Perşembe, Nisan 18, 2024
spot_img

Larkin: Ataman’la Dostluk Yok Ama Büyük Saygı Var

Anadolu Efes‘in Kaptanı Shane Larkin, Basketball Sphere’e bir röportaj vererek açıklamalarda bulundu ve Ergin Ataman’ın sahada kendisine verdiği özgürlüğün kendisini çok geliştirdiğini belirtti.

“Ergin Ataman, oyuncularla iş ilişkisi sürdürmeyi seviyor. Çok yakın bir dostluğumuz olduğunu söyleyemesem de aramızda karşılıklı büyük bir saygı vardı. Benim neler yapabileceğimi ve Anadolu Efes‘teki başarısında ne kadar önemli olduğumu anladı. Ben de aynı derecede ona saygı duydum. Bana sahada verdiği özgürlük, hata yapmama izin vermesi, bugün olduğum oyuncu haline gelmeme yardım etti.

Ergin Ataman ile aramızda her zaman bir saygı olacak. Ataman ile harika bir dostluğu olan kimseyi görmedim fakat hem saha içi hem de saha dışında büyük bir saygı var.

Koç değişikliği Koç Can için talihsizlikti. Sonuçta kendisi ilkeleri ve iyi fikirleri olan iyi bir adam. Gelecekte çok büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum. Sezon başından sezon ortasına kadar o kadar çok sakatlık yaşadık ki, resmimizin tam olarak neye benzediğini bir anda göremedik. Kadroda bazı oyuncular varken diğer oyuncular sakatlanıyor ve onlar sağlıklı olduklarında diğerleri de sakatlanıyor. Birlikte antrenman yapabilecek, iki veya üç hafta birlikte oynayabilecek tam bir kadromuz hiç olmadı gibi görünüyordu.”

19 YORUMLAR

 1. Tartışmalara bulaşmaktan ilkeli bir şekilde kaçınan ve sorumluluğunu bilen bu delikanlıya milli takım olaylarında ve Türk kimliği konusunda “rakip takımdaki” Skoti ile birlikte – teknik olarak illa gerekliydiler demiyorum ama – haksızlık yapıldı. Kendilerinin tek hatası milli takım formalarını taşıdıkları ülkenin dilini öğrenmek için biraz daha ciddi çaba göstermemeleriydi. Bunu çok çeşitli anadilleri olan çeşitli branşlardaki çok sayıda sporcu yapmışken onlar da yapmalıydılar. Bu işler biraz da gönülden gönüle hitap işidir, adımları karşılıklı atmak gerekir. Herneyse, olan oldu artık, kendisine de takımına sevgiler, başarılar.

  • Bu işler gönül işi doğru ama işin bir de saygı boyutu var, bir yabancı uzun süredir yaşadığı ve vergisiz, ciddi paralar kazandığı bir ülkenin milli takım formasını giymek için Türk vatandaşı olup üstüne milyon dolar para alıyorsa bir zahmet dil de öğrensin…

   • Övmüşüm, sevgimi iletmişim, takımına başarı dilemişim, sitemimi de FB’li Skoti ile onun arasında paylaştırmışım. Tutmuş FB’li futbolcuyla basketbol sitesinde saldırıya geçiyorsun. Ben de şimdi ergenler gibi “Colin Kazım annesinin dilini bilmiyor diye mi aldınız FB’den” mi diyeyim ? Sizinle ortak veya düzeyli hiç bir şey konuşulamaz mı ?

 2. ”Bana sahada verdiği özgürlük, hata yapmama izin vermesi, bugün olduğum oyuncu haline gelmeme yardım etti” Bu sözler ülkede niye Türk oyuncu yetişmediğinin parlatılmış bir yabancı tarafından yapılmış en güzel izahı. ”Ataman ile harika bir dostluğu olan kimseyi görmedim” Bu sözler de o zatın iflah olmaz, tasdikli,şakşakçı hayranlarına onun ne olduğunun en güzel açıklaması…

  • Haklısın da haklı olmak yetmiyor. Kazanan haklıdır her zaman. Futboldan terim şöyle terim böyle dendi. Sonuç ne sıfır. Ataman, akıllı adam işini biliyor. Boşa nefes tüketme

   • Bu ülkede kazanan haklıdır ucuzluğunu ve sığlığını bırakmadıkça hiçbir yere varamayız da kimin umurunda? Bu ülkenin başındaki de 21 yıldır iktidarda her seçimi kazandı ama ülkenin hali de ortada,o da haklı o zaman öyle mi?

  • Ergin Ataman’a bu kadar gıcık olduğuna göre sen kesinlikle FeneVbahçeli’sin
   Zaten sadece FeneVliler O’na saldırıyorlar, Fenerbahçe Beko’yu hep perişân ettiği için…
   Ağlamak sizin işiniz, çatlayın hasedinizden!
   Aslan Ergin Hocam benim! Bi tanesin!
   👋👌👋👌👋

  • Sonuca baktığında ülkede 2. Bir hoca yok.kariyerinde ülkenin sahip olduğu kupalardan fazlası var.sonuc olarak fanatizm yerine spor sever olarak değerlendirmek daha doğru olur.

  • Konuyla alakasız cevap döşenen cimbombonaykoslular, ağanız gerginis tatamanidis’i Fener’in başına geçen her coach paçavra etti, kendisi hangi takımın (cimbom-efes-pana) başında olursa olsun, sonunda Atina’sına kaçtı, öbür ağanız gibi. Fener’in – bireysel branşlardaki madalyaları kupaları rekorları bir yana – futbol-basketbol-voleybol kadın-erkek 5 tane takımı Avrupa’nın en tepelerinde geziyor, siz buralarda kıvranadurun. – sporsever

  • Herif dün akşam sahasında Real Madrid’i yendi. Belki de , Obradoviç’den sonra yılların tortusu Panathinaikos’u şampiyon yapacak. Ataman’dan niçin bu kadar çok nefret ediyorsunuz ?

   • Onu bunu yenmesinin Larkin’in sözleriyle ve yorumlarla ne alakası var? Yense veya şampiyon yapsa ne yazar camiada zerre seveni olmadıkça. Kendisini yetiştiren Aydın Örs’e söylediklerinden belli ne olduğu. Kibir abidesi,ego ve hava atma hastası, emekçilere tepeden bakan hakkında olumlu konuşan bir belki iki oyuncu veya insan vardır onların da ondan elbet bir çıkarı vardır da iyi konuşmuştur ya da konuşur. Bunlardan biri de bir zamanlar sırf vatandaş olsun diye evlenip gittiği yurtdışında kaldığı dönemlerde pizza dağıtıp şimdi de ne hikmetse onun yardımcılığını yapan ve çıkarı uğruna yağcılığa meraklı adamdır. Basketbol tarihinde taraftarı olduğu kulüp dahil onun kadar sevilmeyen ikinci bir adam yoksa bunun sebebini de ona sorman gerekir burada yorum yapanlara değil…

   • Başka bi herif de Barça’yı perişan etti Efes’in başındayken daha dün, ama engizisyon kurup kollarını bacaklarını çektiniz. Bir üçüncü herif (bizden gönderilen Dimitri) sizin Pana’nızı (sizin herifin takımı) aynı şekilde paçavra etti Ataşehir’de. Herkesin ağır mağlubiyetleri var, galibiyetleri var, cımbızlamak çok kolay. “Sizin” Yunan kulübünüz EL kazansın istersiniz, Fener kazanmasın diye, göynünüzdeki tek sebep o, gerekçe uydurmayın, komik olmayın. Alın bu çok sevdiğiniz adamı Pana’nın mı cimbomun mu herneyse sizin olsun, yeter ki milli takımın başında olmasın, ayyıldıza kan ağlatmasın daha fazla, laflarıyla saha kenarı trıpleriyle ülkemizi küçük düşürmesin, yetti rezil olduğumuz onun yüzünden, başka yerde ne yaparsa yapsın.

 3. Ergin Atamani sevmek veya sevmemek ne degistirir, sporda basariyla ve rekabetle büyünür. Bir Basariya saygi göstermek gerek, Gala,Fener, Besiktas veya Efes gözlügünden bakmadan, objektiv olarak. Maalesef bu güzel ülkemde basari digerini asagiya cekerek, kötülüyerek, onun onuruna sokak diliyle alay etmekle geliyor, daha dogrusu cahil ve kisa görüslü fanatiklerin hegomonyasidir. Sanirim Atalarimizdan kalma bir sey olsa gerek, her seyi savasarak kazanmayi istiyoruz, aklimizi kullanarak kazanmayi daha ögrenemedik. Kaybetsekte karsimizdakini tebrik etmeyide hic ögrenemedik, böyle kendimizi kandirmaya devam ediyoruz!

 4. Şansa uyum sağlayan yabancılarla başarılı olabilmiş, Türk oyuncu yetiştirme ve geliştirme konusunda ülkeye hiçbir faydası olmamış, milli takımda rezil olmuş, karıştığı skandallar nedeniyle Türk sporuna kara leke olarak geçmiş zata bir tek Fb’liler saldırıyor diyecek cehalet içinde olan birine sahibinin sesi gibi yorumlar yapma diyeceğim ama ne fayda? Fenerbahçe Beko’yu perişan etmişmiş, vay be. Kıstas Fenerbahçe Beko ise demek ne kadar büyük kulüp ve bunu senin gibiler kabul ediyorsa ne güzel. Ve çok seviyorsan onu git şu an olduğu yere orada destekle, sahibine böyle uzaktan yağcılık olmaz hem öteki şaibeler imPARAtoru da orada. Bir işadamı koç ve diğeri bankayla alengirli işleri olan küfürbaz ile yağcı ve yancı olarak da sen hep beraber takılır uzo içersiniz birbirinizi yağlar,ballarsınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir