Cuma, Mayıs 31, 2024
spot_img

Basketbol camiasının en renkli kişisi: Sait Bey

Basketbol camiasında çok sevilen insanlar vardır. Bir de çok çok sevilenler.. “Milli Masör” olarak tanınan Sait Baydur, onların belki de başında gelir.

Çukurova 1. Ligdeyken, bir fabrika çalışanı olan Sait Bey tesadüfler sonucu kendisini takımın masörü olarak bulmuştur. Basketbolla ilgili daha önce bir geçmişi bulunmamaktadır ama 1.45 m boyuna rağmen bir zamanlar kalecilik yaptığını iddia etmektedir. Bunun doğruluğu ispatlanamadığı gibi, gerçek yaşı da bilinmemektedir çünkü 20-25 yıldır soranlara “43 yaşındayım” demektedir. İşini yaparken son derece ciddidir, sulandırmak isteyenleri de uyarır: “First job, then hahaha-hihihi” Yani iş önce gelir, işimiz bittikten sonra eğlenebiliriz, gibi. Mersin Büyükşehir Belediye, Çukurova, Karşıyaka, Türk Telekom ve Darüşşafaka’da çalışmıştır, halen Mersin BŞB’dedir..Sporcunun Meleği olarak da tanınır..Allah her takıma bir Sait Bey nasip etsin.. İşiyle, eğlenceli kişiliği ile.

Milli takım masörü iken kros çalışmalarında takımın önünde koşan Sait Bey hala mükemmel deparlar atabilmektedir ancak yıllar önce telaşlı deparı başına bir iş açmıştır. Çukurova’da antrenör Halil Üner’in ekibinde çalışırken, Behçet Üner (Halil’in kardeşi) sakatlanır. Sait Bey, Behçet’e doğru depar atar ancak ayağı kayıp düşer. Sait Bey bir tarafa gider, elindeki demir çanta ise yerde yatmakta olan Behçet’in kafasına. Artık Behçet’in oynama ihtimali kalmamıştır çünkü kafası yarılmıştır.

ZIRHLI SAİT BEY
Hani çocukken filmlerin etkisiyle elinizde silah varmış gibi etrafı tararsınız ya. Bunu Sait Bey’e yaparsanız vurulduğunu zannedip kendini yere atar. Türk Telekom’da çalışırken takım toplantısına tepsiyle çay götürmektedir. Oyunculardan biri antrenör Ercüment Sunter’in görmeyeceği şekilde elinde silah varmış ve ateş ediyormuş gibi Sait Bey’i tarar. Sait Bey “Aaaahhh” diye bağırarak kendisini yere atar. Vurulmuştur. Tepsideki bütün çaylar dökülmüş, bardaklar kırılmıştır. O gün, bu gün giysisinin içine giydiği ti-şörte “ZIRH” yazılı bir kumaş parçasını iğne-iplikle tutturmaktadır. Bu zırh, onu sanal vurulmalardan korumakta, kurşunlar geri sekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler