Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img

Telekom, Eurocup’ta Hayatta kaldı

Türk Telekom evinde Trento’yu 78-70 yenerek ikili averajı da aldı ve az olan ümitlerini hayatta tuttu. Çok düşük ihtimaller olsa da Telekom’un önünde oynanması gereken 4 maç daha var ve her şey değişebilir. Yiğitcan Saybir oyunun iki yönünü de mükemmele yakın oynarken 21 sayıyla kariyer rekorunu kırdı 9 ribaundu da yanına ekledi. Steven Enoch 16, Tyrone Wallace 15 ve James Palmer 10 sayıyla çift haneye çıkan diğer isimler oldu.

İlk çeyrekte basit top kayıplarını yapmasak skor üstünlüğünü ele alabilirdik. Trento’nun da tempoyu yükseltememesi ile skor ilk bölümde düşük kaldı. Dış atışlarda gelen karşılıklı isabetlerle ilk çeyrek 20-17 Trento üstünlüğü ile sona erdi.

Yiğitcan’ın domine ettiği ikinci çeyrekte Trento’ya potayı göstermedik. Hem temaslı oynayıp hem de iyi mücadele edince rakibe neredeyse hiç kolay isabet şansı vermedik. Skor üstünlüğünü de oyun üstünlüğüyle beraber alınca ritmimizi yakaladık. Bir iki şans isabetine rağmen ilk devreyi 38-34 önde kapattık.

Üçüncü çeyreğe 25 saniyede alınan molayla başladık. Ama çeyreğin devamında farkı arttırarak devam ettik. İhtiyacımız olan 6 sayıyı çeyreğin çoğunda elimizde tuttuk. Yine de Trento oyuna tutunmayı başardı. Boş atışlarda bir türlü o ekstra isabeti bulamadığımız çeyreğin sonunda 57-50 üstünlüğümüz vardı.

Son çeyrekte hakemlerin ilginç kararları maçı bir anda ortaya getirdi. Net bir kasti faulü görmemeleri üzerine bize çalınan kasti faul ve teknik faul ile fark eridi hatta Trento öne dahi geçti. Ama devreye fiziksel üstünlüğümüz girdi. Size farkını kullanarak potaya yakın atışlar kullandık. Okben’in sorumluluk alması ile farkı istediğimiz yere taşıdık. Rakibin de oyun ciddiyetinden kopmasıyla karşılaşmadan 78-70 galip ayrılmayı başardık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler