Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

Benli: Son Dakikada Kurulmuş Bir Takım Olarak…

Fatih Şeker
Sahasında Sigortam.net’i 83-82 yenerek ligdeki 8. galibiyetini alan Konyaspor’da koç Emrah Benli, adım adım ilerlediklerini ve öncelikleri hedeflerinin play-off’a kalmak olduğunu belirtirken, kadroya takviye yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Emrah Benli’nin açıklamalar şu şekilde:

  • Yalovaspor kaybedince Sigortam için ekstra önemli bir maç haline geldi. Liderlik maçıydı onlar için. Biz iki haftadır kaybediyorduk. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı.
  • Sezonu kötü götürmüyoruz. Beklenenin üzerindeyiz. Son dakika kurulmuş bir takımla ciddi işler yaptık ama rakiplerimiz bizi yakaladı. Zor bir lig oynuyoruz. 10-12 takım bir galibiyet farkla sıralanıyor. Sigortam maçı çok değerli bir galibiyet oldu. Kazanınca, emeğinin karşılığını alınca insan çok daha mutlu oluyor. Hedeflerimiz var, umuyorum onlara ulaşacağız. Adım adım gidiyoruz. Ancak yavaş yavaş onu başardığımızı biliyorum.
  • Sigortam çok iyi takım. Çok da iyi basketbol oynuyorlar. Benim de eski oyuncularım var orada benimle birlikte oynamış. Onlara karşı oynamak çok büyük keyifti. Umuyorum hedeflerine ulaşırlar.
  • Sigortam ilk bölümde yaptığı baskıyla bizi düzen dışına çıkardı. Bundan önce oynadığımız basketbolu oynayamadık. Biraz daha bireysel yeteneklere döndü iş. O bölümde savunma gayreti, savunma değişiklileriyle ve takımın gayretleriyle bir şekilde oralarda oyuna tutunduk. Daha sonra rakibi biraz çözdüğümüzü düşünüyorum. Daha doğru, konuştuğumuz ve çalıştığımız yerlere atak ederek karşılığını da aldık. Sezon başından bu yana çok alışık olmadığımız bir savunma yaptık. İşe yaradığını da düşünüyorum.
  • Bu hikayenin sonu nereye gider bu ligde kimse bilemez. Biz 34 maç bittiğinde play-off bandında bitirmeyi hedefliyoruz. Play-off’ta ne olacağı belli olmuyor. Orada kısa süreli ve o dönemki performanslara dayalı işler oluyor. Bütçeli takımlar için kadro genişliği elbette avantaj. Ama biz de mücadelemizi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.
  • Transfer düşüncemiz ve isteğimiz var. Yönetim kurulumuz değişti, göreve yeni geldiler. Yapacağımız toplantılardan sonra bunun kararını vereceğiz.
  • Bizim için taraftar desteği çok önemli. Onların buraya gelirken isteğini, sevgisini görebiliyoruz. Sezon başından bu yana onların da bir takım bakış açısını değiştirdiğimizi düşünüyorum. Her maç son ana kadar mücadele ediyor, kazanmaya yaklaştırıyoruz. Hiçbir zaman ezilerek kaybetmiyoruz. Taraftarımızın desteğine maç içlerinde ihtiyacımız oluyor. Desteklemeye devam etsinler. Umarım artarak destek devam eder. Ben önceki sezon play-off’ta geldiğimde salon tamamen doluydu. Rakip takım için ciddi bir baskı oluşturuyor. Biz de o baskıyı, desteği taraftarımızdan istiyoruz.
  • Dar rotasyonla oynuyoruz. Takımdaki 12-13 kişinin de elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu da antrenmanlarda başlıyor. Antrenmanlarda oyuncular ne kadar gayretli olursa şans bulacaklardır. Rotasyonu biraz genişletebilirsek ben de mutlu olacağım .
  • Mack çok düzgün bir karakter. Sezon başında ben onu alırken bir takım referanslar aldım elbette. Basketbol özellikleriyle alakalı bazı olumsuzluklar vardı. Geldiği ilk gün toplantı yaptım onunla. Bunları da direkt olarak ona anlattım. Senin hakkında söylenen bunlar diye… O da çok açık bir insan. Dinliyor ve süreç içinde de bana da takıma da inandığını düşünüyor. Bunun onun performansını yukarıya çektiğini düşünüyorum. Paylaşmayı seviyor. Amerikalı oyuncu için bu çok beklenen bir şey değildir ligde. 7 sayıyla çıksa da 4 asist yapsa da oyunun içinde düşmeden takım arkadaşlarının attığı sayıdan mutlu oluyor. Maçtan sonra eline istatistik kağıdı alıp da ben ne yapmışım diye bakmayan bir oyuncu. Bizim için çok değerli.
  • Bu takımın bireysel hedefleri de var. Altyapıdan gelen bir antrenör olarak buna alışığım. İsteğim de bu…Herkese bir şeyler katabiliyorsak ne mutlu bana. En çok keyif aldığım durum. Daha sonra rakip olduğum zaman da onlarla karşılıklı oynamaktan keyif alıyorum. Takımda bunlar var. Tek tek söylemeye gerek yok. Basketbol olarak onlara bir şeyler katabilmek, onlara kariyerlerinin devamında yardımcı olabilecek bakış açıları kazandırmak adına sürekli konuşuyor, toplantılar yapıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler