Pazar, Şubat 25, 2024
spot_img

Darüşşafaka Yönetimi’nden Gelişmelerle İlgili Açıklama

Darüşşafaka Yönetimi, takımdaki gelişmelerle ilgili yer alan haberler üzerine bir açıklama ile, hiçbir oyuncuya ve oyuncu menajerine borçları bulunmadığını, ayrılan oyuncuların yerlerine transferlerin yapıldığını belirtti.

Açıklama şöyle:

“Değerli Daçka Ailesi ve Değerli Basketbol Camiasına
Açık Duyuru;
Son zamanlarda, Basketbol A Takımımız ile ilgili olumsuz haberlerin artması sebebiyle kulübümüze gönülden bağlı taraftarlarımıza açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz.
Basın kendi görevini yaptığı için bu eleştiriler tabii ki olacaktır, ancak biz de kulüp olarak sizlere doğru bilgileri aktarmakla mükellefiz.
1- Kazandığımızda nasıl alkışlanıyorsak, mağlubiyetlerin olduğu dönemlerde de eleştirilmeyi doğal karşılıyoruz. Yapıcı eleştirileri her zaman geri bildirim olarak almakla birlikte, kulübümüze zarar veren spekülatif yorumların da her daim karşısındayız.
Basketbol kulübümüz, ülkemizin ekonomik şartlarına uygun bir yapıya dönerek, gelir gider bütçesi denk, mali disiplinini sıfır tolerans ile uygulayarak 1914’ten beri Darüşşafaka adını gururla taşıyan, okulumuzun içinden çıkan ve çok değerli basketbol süper liginin 110 senelik tarihi ile en köklü ve güzide basketbol takımları arasındadır.
Bunun bilincinde ve sorumluluğunda, arkamızda bıraktığımız 110 seneyi, bir sonraki 110 senelere taşımak, başarılarla dolu bir şekilde devam ettirmek için, kulübümüzü kuruluş misyon ve vizyonuna uygun bir yapıya dönüştürmeye karar verdik.
2- Son haftalarda birçok farklı mecralarda, kulübümüz hakkında bazı spekülatif ve tüm gerçekleri yansıtmayan bilgi karmaşasına (kirliliğine) son vermek için aşağıdaki gerçekleri sizlerle paylaşmak istiyoruz;

 • Kulübümüzden ayrılan hiçbir oyuncumuzun ve menajerlerinin, kulübümüzden hiçbir alacağı yoktur. Ayrıldıkları güne kadarki tüm maaşları tamamen ve zamanında ödenmiştir.
 • Kulübümüzün şu an kadrosunda olan tüm oyuncuların maaşları ödenmiştir ve ödenmeye devam edilecektir.
 • Kulübümüzde çalışan tüm teknik kadromuzun, yardımcı hocalarımızın, alt yapı hocalarımızın kısacası tüm kadrolu personelin maaşları zamanında ödenmiştir ve ödenmeye devam edilecektir.
 • Kulübümüz, vergi ve sosyal sigorta kanunlarından doğan tüm yükümlülüklerini, yine tam zamanında ve düzenli şekilde yerine getirmektedir.
  3- Ayrılan değerli oyuncularımızın yerine şu an itibari ile kadromuza 4 yetenekli basketbol oyuncusunu katmış bulunmaktayız.
 • Bu oyuncularımızı da sosyal medya platformlarımızda taraftarlarımızla paylaşacağız.
 • Sonuç olarak bu son transferler ile birlikte bünyemizdeki oyuncularımıza ve hocamıza rotasyon imkanını da sağlayarak bu süreci de tamamlamış oluyoruz.
  4- Kendi tercihiyle veya teknik ekip değerlendirmesiyle son dönemde yollarımızı ayırdığımız eski oyuncularımıza teşekkür ediyor ve yeni kulüplerinde başarılar diliyoruz.
  5- Basketbol branşında bir ekol ve okul olan Darüşşafaka Spor Kulübü, Darüşşafaka’nın tarihi misyonunu spor alanına taşıyarak fırsat eşitliğinin spordaki simgesini oluşturuyor.
  Kulübümüz, altyapı ve akademimizde yer alan genç oyuncularımızla, ülke basketbolunu ileriye taşımak için, ülkemizin en iyi alt yapı teknik kadroları ve hocaları ile çalışarak, basketbol sevdasını gençlerimizin hem yüreğine yerleştirmeyi hem de ülkemizin tüm spor kulüplerine ve milli takımımıza genç oyuncular yetiştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.
  Tarihinde son derece kıymetli sportif başarıları olan kulübümüz;
 • 1959 yılında İstanbul Bölgesel Lig Şampiyonluğu,
 • 1961 ve 1962 yıllarında Türkiye 1.Ligi Şampiyonlukları,
 • 1962’de Avrupa Kupaları’na katılan İlk Türk Kulübü ünvanı
 • 2002, 2016 ve 2022’de Türkiye Kupası Final Oynama Başarısı
 • 2017 yılında Turkish Airlines Euroleague’de Çeyrek Final,
 • 2018’de EuroCup Şampiyonu olarak Türk spor tarihinin en önemli başarılarından birine imza atmıştır.
  6- Başarı hedefimizden sapmadan, taraftarlarımızın, sevenlerimizin ve iş birliği yaptığımız çok değerli sponsorlarımızın destekleriyle bugünlere geldik.
 • Dünya ve Türkiye tarihinde eşine az rastlanır olan bu nadide kulüp, (birçok kulübün aksine) bütün finansal yükümlülüklerini yerine getirerek yoluna devam etmektedir ve edecektir.
  7- Son olarak, bir spor kulübünden çok daha fazlasıyız.
 • Ana misyonunu örnek spor insanları yetiştirmek ile temellendiren kulübümüz, Darüşşafaka’nın bilinirliğini ulusal ve uluslararası arenada artırarak toplumun her kesiminin sevgi, saygı ve desteğini kazanmayı amaçlar.
  Taraftarlarımızdan sadece doğruları yapmaya kararlı olan kulübümüze güven ve desteklerinin devamını rica ediyoruz.
  En büyük destekçimiz olan taraftarlarımıza sevgi ve saygılarımızla…
  Biz Daçka’yız ve her zaman olduğu gibi

VazgeçmekYok

Darüşşafaka Spor Kulübü
Yönetim Kurulu”

2 YORUMLAR

 1. Kulüpler Türk oyunculara daha çok ağırlık vermeli ve oyuncular da vergilerini kendileri ödemeli yoksa mevcut ekonomik durum böyleyken ve daha da kötüye gideceği aşikarken kulüplerin mali sorunları bitmez…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler