Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img

“Sadece Bogdanovic’in annesinin kanı uyuşuyordu”

Sırbistan Milli Takımı’nın doktoru Dragan Radovanovic, Sırbistan televizyonu TV K1’e yaptığı açıklamalarda Simanic’in böbreğinin alındığı süreci anlattı.

Radovanovic’in açıklamaları şu şekilde:

“Aldığı darbeden beş dakika sonra Simanic’in durumunun ciddi olabileceğine dair sinyaller gördüm. O andan sonra Simanic’i hemen hastaneye götürmeye karar verdik, hastanedeki yoğunluktan dolayı durumuna hemen bakamadılar. Ayrıca o an hastanede Simanic’le ilgilenebilecek tecrübeli bir doktor yoktu, genç doktorlar daha tecrübeli olanları telefonla arayarak durumu daha iyi anlamaya çalışıyorlardı. Durumun ciddi olabileceğini bildiğim için hemen detaylı bir muayene yapılması konusunda ısrar ettim, konu hakkında uzman doktorların gelmesinin ardından ameliyat kararı alındı.

Sabah beşte beni aradılar ve Simanic’in nadir bulunan bir kan grubuna sahip olması nedeniyle (A negatif) hastanede yeterli kan bulunmadığını, ameliyat için iki litre kana ihtiyaç duyduklarını söylediler. O an oyuncular dahil hepimiz uyandık ve A negatif kan grubunda olan birilerini aramaya başladık. Bogdan Bogdanovic’in annesi dışında hiçbirimizin kan grubu Simanic’le uyuşmuyordu, Bogdan’ın annesi hemen bizimle hastaneye geldi ama bazı koşullar nedeniyle kan vermeye uygun olmadığı anlaşıldı. O an doktorlar gerekli kan miktarının bulunabilmesi için Kızılhaç Komitesi’ne başvurmayı önerdiler. Sırp Kızılhaç’ının başkanı ben olduğum için hemen Genel Sekreterimizi arayarak durumu bildirdim. Yaklaşık iki saat sonra ameliyat için gerekli kan miktarı elimize geçti.” (Eurohoops)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler