Pazar, Şubat 25, 2024
spot_img

BSL’de 10. Haftanın Analizi (Erdi Özten)

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ: 85 – PINAR KARŞIYAKA: 93

 • Oyun başında hücumları Taylor’u yıpratmak için onun tuttuğu isim üzerinden şekillendiren Karşıyaka aynı zamanda Kenan-Vernon ikili oyunlarını kullanarak çözüm üretti. Bahçeşehir’de kararlı bir şekilde Vernon’a atak ederek, ikili oyunlar sonrası yakaladığı üçgenler üzerinden pozisyon yaratmada başarılı oldu. İki tarafın da atak ettiği isimlerin kenara gelmesi ve beraberindeki rotasyonlarla beraber hücumdaki pozisyon kaliteleri düşüş gösterirken, Bahçeşehir yaptığı top kayıpları nedeniyle kontrolü ele geçirebileceği bölümü iyi değerlendiremedi. Ev sahibi tempoyu ve erken aksiyonları yakaladığında etkili olup özellikle yay gerisinden ciddi yüzdelerle oynarken, Karşıyaka’nın serbest atışlar sonrası yaptığı pres bu açıdan onlar adına fırsata dönüştü. Genel olarak savunmada istediği sertliği yakalayamayan Karşıyaka hücum sahasında ise McCollum/Kenan’ın ikili oyunları ve sırtı dönük oyunlarını kullanarak daha çok içeriden çözüm üreten ve Taylor-Bouteille ikilisine atak etmeye devam eden deplasman ekibi skor üretmede sorun yaşamayarak oyunda kalmayı başardı.
 • Top tarafı yardımlarındaki agresifliğini arttıran ve Vernon’a atak opsiyonlarını minimize etmeye çalışan Karşıyaka’ya karşı Taylor’un karar verici olduğu bölümlerde Bahçeşehir’in üretim kalitesi artarken, Karşıyaka’da hücumu tamamen McCollum’un tercihlerine bırakarak istediğini elde etti. Taylor’un toptan uzaklaştığı bölümde fark deplasman ekibi lehine açılırken, Maxim’in McCollum savunmasında gösterdiği efor ve Scrubb’un bireysel çözümlerle oyuna etkisiyle oyun yeniden dengelendi. Karşıyaka; Martin’in perdelemeleri ve kısa kısa adam değişme sonucu Bouteille’e atak edip 1×1’leri kullanırken, rakibin hem Bouteille hem diğer isimlerle ikili sıkıştırmalara dönmesinden sonra topun McCollum’dan çıkması ve skorer ismin karar verici olmadığı noktalarda sorun yaşadı. Buna karşın son bölümde adam değişme savunma karşısında topu hareket ettiremeyen ve 1×1’lerden istediğini alamayan Bahçeşehir son 4 dakikada 1 sayı atabildi ve maçı kazanma şansını değerlendiremedi. Hafta içi oynadığı Strasbourg maçının fiziksel yorgunluğundan kaynaklı enerjisi çok yüksek olmayan Karşıyaka ise oyunu son bölüme kadar dengede tutmayı başarıp kritik dakikaları daha iyi oynayarak maçı kazandı.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR: 81 – TÜRK TELEKOM: 67

 • Yarı sahada oyuna çok ritimli girmemesine rağmen Cruz’un bireysel çözümleri ile sayı bulan Manisa, hücum ribaundlarındaki etkinliği ve Terry’nin açık saha opsiyonlarında yarattığı fark ile skor avantajını elde etmeyi başardı. Yay gerisinden bulduğu isabetler ile skor bulmasına karşın özellikle ikili oyunlar kaynaklı pozisyon üretmekte zorlanan Telekom ise yaptığı top kayıplarıyla beraber istediği organizasyon kalitesine ulaşamadı. Bu top kayıplarından dolayı oluşan geçiş oyunu opsiyonlarını yüzdeli değerlendiren Manisa, Luther’ın da yarı sahada özellikle topsuz hareketlilik üzerinden ürettiği sayılarla ile farkı çift hanelere çekti. Kısaların yönlendiriciliği üzerinden istediğini alamayan Telekom sırtı dönük oyunlar üzerinden oyunu 1×1’lere bıraktığı bölümde nispeten daha üretken gözüktü. Bununla beraber oyunun iki tarafında artan enerjiyle beraber savunma kaynaklı sayı üreterek ve hücum ribaundlarında etkili olarak farkı tek hanelere çekmeyi başaran deplasman ekibi, hücumda sürekliliği yakalamayarak oyuna ortak olmayı başaramadı. İki takımın da yarı sahada üretim kalitesinin düşük olduğu günde, geçiş oyunları ve 2. şans opsiyonlarını daha fazla yaratan takımın artıya geçtiği oyunun ilk devresinde Manisa genel olarak daha başarılı olan taraftı.
 • İkili oyunlar üzerinden üretmekte problem yaşamaya devam eden ve istediği isimlere yay gerisinden pozisyon hazırlamakta zorlanan Telekom, farklı isimlerle çembere atak ederek ve faul çizgisine gelerek sayı üretme sorununu bir nebze çözdü. Fakat özellikle Anderson’un 1×1 savunmasında yaşanan sorunlar ve tecrübeli oyuncunun boyalı alana atak ederek hem kendi skor üretimi hem de savunma dengesini bozarak etrafına yarattığı pozisyonlar kontrolün ev sahibinde kalmasını sağladı. Önde pres, arkada kombine savunma denemeleri ile oyunun ritmini değiştirmeye çalışan deplasman ekibi, hücumda özellikle yay gerisinden fark yaratacak performansı bulamayarak oyunu istediği noktaya getiremedi. Manisa adına ise hücumun çokta üretken olmadığı bölümde savunmadaki istek ve kontaklı oyun arada ki farkın korunmasını sağladı. Ev sahibi ekip sakatlıklarla beraber düşen hücum kapasitesi sonrasında önceki maçlara nazaran tempoyu daha iyi ayarladığı ve savunmada daha iyi gözüktüğü günü galibiyetle geçti.

YUKATEL MERKEZEFENDİ BELEDİYE BASKET: 83 – DARÜŞŞAFAKA LASSA: 81

 • Çift 5 düzeniyle oyuna giren Denizli, Oturu’nun 4 numaradan sırtı dönük oyunları ile avantajlı olduğu eşleşmeyi kullanarak pozisyon üretmeyi başarırken, ev sahibi için temel problem savunmada topa baskı ve pas kanallarına girme noktasında yaşandı. Daçka; hücumda ikili oyun aksiyonlarını çok verimli kullanarak başladığı oyunda, gerek ters taraf gerek top tarafı yardımlarına yüksek yüzdelerle ceza kesti ve yay gerisinden yarattığı farkla skor üstünlüğünü ele geçirdi. Denizli zaman zaman ikili oyun aksiyonlarından yönlendiricileri ile skor bulsa dahi genel olarak topu istediği seviye döndüremeyerek hücumların 1×1 denemelerine kalmasını engelleyemedi. Daçka ise isabetli dış atışlar sonrası Muhsin’i iyi kullanarak iç dış dengesini sağladığı oyunda kontrolde kalmaya devam etti. Vrenz’in oyuna girişi ikili oyun verimini, Pecarski’nin girişi de spot up üretimini yükseltince Denizli hücumda daha ritimli gözükürken, Daçka ise Can ve Rahkman’ın kontrolde olduğu dönemi iyi geçirip devamında yay gerisinden yüksek yüzdeyle oynamaya devam etti. Ev sahibi ekip Pecarski’nin farklı parametrelerde oyuna verdiği katkı başta olmak üzere hücum ribaundlarının etkisiyle bölüm bölüm etkinliğini arttırıp farkı azaltsa dahi savunma sahasında özellikle kısa savunmasında yaşanan sorundan dolayı boyalı alana yapılan atakları ve beraberinde oluşan pozisyonları engellemekte zorlanarak skoru geriden takip etmeye devam etti.
 • Devre başında iki takım da ikili oyun savunmalarında daha agresif reaksiyon vermeye çalışırken, Can’ın hem yönlendirici hem skorer olarak doğru kararları vermesi farkı yaratan unsur oldu ve deplasman ekibi yeniden farkı çift hanelere çekti. Temponun yükseldiği ve takımların oyunu hücum tandanslı gördüğü bölümde karşılıklı isabetlerle oyunun fotoğrafı çok değişmeyerek Daçka kontrolünde kalmaya devam etti. Vrenz’i 4’e atan ve Çağatay başta olmak üzere kısa savunmasında topun üzerinde ki baskıyı arttıran Denizli kontrolü ele geçirerek savunmadan aldığı enerjiyle oyunu dengeledi. Hücumda daha sabırlı oynayan ve boyalı alana atak ederek doğru opsiyonları bulan ev sahibi öne geçmeyi başarırken, Daçka o ana kadar fark yarattığı yay gerisi denemeleri ile çözüm üretmeye çalışıp istediği isabetleri bulamadı. Son bölümde iki takımda skor üretmekte zorlanıp çok sayıda yakın atışı değerlendiremezken, Allmann maç topunu şut ile değerlendirmeyi tercih etti ve isabet kaydedemedi. Oyunun büyük bölümünü hücum performansı ile önde götüren Daçka, son çeyrekte çok düşük yüzdelerde kalarak sahadan mağlup ayrıldı. Savunmasını uzun süre oturtamayan ve skoru geriden takip eden Denizli ise, son çeyrek yakaladığı 5’in savunma sahasında ki performansı ile momentumu ele geçirip hücumda daha sabırlı oynayarak evinde kazandı.

REEDER SAMSUNSPOR: 67 – ONVO BÜYÜKÇEKMECE: 71

 • Savunmaların sertliğinden ziyade temposuz hücumlardan kaynaklı iki takımın da pozisyon ve skor üretmekte zorlandığı ilk bölümde denge hakimdi. Düşük yüzdelerin beraberinde getirdiği net ribaund ve açık saha opsiyonlarını değerlendiren ekibin kısa sekanslarla ivmelendiği oyunda, Ray’in oyuna girmesi Çekmece hücumlarındaki top hareketini ve beraberinde ki üretimi arttırarak skorun deplasman ekibi lehine açılmasını sağladı. Hücumda istediği tempoyu yakalayamamanın yanı sıra yaptığı top kayıpları ile rakibe kolay sayı şansları veren Samsun dengede giden oyunun aleyhine gelişmesin engel olamadı. Oyunun devamında set temposunu yükselten ve daha çok kişinin topa değdiği hücumlarla biraz olsun hareketlenen ev sahibine karşı, Çekmece uzunlarını kısa devrilmelerle pas istasyonu olarak kullanıp pozisyon üreterek karşılık verdi. Erken atışlarla çözüm aradığı dönemlerde geçen haftalara benzer şekilde ivmeyi kaybeden ve hücumda süreklilik yakalayamayan Samsun’a karşı Reed’in karar verici olup skora ve organizasyona verdiği katkıyla düzen içerisinde kalan Çekmece kontrolde kalmaya devam etti. Devrenin son bölümünde ise farkı açma fırsatı olan hücumlarda çok basit top kayıpları yapan rakibine karşı kolay sayılarla ceza kesen Samsun bu sayede skora ortak şekilde soyunma odasına gitmeyi başardı.
 • Kısaların ikili oyunları sonrası topu döndürecek boşlukları yaratamayan ve uzunlarını iyi besleyemeyen Samsun zor denemelerle düşük yüzdelerde kalmaya devam etti. Düzenlerini sabırlı oynamaya devam ederek özellikle Reed’in 1×1’lerinden kaynaklı pozisyon üreten Çekmece, çembere yakın skor üretiminde yarattığı farkla kontrolde kaldı. Samsun hücumda düşük yüzdelerde kalmaya devam ederken, savunma ribaundlarındaki konsantrasyonun ödülünü açık saha sayıları ile alan deplasman ekibi farkı çift hanelere çıkardı. Son çeyreğe topu uzunlarına indirerek başlayan ve içeri dışarı aksiyonlarla yarı saha hücumunun kuvvetli tarafını kullanmayı başaran Samsun, hücumda ki top paylaşımının savunma enerjisini yükseltmesiyle beraber kontrolü ele geçirdi. Skor üretmekte zorlanan ve bitirici pozisyonda istediği isimleri bulamayan Çekmece, oyun konsantrasyonunda yaşadığı düşüşle beraber özellikle 1×1 savunmada problem yaşadı ve ev sahibi oyuna ortak oldu. Oyunun ortada olduğu bölümde kısa savunmasını iyi yapan ve Perez’in kritik isabetleri ile skor bulan Çekmece galibiyete uzandı. Uzunlarının ikili oyun devrilmeleri veya sırtı dönük oyunlarla topa değdiği çoğu sekansta doğru hücum eden Samsun ise son bölümü kısalarının kötü kararları nedeniyle maçı kazanma şansını değerlendiremedi.

BEŞİKTAŞ EMLAK JET: 68 – FENERBAHÇE BEKO: 64

 • Fiziksel kontağın üst seviyede olması beklenilen maçın ilk bölümü bu paralelde başladı ve savunmalar ön plandaydı. Fenerbahçe devrilen oyuncuya yardımı köşeden getiren rakibine karşı Papagiannis’in kısa devrilmelerini kullanırken, Beşiktaş ise Mitchell’in 1×1’leri ve Needham’ın agresif başlangıcıyla skor üretti. Deplasman ekibi geçiş oyunları ve yarı sahada kısa aksiyonlarla hücumu şekillendirmeye çalışırken, Tarık’ın kenardan getirdiği skor katkısı işlerin çokta iyi gitmediği bölümde oyunda kalmalarını sağladı. Beşiktaş ise düzenlerini sonuna kadar oynama noktasında kararlı devam ederken; rakibin kısa savunmasında kontaktan uzaklaşmasıyla daha rahat pozisyon bulmaya başlayıp, topu iyi paylaşarak yüzdeli hücumlarla öne geçti. Fenerbahçe’nin Sertaç-Papagiannis ikilisine döndüğü ve eşleşmeli alan savunması üzeri adam değişmeyi tercih ettiği bölüme Beşiktaş ise kısalıp Mitchell’ı 4’e atarak cevap verdi. Bu bölüm Beşiktaş’a artı yazarken, hücumda iyi saha paylaşımını elde etmekte zorlanan Fenerbahçe Hayes’ı 4’e atarak normal düzenine geçti. Ev sahibi ekip Sertaç’ı hedefleyerek kurguladığı hücumlarla pozisyon üretirken yüzdeleri ise düşük kaldı. Savunmada topla beraber hareket eden, kaymaları ve iletişimi üst seviye yapan rakibi karşısında aradığı ritmi bulamayan Fenerbahçe 24 sayıda kaldı.
 • Savunmada Fenerbahçe alanı daraltarak rakibi okumaya ve çok pas yapmaya iterken, Beşiktaş her pozisyonda fiziksel kontakta kalmaya devam edip, verdiği pozisyon kalitesini minimuma indirme çabasına devam etti. Bu kontaklı oyun karşısında oyunun 1×1’lere kaldığı bölümleri, Guduric ve Hayes başta olmak üzere agresif şekilde çembere giderek değerlendiren Fenerbahçe oyuna ortak oldu. İkili oyunlar sonrası Matthews’ın orta mesafe isabetleri ve hücum ribaundları ile skor üreten Beşiktaş’a, deplasman ekibi çembere atak ederek ve 4 numara üzerinden kurgulanan ikili oyunlarla karşılık verdi. Savunmayı doğru okuyarak gerek kısa devrilmeleri gerek ters eşleşmeleri iyi kullanan ve yüzdeli geçirdiği dönemle farkı açan Beşiktaş’a karşı Guduric-Sertaç ikili oyunlarıyla cevap veren Fenerbahçe son bölümlere dengede girmeyi başardı. Adam değişme savunmasına karşı Sertaç ve Melih’e atak eden Beşiktaş 1×1’lere kalan oyunda Karşıyaka maçına benzer pas adedinin azalmasıyla hücumda ritim kaybetse dahi Needham’ın kısa sekanstaki kritik isabetleri ile avantaj elde etti. Sertaç’la perdeleme sonrası dışarı açılma ve devrilmelerle skor üreterek oyunu son topa getiren Fenerbahçe en kritik hücumdan boş döndü. Real Madrid maçından sonra yoğunluğu çok yüksek bir maça daha çıkan ve rakibin fiziksel oyunu karşısında istediği hücum ritmini bulamayan Fenerbahçe sahadan mağlup ayrıldı. Savunma kimlikli performansını oluşan atmosfer ile bir adım yukarı çeken Beşiktaş ise önemli rakibini 64 sayıda tutarak galibiyete ulaştı.

TOFAŞ: 91 – BURSASPOR INFO YATIRIM: 85

 • Hücumu Homesley’ın adamına atak ederek ve Young’un 1×1’lerini kullanarak kurgulayan Bursaspor ayrıca çıkış oyunlarını verimli kullanarak skor buldu. Buna karşın sayı bulup bulmamasından bağımsız geri koşmakta sorun yaşayan deplasman ekibine karşı Tofaş tempoyu yükseltmek için açık sahayı agresif oynayıp, kolay sayı şansları yakaladı. Geri koşu problemi dışında doğru eşleşmeleri bulma konusunda da sorun yaşayan ev sahibi ekip, savunma konsantrasyonu açısından problemli bir çeyrek geçirdi. Tofaş’ta üretken hücumlara rağmen savunmada istediği sertliği yakalayamayıp, yaptığı basit hatalarla önde geçebileceği bölümde skoru lehine çeviremedi. Oyunun devamında Tofaş’ın tempoyu yükseltme gayretine Bursa’da ayak uydurup erken denemeler yaparken bu ev sahibinin istediği oyun şeklini oluşturmaya başladı. Yarı sahada Bursa kısaların kolay yenilmeleri ve kontaksız oyunu Tofaş’ın çembere çok rahat atak etmesini sağladı. Buna bağlı olarak Hamilton’un topun üstünde kalmasını gerektiren pozisyonların artması ve ters taraf yardımlarında yaşanan sorunlar Tofaş adına Wiley’a yaratılan pozisyon kalitesini artırken, yükselen tempo ve yarı sahadaki bu üretimlerle beraber kontrol ev sahibine geçti. Tofaş’ın 4 numarada genelde 3 numaralarını kullanması Bursa’nın oluşan ters eşleşmeleri kullanma konusunda ki konsantrasyonunu arttırırken, bu durum deplasman ekibine devrenin genelinde düşük set temposu ve oyunun fazlaca 1×1’lere kalması şeklinde geri döndü.
 • İkili oyunları kullanarak dikine oynamaya devam eden Tofaş; yine ikili oyunlar ve ters eşleşmeler sonrası topu çevirip ikinci ataklar ile boyalı alana atak etmeye devam edip, Wiley’ı bulma konusunda iyi iş çıkartmaya devam etti. Bu dengeli ve paylaşımcı hücumlarla oyun ev sahibinin kontrolünde kalırken, Bursa savunma sahasında kolay yenilme sorununu çözemedi. Geçiş oyunları ve yarı sahada oluşan 1×1’lerde kolay adam eksiltip çembere gitmeye devam eden Tofaş; rakip uzunları üstüne çekerek, uzunlarının bitiriş ve hücum ribaundu opsiyonlarından skor üretmeye devam etti. Top paylaşımını giderek arttıran ve o ana kadar çok denemediği dış atışlarda da ciddi yüzde yakalayan ev sahibi farkı ciddi boyutlara getirdi. Savunma ağırlıklı döndüğü 5’den istediğini alamayarak farkın açılmasını engelleyemeyen Bursa yeniden hücum kapasitesi yüksek oyuncu grubuna döndü. Bu noktadan sonra hücumda ciddi tıkanıklık yaşayan Tofaş sayı üretmekte çok zorlandı. Kontaklı oyununu ilk kez bu bölümde sahaya yansıtan ve hücumda arka arkaya isabetler bulan deplasman ekibi farkı kısa sürede tek hanelere indirse de süre oyuna ortak olmaları için yetmedi. Homesley’in denklemde olmadığı günde, oyunun son 6 dakikasına kadar çok dengeli ve paylaşımlı hücumlarla fark yaratan Tofaş son bölümde yaşadığı krize rağmen galibiyete ulaşmayı başardı.

ALİAĞA PETKİM SPOR: 92 – ANADOLU EFES: 101

 • Oyuna Beaubois için kurgulanan hand off aksiyonları ve yine skorer oyuncunun geçiş oyunu isabeti ile başlayan Efes skor üretmekte problem yaşamadı. Petkim de yarı sahada 5 numaranın kısa devrilmelerini kullandığı düzenlerde ve kısalarının agresif çember ataklarında istediği pozisyonları buldu. Deplasman ekibi Thompson’un oyuna girmesiyle ikili oyunlar üzerinden skor bulmaya devam ederken, oyunun temposu yükseldi. Bu bölümde Fenerbahçe maçına benzer şekilde tempoyu düşürmeyi tercih etmeyen Petkim, düşük yüzdelerde kalıp geri koşuda sorun yaşayınca bu durum Efes lehine pozitif sonuç verdi ve deplasman ekibi kontrolü ele geçirdi. İki takım da farkı ikili oyun savunmaları ile savunmada ritim kazanmaya çalışırken, kısaların savunmalara adaptasyonu ve beraberinde karşılıklı sayılar çeyreğin son dakikalarına kadar oyunun gidişatını değiştirmedi. Hücumda kısa süreli ritim kaybeden ve isabet oranı düşen rakibine karşı çembere atak ederek seri yakalayan Efes yüksek yüzdelerle oynadığı devre sonunda farkı çift hanelere çıkarmayı başardı.
 • Hücumda Thomas-Beaubois ve adam değişmeden kaynaklı ters eşleşmeleri sabırla kullanan ve içeri dışarı aksiyonlarla savunma dengesini bozmayı amaçlayan Petkim, Efianayi’nin de yay gerisinden bulduğu isabetlerle skorda kaldı. Buna karşın savunma sahasında Beabuois ve Thompson üzerinden şekillenen hücumlarda rakibi durduramayan ev sahibine karşı, özellikle dış atışlarla kontrolü elinde tutmaya devam eden Efes farkı korudu. Çift maç haftası öncesi ana oyuncularını dinlendirmek isteyen ve rotasyona giden deplasman ekibi bu bölümde düşük performans gösterirken, Petkim savunmada agresif başladığı bölümün yansımasıyla farkı kısa sürede tek hanelere çekti. Ev sahibi ters eşleşmeleri kullanmaya devam edip çözüm üretirken, Mahir’in hem bu parametrede hem kısa devrilmeler sonrası aksiyonun devamında verdiği değerli katkı onlar adına önemliydi. Ana rotasyona dönen Efes tarafında ise Thompson&Beabuois çembere atak ederek sorumluluk alsalar dahi kontrol ev sahibinde kalmaya devam etti ve son bölümü kısalarıyla Daum’a atak ederek kurgulayan Petkim farkı kapatarak maçı uzatmaya taşıdı. Uzatma periyoduna ise çok İyi başlayarak farkı açan Efes, Thompson’un organizasyon ve skora verdiği desteğe ek olarak Erten’in devreye girmesiyle farkı açarak galibiyete ulaşmayı başardı.

GALATASARAY EKMAS: 77 – ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR: 87

 • Oyunun başlangıcında iki takım da hücumda çok ritimli başlamazken, Bodrum çembere yakın opsiyonlar üretmeye çalışarak rakibine nazaran daha üretken gözüktü. Galatasaray ise ikili oyun savunmasında rakibi 2×1’i okumaya ve şuta iten savunma karşısında rakibin istediğini vererek ilk çeyrekte 9 dış atış denemesi yaptı. Bu savunma karşısında kısaların ikili oyunu pasa oynamaları ve perdeleme sonrası dışarı açılma opsiyonunu sadece 1 kere denenmesi ile oyun tamamen Bodrum’un kontrolünde giderken, ev sahibi ikinci atak ve çember etrafında pozisyon üretiminde ciddi sorun yaşadı. Maçın ilerleyen bölümlerinde kullanacağı kombine savunmayı görmek için birkaç kez deneyen deplasman temsilcisi, çeyrek sonunda yay gerisi isabetleri ile farkı açmayı başardı. Savunma direncini yükselten ve Buğrahan’ın bireysel çözümleri ile ivmelenen Galatasaray oyunu skor bazında dengelese dahi oyun sürekliliğini yakalayamadı. Düzen içerisinde çözüm üretemeyen ve zorlama atışlarla yakaladığı kısa süreli ivmeyi kaybeden ev sahibine karşı Bodrum savunma planından aldığı verimle ve Warren’ın ikili oyunlarda Ahmet’e hazırladığı pozisyonların etkisiyle ilk çeyrek sonunda ki farka yeniden ulaşarak devreye girdi.
 • Fiziksel olarak çok büyüyen ve 3-2 yerleşimiyle eşleşmeli alan savunması yapan Bodrum, hücumda tercih sorunları yaşayan rakibinin işini daha da zorlaştırdı. Kısalarını köşede konumlandırıp rakibin uzunları ile eşleştirdiğinde şut ve penetre imkanları yakalayan ve bu dönemde biraz olsun ivmelenen Galatasaray, oyunun devamında yakaladığı doğrulardan uzaklaşıp farkı kapama arzusuyla erken ve düzen dışı atışlarla sürekliliği yakalayamadı. Rakibin hareketlendiği bölümde ise Warren skor ve organizasyona verdiği destekle takımını önde tutmaya devam ederken, hücumda net pozisyonu bulamasa dahi dengeli atışı arayarak rakibin tempoyu yükseltmesine izin vermeyen Bodrum savunması ile oyunda karar verici olmaya devam etti. Ev sahibi ekip savunma değişikliği ile oyunda kısa süreli bir etki yaratıp, kısalan ve savunmadan aldığı verim düşen rakibi karşısında arka arkaya isabetler bularak farkı biraz olsun azalttı. Rakibin bu geri dönüş çabasının karşısında ise üst düzey bir liderlikle son bölümü çok iyi oynayan Warren takımının kontrolde kalmasını sağladı. Genel olarak savunmasıyla maça karar veren, planını iyi uygulayarak rakibi 39 dış atış denemesine iten ve Warren’ın hücum liderliğiyle rakibin geri dönüşüne izin vermeyen Bodrum önemli bir galibiyet elde etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler