Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img

Efe Aydan: Devşirmelerin Türk lisansını bugün iptal ederim

Milli Takım’a katılmayan oyuncularla ilgili olarak Efe Aydan’ın yorumlarını aldık. Efe Aydan 259 kez milli formayı giymiş, Avrupa Karması’na çağrılmış bir basketbol efsanesi…

İşte Efe Aydan’dan pasajlar…

* 18 sene aralıksız Milli takımda oynadım, bir defa gidemedim, onda da ayağım bilekten dizime kadar mosmordu. 

* Milli takım herkes için çok şey ifade etmeli. Eski Basketbol Federasyonu Başkanı Osman Solakoğlu, “Türk basketbolunu büyütmek istiyorsanız Milli Takımı ön plana alacaksınız. Milli takımların başarısı basketbolu büyütür. Burası sizin esas takımınız.” derdi.

* Milli Takım için 10 yıl tatil yapmadım, evlendim 6 ay karımı görmedim, döndüğümde “Merhaba ben senin kocanım diye” eve geldim. 

* Sakatlık olursa olur, tam 13 ameliyat geçirdim. Milli takımda sakatlanıp kulüpten para kazanamamak korkusu aklımızdan bile geçmezdi. Şimdiki çocuklar kılı dönse gelmemeye çalışıyor. Basketbol oynayıp da sakatlığı olmamak mümkün mü? 

* Milli Takımı düşünmeyenden milli oyuncu olmaz. Milli takım için can verilir. Bunlar için herşey para. 

* Bazı oyuncuların mazeretleri olabilir. Eğer ikna edici mazeretleri varsa önce kampa katılırlar, sonra yetkililerle görüşüp izin isterler. İzin verilir, ya da verilmez… Bu oyucuların geçerli mazeretlerini topluma anlatmaları gerekir.

* Larkin sakat olabilir, belki Wilbekin de… Sezon biteli 2 ay oldu. Oyuncular bu sürede ne yaptı, federasyon ne yaptı? Federasyon zaten uyuyor. Durumunu takip ettiler mi? Lig bitince federasyonun işi bitmez ki… Sakatlıkları varsa o oyuncuların durumunu takip edip yetişmeleri için çalışılır.

* Devşirme oyuncular Türk lisansıyla oynadıkları için kulüplerinden daha fazla para alıyor. Kendilerine o lisans Milli Takım’da oynasınlar diye veriliyor. Milli Takıma gelmeyen oyuncuların Türk lisansını ben olsam bugün iptal ederim. Türkiye’de yabancı gibi oynasın, parasını ona göre alsın.   

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler