Cuma, Mayıs 31, 2024
spot_img

Metin Türen’in Savunması Ve Akıllara Gelen Sorular…

Beşiktaş maçında Alimpijevic’e yaptığı çirkin hareketin görüntüleri sosyal medyaya düşen Bursaspor kaptanı Metin Türen, Sports TV’de Basketbol Gecesi programına bağlandı.

Metin Türen, Alimpijevic’in maç boyunca Beşiktaş benchine yaptığı hareketlerden dolayı kendisinin de hoş olmayan bir hareketle karşılık verdiğini söyledi. Türen Bursa’daki maçtan sonra Alimpijevic’in bir takım arkadaşını arayarak tehdit ettiğini ileri sürdü.

Basketfaul’un notu:
Alimpijevic’e sorsanız olayları Bursaspor tarafı ilk maçta başlattı, Bursasporlular’a sorsanız ilk hareket Alimpijevic’ten geldi. Bizce bunun hiçbir önemi yok. Sonuçta bu çirkinlikleri sergileyenler, basketbolumuza yakışmadıklarını, organizasyonun içinde yer almayı hak etmediklerini göstermişlerdir.

Şimdi sormak isteriz…

  • Önce kimin başlattığından hareketle salonda ve binlerce seyircinin önünde yaptığınız çirkin hareketlerin doğurabileceği çok büyük olayların farkında mısınız?
  • Hak aramanın yolu karşı tarafın yaptığı bir harekete benzer şekilde karşılık vermek midir? Bu davranışlar profesyonellere yakışır mı?
  • Bursaspor’un kazandığı ilk yarıdaki maçtan sonra sevinçlerini karşı tarafı tahrik edecek şekilde abartan Ömer Utku Al ile Enes Berkay Taşkıran, Alimpijevic Beşiktaş’a almak istese uçarak gitmezler miydi?
  • Alimpijevic gerek Bursaspor’dayken, gerekse Beşiktaş’ta tribünlere oynamaya çalışırken, çirkin davranışlarıyla kariyerine büyük zarar verdiğinin farkında mı?
  • Basketbol Şube yöneticisi bir başka maçta TV yorumcusuna saldıran, şimdi de antrenörü karşı tarafa edep yerini tutarak çirkinlikte zirve yapan antrenörü hakkında Beşiktaş yönetimi birşey yapmayacak mı? Yoksa onlarda mı tribünlere oynayıp bu olayı görmezden gelecekler? Beşiktaş Yönetimine Seba Kültürü mü hakim, tribünler mi?
  • Umut Tahir Güneş’in bugün Alimpijevic’le fotoğrafını paylaşması, “Çok iyi yaptın.” anlamına mı gelmektedir?

8 YORUMLAR

  1. Kendini kadro dışı bırakan eski kochunun takımına karşı iyi oynayıp takımı galip geldiği için aşırı sevinç göstermekle ya da tepki göstermekle bir koch’un cinsel organını tutmasını aynı kefeye koyarak olayla bağdaştırıp örneklemeniz ne kadar adilane?

  2. BJK , futbol branşında bir ekol olduğu derecede, basketbol branşında ekol değildir.Bahsettiginiz her iki oyuncu için (teklif gelir gelmez bu bir yana) BJK Basketbol ilk tercih olmayacaktır.Bu noktada yazılı ve sözlü formatta tek bir kural geçerlidir. “Kendine yapılmasını istemediğin davranışı başkasına gösterme “.

  3. Benim tanıdığım ne enes ne ömer alimpiyeviçin olduğu hiç bir takıma gitmezler.böyle saçma sapan fikre nasıl kapıldınız? Cevap veremeyeceğiniz fikirler üretip insanların adına karar vermek size yakışıyor mu?

  4. Terbiyesizliğin hiç bir savunması olamaz. Sporcunun yapacağı en büyük sevinç yumruklarını havaya kaldırıp taraftarlarına bakmak ve arkadaşlarına sarılmaktir. TV de yayınlanan bir organizasyonda organ imalalarına girmek gerçekten utanç verici..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler