Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img

3×3’te Olimpiyatlar’a Katılacak Takımlar…

3×3 basketbolda Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılacak son 6 takım, Macaristan’ın Debrecen kentinde düzenlenen 3×3 Olimpiyat Eleme Turnuvası sonrasında belli oldu. Erkeklerde Fransa, Litvanya, Polonya ve kadınlarda Almanya, İspanya ve Kanada Paris 2024’e katılma hakkı kazanan takımlar oldu.

Paris 2024’e katılmaya hak kazanan takımların tamamı şu şekilde oluştu:

Erkekler: Sırbistan, ABD, Çin, Letonya, Hollanda, Fransa, Litvanya, Polonya

Kadınlar: Çin, ABD, Fransa, Azerbaycan, Avustralya, Almanya, İspanya, Kanada

Erkeklerde Sırbistan, ABD ve Çin sıralamadaki yerlerinden dolayı, Letonya ve Hollanda ise daha önce düzenlenen Universality Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı kazanmıştı. Kadınlarda ise Çin, ABD, Fransa sıralamadaki yerlerinden dolayı, Azerbaycan ve Avustralya ise Universality Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkını elde etmişti.

Paris 2024 Olimpiyatları’nda 3×3 turnuvası 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Basketfaul’un notu: Türkoğlu federasyonu iki dönem önce ilk göreve geldiğinde hevesle hazırladıkları projelerden biri 3×3 idi. Çok da önemliydi. Basketbolun çocuklar arasında yayılması, Milli Eğitim’le hazırlanan ortak proje ile okullara basketbol sahası yapılması düşüncelerini hepimiz ciddiye almıştık. Masal oldu…

1 Yorum

  1. Plaj voleybolunu, futsalı, plaj futbolunu, plaj hentbolunu kaçırdık, çok gerilerdeyiz. “Yeni” branşlardan bir tek kar voleybolu camiasında güçlü bir şekilde yer alabilecekmişiz gibi gözüküyor. Bunların hepsi birer olimpiyat madalyası demek. Üçeüç de kaçırdığımız trenlerden bir diğeri. Başkanın Amerika’ya gidip gelmesi dünyayı izlemek demek değil, hatta ilgisi bile yok. Bunun için vizyon bilinç eğitim gibi donanımlara sahip olmak gerek. Bütün bunlar “malzemesi” hazır olan branşlar, beyzboldan bahsetmiyoruz. Dünyaya Osmanlının baktığı gibi aval aval bakarsan hiçbir seçkin camiada yerin olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler