Perşembe, Temmuz 25, 2024
spot_img

Kenan Sipahi var mı, yok mu?

Olimpiyat Ön Elemeleri’ne hazırlık kapsamında A Milli Takım kamp yapmak için Bormio’ya gitti. Paylaşılan fotoğraftan anlaşılabildiği kadarıyla kadroya davet edilenlerden 6-7’si İtalya’ya hareket eden uçakta yer almadı. Gelmeyenlerin devşirmeler ve NBA oyuncuları olduğu tahmin ediliyor. Kimine göre Kenan Sipahi de uçağa binmedi, bazıları ise fotoğraftakilerden birinin Kenan Sipahi’ye çok benzediği düşüncesinde.

Federasyonun Milli Takımla ilgili gizli bilgileri paylaşmamasında rakiplerimizin sahaya hangi oyuncularla çıkacağımızı bilmemesi planı rol oynuyor.

Bilindiği gibi Milliler daha önce Çeşme’de kaynaşma kampı yapmış, kampa bazıları katılmış, isimleri açıklanmayan bazıları katılmamış ve bu nedenle tam anlamıyla kaynaşma sağlanamamıştı.

TBF daha önce de altyapı takımları ile ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaşmamış, hazırlık maç sonuçlarını duyurmamış ve böylece kapalı kutu görünümündeki takımlarımız şampiyonalarda zaferden zafere koşmuştu.

Milli Takım yetkililerinin bilgileri paylaşmamasında sporun her alanında zaferler kazanan ancak takımı kamuoyundan saklayan Arnavutluk’u örnek aldığı öğrenildi.

Bizim takımı saklama, bilgi paylaşmama konusunda gösterdiğimiz hassasiyete karşın, özellikle Dünya Kupası’na katılacakların her konuda açıklamalar yapıp sporseverleri bilgilendirmesi düşüncesizlik olarak nitelendirildi. Bu konuda bir yetkilimiz, “Birileri milli takımı Türkiye’nin takımı zannedebilir, oysa TBF’nin takımı. Biz ne yaptığımızı biliyoruz, kimin ne kadar bilgi sahibi olacağına da biz karar veririz.” sözleriyle konuya açıklık getirdi.

Basketfaul’un notu: Bu şekilde bir haber yapsak, haksız mıyız? Sadece bu dönem değil, milli takımlar yıllardır kamuoyundan saklanıyor. İşler kötü gittiğinde Milli Takım yetkilileri sus-pus olup ölü taklidi yapıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

zonguldak bireysel terapi
zonguldak psikolog