Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img

Cedi’den Türkoğlu’na Anında Cevap

TBF başkanı Hidayet Türkoğlu’nun, “Milli Takımda oynamak istemedi.” dediği Cedi Osman bir açıklama yaparak, “Kimsenin beni kamuoyunun önüne atmasına izin veremem. TBF’de yaptığım ve izin isteğim olumlu karşılanan toplantıda Türkoğlu da vardı.” karşılığını verdi.

Cedi Osman’ın paylaşımı şöyle:

”Dünyanın çok daha önemli konularla, acılarla imtihan edildiği günlerde, kişisel bir konuyla ilgili sizleri meşgul etmek istemezdim. Formasını hayatım boyunca gururla taşıdığım Milli Takım’ın bir tartışma konusu olmasından derin bir üzüntü duyuyorum. Tam da bu yüzden gerçeklerin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bugüne kadar tüm kategorilerde 178 kez milli formayı giydim. Yaşananlar ne olursa olsun, görev verildiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya geyret ettim.

Son 6 sezonun NBA’de olmak üzere 10 senedir en üst seviyede basketbol oynuyorum. Bu sene, yılların verdiği mental ve fiziksel yorgunluğun artık sağlığımı da etkilediğini fark etmeye başladım. 2 Haziran 2023 tarihinde, kimseyi mağdur etmemek adına, milli takım kadrosu açıklanmadan önce federasyon yetkilileriyle bir araya gelip, bu seneki FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası’ndan izin istedim.

Bu dönemi dinlenerek ve rehabilite olarak geçirmek istediğimi söyledim. Toplantıda federasyon başkanımız Hidayet Türkoğlu ve milli takım yetkililerimiz de vardı. Kendileri de konuya olumlu şekilde yaklaştı, onay verdi hatta oluşabilecek olumsuz bir algıya karşı beni korumak istediklerini de belirttiler.

Ben milli formayı reddetmedim.

Benim için Ay-Yıldız’lı formadan daha değerli bir forma yoktur. Ama… Kimsenin de beni kamuoyunun önüne atmasına izin vermem. Hakkımda yapılan suçlamaları asla kabul etmediğimi ve gerçekleri söylemeye devam edeceğimi bilmenizi isterim.”

Saygılarımla
CEDİ OSMAN”

4 YORUMLAR

  1. Başkan gelmedi,zorla getiremeyiz, Cedi de toplantıda başkan da vardı onay verdi diyor, bu durumda kim doğruyu söylüyor? İki taraf da doğru mu yoksa yalan mı söylüyor?Cedi kendince haklı olabilir ama eğer kadroda olsaydı belki de milli takım 1 seneyi boşa geçirmeyecekti. Başkanın onu basın önünde suçlaması da akla aynı taktiği uygulayan koçu getirdi. Ömer’e de ulaşamamışlardı güya ceza vereceklerdi, milli takıma çağırmayacaklardı, sonuç? Larkin sakattım,doktorlar biliyordu dedi koç ortadan kayboldu dedi, Wilbekin raporları yolladım,tedavi görüyordum,
    herkesin bilgisi vardı dedi, Tbf bunu yalanlayamadı. Bu durumda kim haklı, Tbf ve başkan mı koç mu oyuncular mı?

  2. Bu söylemin Türkçedeki açılımı Fed.Bşk yalan söylüyor demektir. Teşekkürler Cedi. Milli takım için ter döken oyuncuları bile kendi menfaati söz konusu olduğunda yalan söyleyerek kamuoyu önüne atan başkan karşısında herkesin kendisini koruması gerek.

  3. 20 agustos da gelecek acıklama 18 ekimde yapılıyor!!! ne kadarı gerceği yansıtıyor anlamak mümkün değil!Sadece ” beni yeme onu ye” yaklasımı var…federasyon benimgördüğüm kadarıyla dibe vurcaka ama dibi bulamadı bir türlü…

  4. Federasyon sürekli günah keçisi peşinde. Neden çözümün bir parçası olmak varken, sorumluluk ile hareket etmek varken incir çekirdeğini doldurmayacak nitelikte gereksiz konuları medyanın önüne atıyor anlamak mümkün değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler