Pazartesi, Haziran 24, 2024
spot_img

İlk Haftaya Yetişecekler Mi?

TBF Disiplin Kurulu’nun milli takıma katılmamaları nedeniyle aldıkları ceza sonunda Türk lisansını kaybeden, ancak karara Tahkim Kurulu nezdinde itirazda bulunan Fenerbahçeli Shane Larkin ile Fenerbahçeli Scottie Wilbekin ligin ilk haftalarında oynayamama durumuyla karşı karşıya geldiler. Gerek Anadolu Efes, gerekse Fenerbahçe BEKO bu oyuncular için TBF’ye henüz lisans başvurusu yapmadı. Yönergelere göre bir oyuncu aynı sezon içinde iki farklı statüde lisans alamıyor. An itibariyle Larkin ve Wilbekin yabancı statüsünde oynayabiliyor. Ancak Tahkim Kurulu’nun TBF’nin kararını bozması durumunda oyuncular yenden devşirme statüsüne sahip olacak. Bu arada Tahkim’in verdiği karara taraflardan birinin itirazı durumunda süreç daha da uzayacak.

Sonuç olarak Wilbenkin ve Larkin’in sezonun ilk haftasına yetişmeleri, Tahkim’in önümüzdeki günler içinde karar vermesine ve bu karara itiraz gelmemesine bağlı.

3 YORUMLAR

  1. “Bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı o taşı kuyudan çıkaramamış” atasözümüz misali! Bu olayda deli kim? Akıllılar kim? Ona da siz Basketfaul okurları karar versin… Şahsen ben söz konusu bir deliyi buldum da henüz 40 akıllıdan bir tane bile bulabilmiş değilim! Yardımcı olur musunuz?…. 🙂 🤣

  2. Koskoca TBF böylemi yönetilir?
    Hayret ya.. madem türk yaptınız, milli takima gelmedi iptal ediyorum! … çok komik
    Madem iptal ettin duzeltme.. bırak gitsin kendi ülke takımında oynasın. Koskoca ülkeyi iki adamın ellerine mahkum mu ediyorsunuz yazıklar olsun.. bir nevi tehdit..
    Böyle yönetim mı olur..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler