Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Alperen: Çok İyi Oyuncular Var, All Star Kolay Değil

NBA’de Houston Rockets formasıyla başarılı performanslara imza atan milli temsilcimiz Alperen Şengün, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

  • Şu anda çok güzel bir takım uyumu var. Takım arkadaşlarım da bana çok yardımcı oluyor. Ailem yaklaşık 1 aydır burada. Onların burada olması da beni güzel etkiliyor. Yemek, uyku düzeni konusunda olumlu etki ediyorlar bana.

Maçlarda iyi oynadıkça ikili ve üçlü sıkıştırmalar geliyor. İşinizi zorlaştırmaya çalışıyorlar. Ben takım arkadaşlarımı buldukça ve onlar skor ürettikçe, benim oyunum da açılıyor.

  • Ailem burada, her yıl yanıma geliyorlar. Onlar gelince düzenim daha iyi oluyor. Onlarla evde oyun oynuyorum, zaman geçiriyorum, konuşuyorum. Kötü oynadığımda biliyorum ki babam bana kızacak ki kızıyor da. Tribünde görüyorum onu, ‘hadisene, hadi’ şeklinde söylemleri oluyor. Babamlar buradayken kötü oynama lüksüm yok.
  • All-Star’a seçilmem için şans var tabii ki. Batı’da olduğum için çok iyi oyuncu ve takımlar var. Girmek tabii ki zor. Türkiye’den büyük bir destek var. Onların desteği ve sahada yaptıklarımla bir şansım var. Olursa çok güzel olur, olmazsa da önümde çok uzun yıllar var.

All-Star oylaması için Türkiye’den çok büyük bir destek var ve bu beni duygulandırıyor. Bazı çocuklar okulda anonslar yapıyor. Bir öğretmen sınıfta benim videolarımı izletiyor. Bu çok duygusal bir şey. Herkes arkamda. Onların desteklerini boşa çıkarmamak için sahada elimden geleni yapıyorum.

  • Saha içinde rakiplerle de konuşuyoruz, koçlar da güzel şeyler söylüyor. Bu onur verici bir durum. Bu ligde çok iyi oyuncular var. Bu saygıyı kazanmak benim için onur verici.
  • Bu yılın benim için iyi geçeceğini biliyordum çünkü yazın çok çalıştım. Çalışmanın da verdiği etkiyi görüyorum. Takım arkadaşlarım ve koçum da bana güveniyor. Benim üzerimden oyun oynanıyor. Ben de bunu en iyi şekilde değerlendirip onları yüz üstü bırakmamaya çalışıyorum. Her gün üstüne katarak devam etmek istiyorum.
  • Gelecek nesillere örnek olmaya çalışıyorum. İnşallah ülkemizden daha iyi oyuncular çıkar. Ben de bir gün emekli olduğumda bunları görmek isterim. Onlarla konuşup, onlara bilgilerimi aktarmak isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler