Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img

Larkin ve Wilbekin Tahkim’e gitti

TBF Disiplin Kurulu’nun Milli Takıma gelmedikleri gerekçesiyle 5’er maç ceza verdiği ve yönergeler uyarınca Türk lisansı çıkarma hakkını kaybeden Fenerbahçe BEKO’dan Scottie Wilbekin ve Anadolu Efes’tan Shane Larkin Tahkim Kurulu nezdinde karara itiraz etti. Yönergelere göre mazeretsiz milli takıma katılmayan devşirme oyuncular bu statülerini kaybediyor.

Basketfaul’un notu: Tahkim Kurulu hakem Erşan Kartal ile ilgili kararını Kartal lehine 5 ayda verdi. Şurada liglerin başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Tahkim Kurulu ne karar verirse versin, diğer taraf karara itiraz eder, sonuçta büyük olasılıkla iki oyuncu da yeni sezona statüleri ne olursa olsun, geç başlar. Tahkim Kurulu gevşek davranırsa belirsizlik aylarca sürebilir.

13 YORUMLAR

 1. TAHKİM KURULU KARARI OYUNCULAR LEHİNE OLURSA FEDERASYONUN KARARI HEMEN UYGULAYACAĞI KESİN Mİ ? KESİN İSE ERŞAN KARTAL KARARINI NEDEN UYGULAMIYORLAR ? BU KADAR KEYFİYET FAZLA DEĞİL Mİ ? FEDERASYON KİMİN BABASIN MALI MESELA BİR TAZMİNAT DAVASI KAYBEDİLİRSE TAZMİNATA SEBEP OLAN YÖNETİCİLER MADDİ OLARAK SORUMLU TUTULUYOR MU BİR ÖĞRENSEK KEŞKE…

  • Nerede görülmüş federasyonun verdiği kararın askıya alındığı? 5 maç sonra oynamalarına mani bir durum yok, eski köye yeni adet mi çıkarıyorsunuz? Diyelim ki sizin dediğiniz gibi oldu karar askıya alındı, tahkimde federasyonu haklı buldu ve kararı onadı, bu süre zarfında Efes ve FB’nin 6 yabancıyla oynaması sebebiyle hükmen mağlubiyetleri kabul edecek misiniz? Niye sürekli ayrıcalık istiyorsunuz? Bu kadar mı korkuyorsunuz geri kalan 14 takıma karşı 5 yabancıyla çıkmaktan? (Hatta Biberovic ve Osmani’yle 6!)

 2. Yazık oldu. Hatalı olabilirler cezaları bu kadar ağır olmamalılıdır.Bu iki devşirme oyuncularımız sanki Vatana ihanetten yargılanıyorlar. Çok gereksiz yanlış kararlar verildi. Milli takımın durumu ortadadır.

  Voleybol Milli Takımında MELİSSA VARGAS I göz önüne alın. Şampiyonluk tan 🏆Şampiyonluğa koşuyorlar. DÜNYA SIRALAMASINDA 1.SIRADADIR.

  • Kime göre ağır? Bana göre de yerinde bir ceza, niye “vatana ihanet” vb. yazıp dramatize ediyorsunuz? Oyunculara Türk statüsü Efes ve FB forması altında Bodrum’a, Samsun’a, Aliağa’ya karşı 5+1 avantajıyla oynasınlar diye mi verildi? Larkin 2. çağrıldığında milli takıma gelmedi, Wilbekin ise hiç gelmedi, burası çok kreşi değil.

 3. Tahkim kurulu karari kesindir. Yani verdigi anda uygulanir. Uygulamayan suc isler ve gorevini yapmadigi icin yargilanir, sikayet halinde. Simdiye kadar tum kararlari uygulandi. Ersan sikayet etmesi halinde MHK yonetimi de yargilanir. Tahkim kararina itiraz Idare Mahkemelerine yapilir, yurutmeyi durdurma karari verilmedigi halde karar gerekli mercilerce uygulanmak zorundadir. Bunu en iyi TBF yonetimi bilir. Gorevi savsaklamak ve idari ve mahkeme kararlarini uygulamaktan kacmak gorev sucudur.

 4. Disiplin cezaları yönünden ‘tahkim’ son merci. Buradaki itirazlar sonuçlanmadan, ceza da kesinleşmeyecek. Eğer tahkime gitmeselerdi, o zaman müsabaka talimatının 10/8 uygulama alanı bulabilirdi. Bu nedenle tahkim süresi de göz önünde bulundurularak, lisans işi ceza verilmemiş gibi düzenlenmeli, hukuka uygun olan bu olur. Ceza kesinleşince de bu defa ‘Türk’ statüsünde oynadıkları maçlar açısından problem olacaktır.

 5. Baştaki Antrenör olayı bitirdi yakında kimseyi bulamayacak.Kuşkusu varsa federasyonun doktorları var.Kontrol eytirir.Egolarla tehtitlerle bu iş yapılmaz.Resmen şantaj bu.Balık baştan kokar.

  • Niye kimseyi bulamasın? Milli takıma hizmet edecek yüzlerce lisanslı Türk çocuğu var, lobi gücüne güvenip zengin şımarık çocuklar gibi hareket ederlerse sonuçlarına katlanırlar, federasyonu aldığı bu karardan dolayı tebrik ederim.

 6. Mhk başkanı zat, Erşan Kartal kararının tamamen fed.bsk.Hidayet Türkoğlu nün şahsi kararı olduğunu söylemiştir. Keyfiyet, hak, hukuk adalet..!

 7. Gerçekten sakatlarsa mutlaka bir doktor raporu vardır, bunu ibraz etselerdi herhalde bu cezayı veremezdi federasyon, şimdi yeniden söz onlarda varsa raporları ibraz etsinler, raporları yoksa bu cezaya katlanacaklar. Aslında 85 milyonluk ülkede niye bu adamlara ihtiyaç duyuyoruz, asıl üzerinde durulması gereken bu.Kesin çözüm özümüze dönmek.

 8. Güvenç eğer trol değilsen ortopedi uzmanlığını göster, hangi tıp fakültesindensin, nerelerde kimlerle ihtisas yaptın ? Bunlar yoksa bu ikiliye bütün günahlarını yükleyip tebrik ettiğin bu pespaye federasyonla ve şarlatan antrenörüyle özel bağların nelerdir, bilelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler