Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img

Berkay Sinirlioğlu: Üniversite diploması benim sigortam

Bu sayfalardan defalarca basketbolcuların eğitimle ilgili sorunlarını dile getirdik. Kategorisindeki elit oyuncuların diploma vaadi ile hiç devam etmeden lise mezunu olmaları ve hatta okul tarafından ailelerine para verilmesi… Üniversite çağındaki basketbolcuların yoğun antrenman, maç, deplasman nedeniyle gerçek anlamda eğitim almalarının imkansızlığını… Buna karşın basketbolun bir garantisi olmadığını… Bu durumdaki yüzlerce çocuktan çok azının ileride geçimlerini basketbolla sağlayabildiklerini… Sakatlık durumunda eğitimleri de olmadığından kendilerini zor bir yaşamın beklediğini… Ama kimsenin ve başta velilerin umurunda değil. Çocuk bir an önce para kazanmaya başlasın… Eğitim de olmayıversin…

Zaman zaman bu çarpık düzenle savaşıp üniversitelerin ciddi bölümlerini bitiren, kendilerine kötü olasılıklara karşı basketbol dışında alternatif yaratanları sayfalara getiriyoruz.

Bugünkü konuğumuz Yıldız Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu Berkay Sinirlioğlu…

Fazla uzatmadan Berkay’ın mesajları ile sizleri başbaşa bırakalım…

  • Ülkemizde oluşturulan spor yaşamı ve okul hayatını birlikte sürdürememe algısına ve zorluklarına rağmen, bunu başaran sporcular bulunmakta. Ben de bugün itibariyle bu sporculardan biriyim. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun bir Gıda Mühendisiyim ve Türkiye Basketbol 1. Liginde İstanbulspor Beylikdüzü formasını giyiyorum.
  • Özellikle A Takım seviyesine geldiğimde üniversite hayatıma devam edebilmem için antrenörlerimin bana verdiği destekler olmasaydı, bugün bu noktaya gelmiş olamazdım. Bu süreçteki antrenörlerim olan Aziz Bekir, Ertuğ Tuzcukaya ve İlker Salman’a çok teşekkür ederim.
  • Bu dönemde beni en çok zorlayan şey kendime vakit ayıramamak oldu. Her sabah 7’de evden çıkıp akşam 9’da eve dönmek fiziksel ve mental olarak çok yorucuydu. Fakat ailemin de desteğiyle bu yorucu kısmı geride bırakabildim. Hem sevdiğim işi yapıyorum hem de kendimi tam anlamıyla özgür hissediyorum. Eminim ki benden önce olduğu gibi benden sonra da birçok örnek olacaktır. Sakatlandığında kimse oyuncunun yüzüne bakmaz, benim ise elimde bir sigortam var: Diplomam
  • Sistem basketbolla eğitimi bir arada götürmeye uygun şekilde düzenlenmeli. Üniversite çağına gelen oyuncular seçim yapmak durumuyla karşı karşıya bırakılmamalı.

(16-07-2017)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler