Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img

Avrupa’daki Türk Çocuklarına Çağrı

Milli Futbol Takımı’nın Almanya galibiyetini keyifle izledik. Maçın sonundaki röportajlarda ise futbolcularımızın çoğu TRT Spor’un yaptığı röportajı çevirmen vasıtasıyla İngilizce yanıtladı. Konuşanlar da kırık bir Türkçe’ye sahipti çünkü takımın yarısı altyapılarını doğup büyüdükleri Avrupa ülkelerinde almışlardı ve bazıları spor yaşamlarına oralarda devam ediyorlardı. Hepsinin ortak özelliği top tekniklerinin, fundamentallerinin yüksek olmasıydı. Belli ki çok iyi eğitim almışlar. Sonuçta futbol kurtuluşu yurt dışındaki Türkler’le buldu.

Maçı izlerken içimizden şu dilek geçti: Keşke Avrupa’daki Türk çocukları basketbola da merak sarsa… Almanya’daki, Fransa’daki altyapılarda eğitimlerini almış oyuncularımız olsa, Milli Takımımız kim bilir nerelerde olurdu? Görünen o ki, biz bu altyapı işini beceremeyeceğiz. Fazla fazla molalarda İngilizce konuşulur. Zaten ligde öyle olmuyor mu? (Basketfaul)

4 YORUMLAR

  1. Avrupa’da büyüyen,yetişen Türk gençleri ülkemize getirip hele milli takımlarda oynatmak onlara yatırım yapan,eğiten,maddi,manevi destek veren ülkelere ayıp ve haksızlık olmuyor mu, bu şekilde hazırcı ve kolaycı olmamız doğru,etik,ahlaki mi peki? 85 milyon ülkeden sporcu,koç,spor yöneticisi yetişmiyorsa bunun sebeplerini,sorumlularını bulmamız, hazırcılık,
    kolaycılık,etik dışına kaçmamamız gerek.

  2. Daha önceleri de yeri geldiğinde buralara yorum bırakmıştım. Aynı şeyleri tekrar ifade etmek istiyorum. Ülkemizde üst seviye oyuncu yetiştirecek ne altyapıda ne de üst yapıda teknik adamımız yok. Bunun nedeni de ülkemizde basketbol adına spor yöneticilerinin olmamasıdır. Sonuç olarak ülkemiz üst seviye oyuncu yetişmesi için uygun ekosisteme sahip değildir. Bizim basketbol ekosistemimizin özelliği yabancı oyuncu ve koçlara ülkemizin kendi gençleri için gözden çıkardığı kaynakları yabancılara bol keseden dağıtmaktan öteye gitmiyor!….

  3. Marifet İngilizce konuşmakta değil marifet Türkçe konuşmakta ! Gelenlere de Türkçe zorunlu öğreneceksiniz demekte …İspanya’da mola da İspanyolca konuşuyor hepsi bilmeyen de öğrenecek öğretiyorlar bırakın şu batı hayranlığı sömürdükleri köle yaptıkları insanları sanki eğitmişler gibi meşrulaştırmayı kendi öz vatanında bizim çocuklarımıza parya muamelesi yapmayı … biz büyük bir ülkeyiz dün Almanya’da stadyuma yürürken şunu gördüm biz bu dünyaya büyük geliriz alman askerlerin polislerin şaşkın gözlerle izlediği biz Türkler sançaklı TÜRK BAYRAKLARI İLE YÜRÜRKEN TÜYLER DİKEN DİKEN Dİ !!! Biz heryerdeyiz artık bırakın takkeciliği ideolojiyi taraf olmayı ülkemiz her anlamda batıyı geçti övünmeliyiz gurur duymalıyız….

  4. Selam Sayin Kapanli Hocaaaaaam ve hocamin web sitesi. Var hocam. Gelin deee gostereyim. Ne yazik ki memleketin basketbolu dinamikleri bam baska. Degil mi. Tabiki ben kimim ki. Haaaaaaaaaaa bu arada bu yazidan esinlenerek. Sayin yeni Futbol Milli takimi – guzel ve genc Ogulcuklarimiz ve de Milli Koc. Bu kadar bir HAZIRLIK MACINA asilnimaz. Butun riskleri alarak ve de sakatlanmalari bilerek bu sekilde diger ELEME MACINA 2- gun kala boyle ASILMA olmaz. Tabiki ben kimim ki ve herkesin affina siginarak. Saygilarimla. Hollandadan Hasan Ulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler