akıl sağlığını koruması kaygısıyla yardımcı olmaya çalışıyorum ama nafile, hala Türk basketbolunu erkek-kadın millilerde yerin dibine batıran bu sözde işadamı – kulüp ortağı – başkan adayı bilmemne – cimbombonaykoslu besleme antrenörler ve kenar yönetimleri grubuna inatla sahip çıkıyor, yazık, içler acısı. Bu panatinaykos amigosu rezil rüsva durumuna karşı viçler miçler sayıklayarak dikkat dağıtma çabasına da girişmiş en son, güler misin, ağlar mısın haline. Kafası yerinde olan bir Galatasaraylı Ataman Güneyligil’e sahip çıkar, CEV içinde çok etkin olan Türk voleybol federasyonunun PAOK’a yaptırım için baskı yapması yolunda harekete geçer, çok trajik bir şekilde yitirdiğimiz Metin Görgün’ü, her ikisini de sıkıntılı günlerinde ve hallerinde kaza sonucu yitirdiğimiz Payidar’ı ve Metin Oktay’ı, kongrede delegelere kürsüden “sorsam basketbol kaç kişi oynanır diye burada bileniniz çıkmaz” diyen, tam da bu sitenin en çok okunan yazarı olduğu günlerde yitirdiğimiz Yalçın Granit’i… kahırlarından nasıl öldürdünüz” diye “kendi yavrularını midesine indirenler kulübünün” yöneticilerinin yakasına yapışır, hatta “Aydın Örs’ü nasıl öyle kovarsın” diye Özillhan’dan hesap sorar, sana mı kaldı Örs’ün Fenerbahçe’de yaşadığını masaya yatırmak ? Tıp insanı değilim, şifa dilemekten başka elden ne gelir ki ? Yukarıda bir başka vaka da Türk Milli Takımının açık ara en başarısız koçunu üstadın yanına koymuş, kimbilir daha ne ne vakalar göreceğiz ahir zamanda. Ben de yorumcu koç gibi pek ummuyorum yakın gelecekte ama dilerim bu karanlık dönemleri tez zamanda atlatırız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir