Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

Lütfen Velinizi Uyarın…

Ankara Basketbol İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu “Altyapılarda antrenör-hakem-veli ilişkileri ile, velilerin olumsuz tribün davranışları” konulu panel, İl Temsilcisi Sami Özel, önceki Eğitim Kurulu Başkanı ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Seyfi Savaş, eski FIBA hakemi Fatih Söylemezoğlu, antrenör Gencer Baytimur ve İl Tertip Komitesi Üyesi Murat Uluğ’un katılımı ile gerçekleşti.

Ankara basketbol altyapı antrenörlerinin büyük rağbet gösterdiği panelde, velilerin maç sırasındaki müdahaleleri ile ilgili bazı uygulamalar konusunda görüş birliğine varıldı.

1- Sorun çıkartan veli ile ilgili, hakemler önce uyarılması/sakinliğe davet edilmesi için antrenörden yardım istenecek.

2- Problem devam ettiği takdirde sorun çıkaranlar salon dışına çıkarılacak.

3- Gerektiği hallerde, kurallar gereği tribünlerin bir kısmı ya da tamamı hakemler tarafından boşaltılabilecek.

4- Veliler tarafından bu yaptırımlara direnildiği takdirde, yine kurallar gereği hakemler ilgili kulüp aleyhine müsabakayı tatil edebilecekler.

5- Tüm bunların yapılmasına engel olmaya çalışan veliler ise kolluk kuvvetlerine şikayet edilerek, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğim Önlenmesine Dair Kanunun ağır yaptırımlarının ilgili kişilere uygulanması için müracaatta bulunulacak.

Basketbolda tüm paydaşların rahatsız olduğu “veli terörü” ile ilgili önlemlerin uygulanması tüm tarafların hem fikir olması ile benimsendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler