Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

Keseratar çaylakken..

Emin Balcı MHK üyeliği yaparken hem çok ciddi ve sistematik çalışırdı, hem de eğlenirdi. Bendeniz o dönemde hakemdim ama aynı zamanda Hakem Eğitim Sorumlusu. Yani Balcı ile ortaklıklarımız vardı. İşte de, eğlencede de. Frekanslarımız çok uyardı. Şimdi çok sık görüşmesek, sevgimiz devam eder.

Abdi İpekçi’de (ne maçıydı, unuttum), Kadir Özçelik ile Mehmet Keseratar maça çıkmaya hazırlanıyorlardı. Emin Balcı ile Keseratar’a oyun yapmaya karar verdik. Takımlardan birinin Keseratar’a itiraz ettiğini, itirazın haklı görüldüğünü, maça onun yerine o sırada salonda bulunan Murat Biricik’in çıkmasının daha uygun olduğunu söyledik. Keseratar çok bozuldu ama “Doğrusunu siz bilirsiniz” deyip, hakem kıyafetlerini çıkardı.

Kadir Özçelik, koridorda ısınmak için Keseratar’ı beklerken, Biricik’le karşılaşınca şaşkınlıktan gözlüğünü düşürdü.. Üzüldü.

Az sonra Keseratar’a bu defa, “Galiba yanlış iş yapıyoruz. Takım istemedi, diye hakem değiştirmek doğru olmayacak. Maça yine sen çık” dedik.

Kadir Özçelik’i de kenara çekip, “Keser’in morali bozulmuş olabilir. Sen onu motive et” önerisinde bulunduk. Az sonra koridorda ısınırlarken, Özçelik’in sesi geliyordu: “Koçum,.. Unut olanları. Biz maçımıza bakacağız.. Aslanlar gibi maç yöneteceksin.”

Biz Keser’i işletmeye çalışırken, oltaya asıl Kadir Özçelik takılmıştı.

Mehmet Keseratar yeni FIBA hakemi olmuş, henüz yeni kokartıyla maç yönetmemişti.

Efes Pilsen’in bir Avrupa Kupası maçında anonsu o tarihlerde TBF’de çalışan Orhan Yenihayat yapıyordu.. Bir maç sırasında Yenihayat, kurallar dışında seyirciyi ateşleyecek anonslar yaparken, Mehmet Keseratar da yanında oturuyordu.

Bir hafta sonra FIBA antetli kağıda İngilizce olarak bir yaz yazıp federasyona gönderdik. Yazıda seyirci eylemleri nedeniyle Efes Pilsen’in savunması istenirken, buna neden olan anons konusunda FIBA hakemi Mehmet Keseratar’ın da rol almış olabileceği gerekçesiyle hakemliğinin belirsiz bir süre için dondurulduğunu belirttik.

Yazıdan önce Orhan Yenihayat’ın haberi oldu. Haber vermek için aradığı Keseratar 39 derece ateşle yatak-döşek yattığı için 3 gün sonra durumu iletebildi. Federasyona gelen Mehmet Keseratar üzüntüden kafasını kaldırmıyor, sadece, “Bitti, başlamadan bitti” diyebiliyordu. Oyunu bir hafta sürdürdük.. Bu sırada Keseratar ve Yenihayat sürekli FIBA’ya savunma yazısı hazırlıyorlardı.. Sonunda şaka olduğunu söyledik.. Keseratar öyle kızmıştı ki, beraber çıktığımız maçlarda bile benle konuşmadı.

Aradan yıllar geçti. Şimdi Keseratar şaka yapılan değil, şaka yapan grubun liderlerinden.
(n.k.)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler