Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Yalova’nın Iğdır Deplasmanında Yaşadıkları…

Alagöz Holding Iğdır Basketbol ile oynadığı maç için Iğdır’a giden ancak uçağın iptali nedeniyle kafilesi ikiye-üçe bölünüp farklı illerden İstanbul’a uçan Semt77 Yalovaspor takımının genel menajeri Murat Dönmez, Iğdır deplasmanı boyunca yaşadıkları sorunları dile getirdi. Dönmez, Iğdır’ın, Erokspor için ligin 18 takıma çıkarılması operasyonu sırasında hazır olmadan TBL’ye alındığını belirtti, ayrıca gelinen noktada 11 yıldır değişmeyen İDDAA gelirlerinin otel ücretlerini dahi karşılamadığını söyledi.

İşte Murat Dönmez’in “Şikayetname”si…

“Şehirde otel yok denilecek seviyede ve sporcu ağırlamayı bilmiyorlar… İki hafta önce rezervasyon yaptırdığımız otel konaklamaya bir gün kala sebepsizce rezervasyonumuzu iptal etti. Kaldığımız otelde lokanta dahi yoktu.

Iğdır takımı bile artık önceden olduğu gibi iki değil bir gün önce geliyor çünkü oyuncular isyan etmiş.

Şehirde nefes almak mümkün değil… Hava kirliliğinden dolayı salonda bile ağır bir şekilde is kokusu vardı ve genizleri yakıyordu…

Astım sorunu yaşayan takımımızdaki bazı sporcular ve antrenörümüz Faruk Beşok maç baslarken sahaya çıkmak zorunda kaldı. Bu tür şikayeti olanların bu salonda performans koyması mümkün değil… Salonun havalandırması da çalışmıyor… Nedenini sorduğumuzda “dışarıdaki hava kirli ve çalışınca daha kirli olur” cevabını aldık. Ayrıca salon çok soğuk.

Sonuçta sporcu, hakem ve seyirci sağlığı açısından maç oynanmaması gereken bir ortamda maç oynanıyor.

Şehirde otel yok denilecek seviyede olan oteller sporcu ağırlamayı bilmiyorlar şartlar çok kötü.
Şehre ulaşım çok sıkıntılı, İstanbul’dan bir uçak var o da çok kötü saatte. Dönüş uçağı artık herkesçe bilindiği gibi maç saatine göre ayarlanmamış… Bir de buna uçak iptal haberi geldi. Bulabildiğimiz uçaklardan bilet aldık, kafile ikiye-üçe bölündü, Kars’tan uçacak grup 3 saatte gidebildi.

İptal edilmediği taktirde İstanbul uçağı o kadar kötü saatte ki, saat 13:00’te başlayan maç sonunda hakemler yetişmek için düdük çalmıyor. Biz de son 5 dakika bu nedenle dayak yedik, oysa uçak iptal edilmişti.
Iğdır takımı bile artık bir gün önce geliyor oyuncular isyan etmiş.
Sonuçta sporcu, hakem ve seyirci sağlığı açısından maç oynanması gereken bir ortamda maç oynanıyor.
Maça gelmeye çalışan Iğdır Spor Başkanı’nın özel uçağı bile Iğdır’a değil, Kars’a inebilmiş’

Federasyon hiçbir takıma sormadan, hiç kimseyle fikir alış verişi yapmadan sadece Erok Spor Lige alınsın diye TBL’yi 18 takıma çıkarıyor.. 18. takım bulamıyor, bir sene önce kurulan ve bölgesel ligde mücadele eden, hiç 2. Lig bile oynamadan, şehirde konaklama sorunu olan, ulaşım deseniz maalesef yaşananlar ortadayken başka çare olmadan Iğdır TBL’ye alınıyor.

Buradan yanlış anlaşılmak da istenmeyiz ve Iğdır’a haksızlık yapmak istemiyoruz ama kendi takımları bile kendi şehirlerinde yaşamıyor, yaşayamıyor. Iğdır Sporlu oyuncular ve teknik ekip her hafta bu ve benzeri sıkıntıları yaşıyorlar… Onlar için de çok zor bir durum.

İşin maddi boyutu tamamen ayrı bir tartışma konusu. Takım sayısı artıyor, gelirler artmak yerine azalıyor… Masraflar artıyor ama kulüpleri düşünen kimse yok. Daha önce İddaa gelirleriyle maaş ödemeye çalışan kulüpler varken şimdi ise İddaa gelirleri otel masraflarını bile karşılamıyor ki bütün maçlar da programda yer almıyor. Bundan 7-8 sezon önce daha çok maç İddaa’da yer alıyordu. İddaa gelirleri 11-12 sezon öncesi ile aynı rakamlar. Eğer o haftaki bültende yer alırsanız 25.000₺ kazanırsanız 35.000₺… Sadece…”

YALOVASPOR KAMERASINDAN SALONDAKİ KİRLİ HAVA…

9 YORUMLAR

 1. Yani yenilgiye bir bahane bulmak için bunları söylemelerini bekliyorduk. Hani 1.takım nasıl 11.takima yenildi di mi? Astımlı sporcu falan… Hani bu ülkenin doğusu da batısı da aynıydı ? Nedir bu batı sevicilik nedir bu şehir beğenmemezlik? Futbol takımları kaç sezondur geliyor neden bu basketbol takımlarının burnu büyüklüğü kendini beğenmişliği ?

 2. O zaman liglerde sadece İstanbul İzmir Bursa takımları olsun,bu arada hava kirliliği de sanırım bu şehirlerde hiç yok,otel var gezecek tozacak yer var pırıl pırıl salonlar var!!Herkesin keyfi yerinde olsun . Peki merak ediyorum,astımlı sporcular sadece Iğdır’da mı rahatsizlandi ? TBFde kullandıkları ilaçlar ve raporları mevcuttur bu sporcular umarım ciddi sıkıntılar yaşamıyordur başka şehirlere giderken . Bir de futbol açık havada oynanırken kimse bu şekilde isyanda değilken ne yapalım ? Şehir mi taşınsın, yoksa Ağrı dağının yeri mi değişsin ? Ya da şöyle sormak istiyorum Yalova dün kazansaydı yine böyle bir açıklama yapacak mıydı? Bu arada Iğdır o kadar kötü ki kendi sporcuları bile orada yaşamıyor diye bir şey söz konusu değildir diye düşünüyorum. Önce tesis olacak futbolda da olduğu için yapılacak daha sonra oyuncular da yaşayacaktır wkbet bu durum başka bir rakibin üzerine yorum yapacağı bir konu değil. Bunu şehir çok kötü yaşanacak gibi değil diye yorumlamak küçümsemek sadece hangi şehir olursa olsun o şehire orada yaşayanlara saygısızlıktır ve ayrımcılıktır.

 3. Valla ben de Yalova’ya gidince diyorum nasıl küçük bir şehir oteller desen iyi değil yemek desen doğru düzgün restoran yok. Havaalanı yok ulaşım ancak karayoluyla yorucu oluyor bir de deprem riski var oyuncular nasıl kalıyorlar orada ama bir kısmı İstanbul’da yaşıyormuş zaten.

 4. Bu sahada oynanan maçlarda olanlar hep misafir takim aleyhine mi hiç ev sahibi takıma olmuyor mu yani son periyot düdük calinmiyorsa sizlerde sert oynayabilirsiniz siz sert oynamayı bilmiyor.usunuz sizlerin sahasında calinamayan düdükler de görüyoruz sizler denemediniz hakemler nasil döndü igdir takımı nasıl döndü onlar hangi otellerde kalıyor?kısacası tüm olumsuzluklar sizemiydi???? Bir deli taş attı kuyuya kırk deli cikaramiyor hakemler çalmıyor tek takıma mi çalmıyor????

 5. Yenseydide bu açıklamayı yapacak mıydı Yalova ??? Bırakın beyler bu işleri sırça köşklerinizden çıkın ve bir şehri böyle suçlama yerine kendi hatalarınıza bakın.

 6. Igdir 2023 yili icinde yine Avrupa’da havasi en kirli il secilmistir. Sporcu sagligini riske atan bu tip kentlerde spor musabakalari derhal yasaklanmalidir. Bu ulkemizin bir ayibi gercekten. Bu durumdan en cok magdur olan Igdir halki da mutlaka yerel yonetimlere baski yapmali ve sorunun cozumu icin farkindalik yaratmalidir. Merak edenlere buyrun linki:

  https://tr.euronews.com/2023/04/07/dunya-hava-kirliligi-raporu-turkiye-45-sirada-igdir-avrupanin-yine-en-kirli-kenti#:~:text=D%C3%BCnya%20%C3%A7ap%C4%B1nda%20131%20%C3%BClke%20ve,be%C5%9F%20kent%20bulunmas%C4%B1%20dikkat%20%C3%A7ekti.

 7. Aynı uçakla beraber geldiğim adamlar iner inmez ığdırın toprağını öpüp başına koyan miss gibi hava diyen adamlar mı bunu diyor ? celil hoca hiç yakışmadı sana bu üslup

 8. Yalova basketbol ekibine yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum.Taş yerinde ağırdır.Iğdır Türkiyenin tüm tüm şehir leri gibi birçok özelliği ve güzellikler i olan bir şehrimiz.Spor salonunun havalalandırilmasının çalışmaması ,uçak ve tüm rezervasyonlarının yerine getirilmemesi doğru mudur.Burda eleştirilen BASKETBOL fedarasyonudur. Lütfen bunu böyle algılayın.

 9. Amma da Anadolucu fanatikler var. Iğdır Avrupa Kupalarına katılma hakkı elde etse FIBA kesinlikle bu salonda maça izin vermez, takım yüzlerce kilometre ötede iç saha maçı oynardı, belki de Azerbaycan veya Gürcistan’da, siz de gıkınızı çıkarmazdınız, tıpış tıpış giderdiniz, yukarıdakiler. Horozluk için gücünüz içerdekilere mi yetiyor ? Evet, böyle yerde maç yapılmaz, İstanbul’da Ankara’da yapılıır, ne sandınız ? Para doğuda da var batıda da ama kültür ve uygarlık meselesi, parayı salonu adam etmeye değil özel uçağa harcamak hanzoluktur, bize bunu garibanlık diye okutmayın yemezler. O özel uçağı yapıp bize satan ülkelerin basket takımlarının başkanlarının özel uçak sahibi olmak akıllarından bile geçmez, onlar kulübe bisikletle gidiyor, bahçelerindeki otu kendileri biçiyorlar. Çünkü sonradan görme hanzo değiller. Takım kurmaya transfere başkana özel uçağa tantanaya para var, ama en gerekli şeylere, bu işlerin altyapısına yok, bir sporcu antreman ortamı dahi yok. Sebebi parasızlık değil kültürsüzlük. Böyle yerde lig maçı filan olmaz. Bırakın garibanlıktı doğu-batıydı demagojisini.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler