Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img

Jasikevicius, Monaco Ve Euroleague’den Özür Diledi

Fenerbahçe‘de Koç Saras Jasikevicius, Monaco maçından sonra yayıncı kuruluşa konuştu.

“Maç sonunda olanlardan dolayı EuroLeague ve Monaco’dan özür dilerim. Fenerbahçe bu değil, bu biz değiliz. Oyuncularımızın mücadelesi inanılmazdı, sahaya ruhlarını ve yüreklerini bıraktılar. Hepsiyle gurur duyuyorum. Monaco’ya gideceğiz ve deli gibi mücadele edeceğiz.”

19 YORUMLAR

 1. Çok çirkin görüntülerdi.. Sahanın kenarında oturanlar mı çıkardı anlayamadım. Eğer bu çirkin olaya neden olanlar bunlar ise, bundan sonra artık saha kenarında maç izlemek yasaklanmalı, ya da bu kişiler tespit edilip asla bir daha maça alınmamalıdır.

  • Ceyhun bey
   Siz birşeyleri kacirmissiniz
   Rahat olun
   Bir yerde kavga varsa özellikle Fenerbahçe maçlarında sebep karşı taraftır
   Kötü olan şu Fenerbahçe artık turlayamaz

   • Gırtlak kesme hareketini nerede yaparsan yap ceza verirler ki örnekleri nba’de çok, öyle davranıp da insanların tepki vermemesini de kimse bekleyemez. İroni yapmıyorsan Fenerbahçe maçlarında olan olayların detayına iyi bak neyin,ne olduğunu anlarsın, anlamak istersen tabii. Ayrıca gelecekte ne olacağını nereden biliyorsun da turlayamaz diyorsun, müneccim misin?

 2. Deli gibi mücadeleyi burada yapsaydınız ya. Son hücumda Nick gibi bir oyuncuyu kenara almak hangi taktiğin parçasıydı? Madar ve Noua’yı arada alabilirdin, yorulanları dinlendirmiş olurdun belki beklenmedik katkı verirlerdi ,rakip koç çift pivot dahil denenmedik şeyleri denedi ama sen denemedin ısrarla oynatmayacağın adamları benchte oturtuyorsun. Onların yerine özel set çizebileceğin ligin en iyi şutörü Melih ve içeri drive ustası ve atletik Şehmus olsaydı belki onlar da katkı verecekti, hep aynı oyuncularla aynı şekilde oyun olmaz, arada rakibi şaşırtmak gerek ama sen de öyle şeyler pek yok. Elimize gelen fırsatı kaçırdık,yanlış coaching yaptın kim ne derse desin.

 3. Bu mac koç hataları sonucu .ayrica 50 sayi rekoru kidiktan sonra arada nigel hayes david i bul ortalikta yok .ayrica Biberovic 1/2 macta sorali 3 luk atti diye kendini bir sey sanmaya başlamış

 4. Trabzon’da kendi sevinclerine tahammül edilmesini bekleyen Fenerbahçe burada azıcık sevince tahammül gösteremiyor. Sporda sezon başından beri ortamı germeye çalışan bir yönetim var fb’de. Burada basketbol kültürü içinde bu kadarcik sevincin kaldırılamaması var. Oysa kendileri futbolun gergin ortamında, hem de geçmişte şampiyonluk mücadelesi nedeniyle defalarca gerginlik yaşadıkları Trabzon’da taraftarı küçümseyerek (kaleci irfancan’in hamsi tutmuş gibi taraftara hareketleri) yaptiklari anormal sevincin normal karşılanmasini bekliyorlar. Asla tasvip etmiyoruz taraftarın sahaya girmesini ancak kaçmak yerine, savaşa girmiş gibi taraftara vuran, yerde yatan taraftara tekme savuran bu hareketleri normal gören bu zihniyet baskalarina gelince hiçbirşeyi normal görmüyor.

  • Saçma sapan yorum yapma,futbol fanatikleri ile basketbol seyircisini hele hele sahaya inip futbolcu kovalayan takım taraftarlarını hiç anlatma. Azıcık sevinç dediğin gırtlak kesme hareketi ve eurolig de bu konuda tepki verip oyuncuyu uyardı ki ona da ceza kesmeliydi. Aynı hareketi bahsettiğin takım taraftarına yapsalar ne diyecektin? Senin gibiler gitsin futbol yorumu yapsın !!!

   • Yorumdaki üslup ve seviyeden salon kültürüne kimin yabancı olduğu ortada. Biz de tam da onu diyoruz. Salonu da futbol alanına çevirmeyin. Akli selim izleyici herşeyi görüyor. Kimler ne yapmaya çalışıyor ortada. Madem ki deplasmanda sevincin bir ayarı olmalı o zaman bu salon sporlarından çok daha fanatik seyircinin olduğu futbolda da olmalı. Trabzon’da ayarı olmayanlarin şimdi yakınmalarını samimi bulmuyorum.

  • Holigan yorumu diye seninkine derler işte. Zeytinyağı gibi de üste çıkmaya çabalıyorsun, teröristlerinizin suçu hafifmiş gibi kabahati FB yönetimine atmaya yelteniyorsun bir de. Yani beyefendi olmak suç, holiganspor’u hedef bile almadan onlara haketmedikleri saygıyı göstererek bile olsa kendi kulübünü korumak için gayret etmek “ortamı germek” oluyor. Sizin “yöneticileriniz” gibi provokatör olmak gerek size göre. Sizin kafanıza göre Trabzonlular her türlü çirkefliği, terörizmi yapabilir, otobüs viyadükten uçsun diye şöförün beynine mermi de sıkılabilir, 1975’ten başlayarak FB otobüsü daima taş yağmuru altında ilerler Trabzon’da – normal sayılmalıdır – sahaya da girilir, Semih Yuvakuran’ın burnu kırılır, antrenörlerin kalecilerin kafalarına cisimler atılabilir yaralanabilirler her defasında, buna karşılık FB sahasında deplasman takımı her türlü terbiyesizliği ve tribünlere el kol hareketleri çekebilir, hepsi kabul edilmelidir, ama Trabzon’da sahaya dalmış holigan sürüsü yumruk yerse “mağdur” vb vb onlar ne yapmışsa Fenerbahçelilerin yüzündendir, Fener bunların takımlarını maçta tepelediğinde sevinme hakları (“azıcık sevinç”) bile yoktur, idam nedenidir. basketbol maçında rakip boğaz kesme hareketi çekmişse (holigan ağzıyla “azıcık sevinç”) seyirciler fiziksel temas bile olmadığı bu durumda “hop noluyo” diye ayağa da kalkamaz, kalkmışlarsa terörist ilan edilmelidirler, senin ettiğin gibi. Fenerbahçe karşısındaki rakiplerin ezikliği ve aşağılık kompleksi amigolarına terör ve çirkeflikte işte böyle bütün sınırları çiğnettiği gibi yavuz hırsız misali bütün kendi pisliğini karşıya yapıştırmaya kalkışmalarına neden olur. Bahsedilen GS dostu (asla onlara yarışmayan ve onlara yenildiklerinde alkışlayan) şehir spor karşılaşması yapılabilecek bir uygarlık düzeyine çok uzaktır – Türkiye’nin ayrılıkçı teröre maruz kalmış en ücra köşeleri bile oradan fersah fersah ilerdedir -, ama sıradan bir yermiş gibi yıllardır o kentte maçlar oynatılır, – özellikle FB maçında polis bile konmaz, holiganizm FB galibiyetini terörle önlesin diye -, tribüne isteyen meşaleli isteyen çakılı bıçaklı girer, hatta kent adam yerine konup salon sporu müsabakaları da oynatılır, bütün bu rezaletler sürer gider, arkaları sağlam olduğu için, politikacısı, müteahhiti, parababası, mafya bozuntusu pek bol ve semirtilmiş olduğu için.

   • Terör vs. kullanmadim ben. Bence Monaco da sahaya çıkmayın, adil değil, sadece size ceza vermiş Euroleague! Fener taraftar sayısı hızla eriyor. Bence buna kafa yorun..Toplum nezdinde bu takımı kim nasil bu kadar antipatik hale getirdi diye. Kimsede değil kendi içinizde arayın düşmanı.

    • Biz düşman aramıyoruz, “aranan” sizsiniz. Siz sabah akşam Fener ile uğraşıyorsunuz. Yansıtma psikopatlığınız icabı kendi antipatikliğinizi de FB’ye yapıştırmaya çabalıyorsunuz. Size ne FB’den, yöneticilerinden ? Siz kimsiniz ? Kendi hanzo yöneticileriniz yüzünden bizimkilerin kalitesi önünde eziliyorsunuz. Kendi basketbol voleybol takımlarınız yerlerde sürünüyor ilgilenmiyorsunuz, bu sayfalara girip FB’ye veriştiriyorsunuz. Kafanızı ağır mı ağır dertlerinize yormuyor, ta aşağılardan bize kafa yorun diye sesleniyorsunuz. Tutup buraya Trabzon demagojisi bulaştırıyorsunuz, hem suçlu hem güçlü gibi. “Toplum nezdi” dediğin ne ? Sizin ezik kulüplerinizin koalisyonu mu ? Biz toplum değiliz zaten size göre, sokak çocuğuyuz. Federasyonlar da hakemler de kurullar da teşkilatlar da sizin. Ama kendimizi size beğendirme derdimiz yok. Siz bütün geçmişinizi asaletinizi kaybettiniz. Onun için mesela Fenerbahçe’nin geçmişindeki şampiyonluklara sahip çıkması sizi kudurtuyor. İçinizden çıkan Granit’i, Metin Görgün’ü, Payidar’ı, Metin Oktay’ı kahırlarından birer birer öldürdünüz. Birbirlerine ağır rakip olan iki rakip Yunan kulübünün ikisinin birden amigosu oldunuz, sırf FB’nin rakipleri diye. Bu uğurda en son Ataman Güneyligil’i gömdünüz, Yunan fanatizmini kızdırmamak için. Size Pana’nın kişilik problemli antrenörleri ve onlara dış ülkelerde kapı açabilen tek kişi olan ve Yunanlılarda bile nefret figürü olan onların çakal başkanı sempatik geliyor, biz elbette antipatik geleceğiz sizin “toplumunuza”. FB’yi örnek alıp branşlarınızı ciddileştireceğinize çamur atma yolunu seçtiniz. Rakibiniz her branşta Avrupa ve Dünya çapında başarılarını arttırdıkça karşısında duyduğunuz eziklik ve aşağılık kompleksi sizi bu hale getirdi, artık işi Trabzon’daki terör seviciliğine ve provokasyonlara vardırdınız, futbolda şampiyonluklar çalıp yıldızlar taksanız da bu sizi tedavi etmez. Tutmuşun “Monaco’da sahaya çıkmayın” diye alay etmeye kalkışmışsın bir de, yazık sana. Biz şampiyonluk maçında sahadan kaçan Gerginis Atamanidis’in cimbombomu değiliz ki kaçalım. O korkak antrenörün takım kaptanı Sinan Güler FB koçuna telefon açıp “beni alın” dedi ve FB’li oldu sizi çiğneyerek, hatırla, eğer basketbolla ilgin varsa.

 5. Bunlar basketbol taraftarı değil. Kale arkası futbol taraftarı. Futbolumuzun kendini bitirdiği yetmedi, artıkları basketbolumuzun da içine etmeye yetiyor.

 6. Hiç bir euroleague maçında sahadaki oyunculara saldıran seyirci görmedim, tam bir rezalet. Koç Jasikevicius’a bravo, özür dileyerek konunun büyümesini engellemiş. Saha kenarında oturup bu saldırıyı yapan kişileri emniyet kuvvetlerinin bulup ceza vermesi gerekir.

  • “Emniyet kuvvetleri” bu ülkede yalnızca Fenerli kovalamak için mi var ? Neden FB’liler rakip terörüne maruz kaldığında onların failleri “bulması ve ceza vermesi” için iki satır yazmıyorsunuz da şimdi aklınıza geliyor ? Yoksa bi tek “EL” maçında ayıp da, Türkiye futbol ve basketbol liglerinde FB’lilerin gözüne para, kafasına meşale çakı su kutuları, antrenörüne tükürük atmak değil “suç”, “ayıp” bile değil, öyle mi ?

  • Fener deplasmanda sevinir bunu kabullenmez seyirci, bu defa futbolcu seyirciye saldırır. Yerde yatan oyuncuya tekme atar. Başkan şiddeti yapanı yanına alir onore eder. Tersi olur Monaco deplasmanda sevinir. Bu defa da sevinci kabullenemeyen seyirci haklı görülür. Yazık sporu bu hale getirenlere, kişisel hırsları ve planları için asırlık kulüpleri rezil edenlere…

   • Senin tuttuğun takımın taraftarına rakip oyuncu gırtlak kesme hareketi yaparsa rakip taraftar sahaya inip sporculara saldırmak için koşarsa da aynı şeyleri söyleyecek misin? Asıl senin gibilere abuk sabuk yorum yapma hakkı verilmesi yazık…

   • Tribüne boğaz kesme hareketine “sevinç” diyen sen, bütün tumturaklı “beyefendice” yakınmalarınla örtmeye çalışmana karşın o FB karşısında ezik ve holigan ruhunu gizlemeyi başaramıyorsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler