Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

Itoudis: Milli Takımdan Ayrılmamın Nedeni…

Yunanistan Milli Takımı’ndan ayrılan Dimitris Itoudis bu gelişme ile ilgili olarak açıklama yaptı ve Fenerbahçe’deki görevinden dolayı Olimpiyat Elemeleri için takımı çalıştırmasına takvimin izin vermediğini belirtti.

“Mart 2022’de federasyon başkanı Sayın Liolios’un daveti ile milli takımın antrenörlük görevini üstlendim ve onur duydum. Milli takımın başarısı için her şeyimi verdim. Karşılaştığı tüm olumsuzluklara rağmen, ülkemizi saygı, mücadele ve fedakârlıkla temsil etmek için tüm gücümüzle savaştığımıza inanıyorum.

Milli Takımımız Olimpiyatlar için Eleme Turnuvası’na katılmaya hak kazandığı bir yıla girdi. Bu turnuva, kendi şampiyonalarında oynayan EuroLeague takımının yükümlülüklerinin sona ermesinden sadece birkaç hafta sonra gerçekleşecek.

Milli takımımızın başına geçtiğim ilk andan itibaren düşüncem takımın birlik içinde olması gerektiğiydi. Kişisel isteğim milli takımımızı yaklaşan Olimpiyat Eleme Turnuvasına götürmektir. Ancak kulübümle olan sorumluluklarım Olimpiyat Eleme Turnuvasının başlamasından sadece birkaç hafta önce sona erecek ve böylesine önemli bir turnuvaya hazırlanmanın gerektirdiğine inandığım ölçüde müsait olmama izin vermiyor. Bu nedenle, federasyon başkanı Sayın Liolios ile yaptığımız istişareler sonucunda, federasyonun ve milli takımımızın yanında kar amacı gütmeden, sadece ihtiyaç duyulduğunda tavsiye ve görüşlerimle yer alacağıma karar verdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler