Cuma, Mayıs 31, 2024
spot_img

‘Bana deli olduğumu söyleyin ama oyuncularımı rahat bırakın’

İtalya Milli Takımı Koçu Gianmarco Pozzecco, Filipinler galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında ilginç açıklamalar yaptı. Pozzecco, Dominik Cumhuriyeti yenilgisinden sonra “kendini 37. kattan aşağı atmayı düşündüğünü” söyledi:

“Bana kötü bir koç olduğumu, delinin teki olduğumu ve yeterli olmadığımı söyleyin ama oyuncularımı rahat bırakın. Ayrıca teknik ekibimi de eleştirmeyin, onlar olmasaydı Dominik Cumhuriyeti yenilgisinden sonra muhtemelen kendimi kaldığımız otelin 37. katından aşağı atardım. Yenilgiden sonra asistan koçlarımızdan biri bir delilik yapmamam için beni bir an bile yalnız bırakmadı. Neyse ki otelin pencereleri tamamen açılamıyor, yine de eğer kendimi atsaydım büyük ihtimalle Filipin halkından birileri beni tutardı.

Ayrıca Federasyon Başkanımız Gianni Petrucci’yi de rahat bırakın, söylediği şeyler doğru (Petrucci, Dominik Cumhuriyeti yenilgisinden sonra Pozzecco’yu kenarda ‘çok çılgın’ olduğu için eleştirmişti). Bana bugünlerde sanki öz oğluymuşum gibi davranıyor, bu galibiyeti kendisine adıyorum. Hassas bir oyuncu grubumuz var, bu yaz çıktığımız 12 maçın 11’ini kazanmış olmamıza rağmen bazen hatalı tepkiler verebiliyorum. Stefano Tonut bugün çok iyi bir maç çıkardı ama bir an ona gereksiz şekilde sinirlendim, Tonut’tan özür dilemem lazım.”

1 Yorum

  1. Size ‘deli’ derecesinde psikolojik bozukluğunuz olduğunu söyleyemem, bunu doktorlar söyleyebilirler, ama davranışlarınızın normal insan davranışları olmadığını düşünüyorum. Deliyseniz yaptıklarınızın bir tanımı vardır mutlak, fakat değilseniz yaptıklarınız ahlaki olmayan bir plan olarak değerlendirilebilir. Siz bunları yapıyorsunuz ve etkili oluyor ya, bizim Ataman da sizi taklit ediyor. Fakat o ‘kötü’ bir koç olduğu, basketbolu bilmediği gerçeğini saklamak ve futbol fanatiği fanlarına şov olarak yaptığı ve basketbolcular dahil kimse ona saygı duymadığı için sizinki kadar etkili olmuyor. Onunla konuşsanız mı, bizi dinlemiyor. Hayır, hayır 37. kattan atlamasını istemiyoruz, bunu asla istemeyiz, bize basketbol koçluğunu, en azından Milli Takım Koçluğunu bırakması yetecek. Saygılarımızla…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler