Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img

Leyla Çalışkan: Başka bir oyuncuyu izlerken Furkan’ı beğenmiştim

Furkan Korkmaz’ın Philadelphia 76ers için sözleşme imzaladıktan sonra yayınladığı teşekkür mesajında doğal olarak ilk koçu Leyla Çalışkan’ın ismi de vardı.

Leyla Çalışkan ile Furkan Korkmaz’ın basketbol sahalarına adım attığı günlere döndük…

İşte ilk koçunun ağzından Furkan Korkmaz…

  • Murat Murathanoğlu’nun organize ettiği Baskent 34 adına bir oyuncuyu izlemek için özel bir maç aldık ama bana önerileni değil, başka bir oyuncuyu beğendim. 9 yaşındaki o çocuğun ismi Furkan Korkmaz’mış. Furkan’ı beğenmem tesadüf değildi ama o maç organize edilmemiş olsa Furkan belki de bugün buralarda olmayabilir, ya da ortaya çıkması gecikebilirdi.
  • Çelimsiz ve zayıftı ama yetenekli ve akıllıydı. Onu bir yaş büyüklerle oynattık.
  • Juniorlar’da İstanbul Şampiyonu olduk, daha sonra küçüklerde Türkiye beşincisi olduk. Elit Gençler Koleji ile Ortaokullar’da Türkiye Şampiyonluğunu kazandık.
  • Furkan’la 4 yıl beraber çalıştım. Yeşilyurt’a gittiğimde onu da götürmüştüm. Bir sonraki sene de Efes’e geçti.
  • Çalıştırmaktan zevk aldığım bir oyuncuydu. Onu ve birkaç oyuncuyu arabamla evden alıp antrenmana götürüp idman bitişinde evine götürüyordum. O ve diğerleri çocuğum gibiydi.
  • NBA için fiziksel olarak zayıf buluyorum, bu açığını basketbol zekasıyla kapatabilir. Fiziksel kavgalarda ezilmezse başarılı olur. Bana göre NBA’deki başarısını fiziksel performansı belirleyecek ve tabii ki onun başarılarının en mutlu edeceğin kişilerden biri de ben olacağım.

(05-07-2017)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler