Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Bu Hiç Olmadı Dusan…

Dusan Alimpijevic, sıfırdan alıp Eurocup finaline kadar yükselttiği Bursaspor’dan ayrılırken kendisine yapılan haksızlıkların farkındayız. Büyük sponsorunu kaybedince sözleşmesi devam edenlerin ayrılmaları içi gözlerine bakan ancak daha sonra konuyu saptıran, ayrılanları hain ilan edip taraftarları kışkırtanları şiddetle eleştiriyoruz. Bu tek kelime ile nankörlüktür… Alimpijevic kendisine bu muameleyi layık görenlere kızmakta haklıdır…

Ancak ne kadar haklı olursa olsun, maç sırasında Bursaspor benchiyle atışırken eliyle edep yerini tutması kabul edilemez ve en ağır cezayı hakeden bir davranıştır.

12 YORUMLAR

  1. Uzun yıllardır bu camiadayım. Çoook antrenör geldi gitti. Geçmişte de oldu ve olmaya da devam edecek. Agresif, egosu tavan vs vs ama Türkiye basketbol tarihinde bu kadar terbiyesiz bir antrenör olmadı. Yazık bize ki bu antrenörden çok daha değerli kıymetli kendi antrenörlerimizi bu kadar parlatmıyoruz.

  2. Zamanında Pascal Nouma’ya karşı Beşiktaş duruşunu sergileyen camia şimdi nasıl bir duruş sergileyecek merak içindeyim. Saygısız herif. Her fırsatta Bursaspor’da başardıklarını anlatıp saygı görmediğini söylüyor. Bugün oradaysan Bursaspor’a şükran duymalısın sen de.

  3. Kimse ona kızmasın ,adam baktı ki burada kim ne yapsa yanına kar kalıyor hareketini yaptı. Göstermelik bir ceza verilir iş biter. Adam dopingden ceza alıyor spor kariyeri bitiyor geliyor federasyon başkanı oluyor diğeri çocuk tokatlıyor,rakip taraftarlara,yöneticilere küfür ediyor,el,kol hareketi yapıyor,rakip koçun yüzüne tükürülüyor sırıtarak ayran diyor,bir sürü rezaletin baş aktörü ama başarılıysa haklıdır sığlığıyla durmadan şakşaklanıp el üstünde tutuluyor yetmiyor milli takım koçu yapılıyor. Elbette Dusan’ın yaptığı tasvip edilecek bir şey değil ben olsam başarısına bilmem nesine bakmam anında yollarım da o da kalkıp yukardaki örnekleri verse ne diyeceğiz? Ne olursa olsun Bjk yapması gerekeni yapmalıdır Dusan kariyerini artık başka bir yerde sürdürmelidir de takım iyi gidiyor deyip yaparlar mı orası ayrı tabii. Ne de olsa burası nasıl olduğu önemli değil başarının,başarılı olanların ! ülkesi, etik,ahlakın değil artık.

  4. Hırs asla iyi bir şey değildir..Dusan da hırsının kurbanı olduğu için bu hareketi yaptı..Kazanma isteği her sporcu da olmalı..ama hırs o sporcuya ahlaksizlik ta yaptırır adaletsizlik te..

  5. Bu önemsiz ve değersiz herifi konu etmeye bile değmez. Ama bunu başarılı diye bize sunan parlatan siz basketbol yazarları ve siteleri, futbol kulübünden başka bir şey olmayan (zaten ciddi salon sporu kulüpleri olan diğerleri böylelerini koç diye getirmez, geçtim Fener’i, Efes’i … Daçka veya Bahçeşehir’de böyle birini düşünebilir misiniz?) eski ve yeni kulübünün fanatikleri, amigoları, Sekizkök’e horozlanmasından sonra iki tarafa da ceza biçen eyyamcı basketbol ceza kurulu ve entelijansiyası, Fenerbahçe’yi ancak en iyi oyuncusunun gözünü çıkartarak yenerken maç boyu yaptıkları faulleri çalmayan ve maçın maçlıktan çıkmasına karşın maçı tatil etmeyen hiç olmazsa salonu boşaltarak da olsa devam etme yoluna bile tenezzül etmeyen, önemli bir şey yokmuş gibi o güruhla oynatan-bitiren Emin-Özlem ikilisi ve onların türdeşi diğer hakemler, o maçta suçu Fenerbahçe’nin menejerine “tahrik olduk” diye yıkma gayretkeşiliğiyle burada klavyeye döşenen “muhteşem seyirciyle müthiş galibiyet aldık” diyen ve çiziktirdikleri yayınlanan apaçiler, Avrupa’nın dört kupasının en değersizinde komik kurallar sayesinde ligi diplerde bitirenlerin rövanşı bilmemnesi olmayan tek tek maçlar sayesinde finale kadar zıplayabilmesini “koç başarısı” diye parlatan siz basketbol medyası, Türk oyuncular hakkında en osuruktan zırvalamasını haklı bulan yorumcu ve yazar görünüşlü kişiler, “adam doğru söylüyor, gerçeği ifade etti, ne var bunda” diyebilen yabancı hayranları ve Sırpseverler …. şimdi “aaa ama bu olmadı, çok ayıp yakışmadı” takılmanız sizi kurtarmaz, sizin yüzünüzden oldu bunlar, eserinizle övünün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler