Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img

Mehmet Yağmur: Türk oyuncuya antrenmanda bile tahammül yok

Mehmet Yağmur’u geride bıraktığımız sezon sahada fazla göremedik. Oysa bir önceki sezonu oldukça iyi geçmişti. Sonuçta Darüşşafaka’dan Galatasaray’a geldi.

Yağmur’dan kendi yaşadıklarının ışığı altında yerlilerin sorunları ile ilgili görüşlerini aldık ve yeni takımı Galatasaray’ı sorduk.

İşte Mehmet Yağmur’dan pasajlar…

  • Yabancı kuralına karşı değilim ama antrenmanlarda bile bize karşı tahammül gösterilmemesine karşıyım. Ben bir sene önce yabancı kuralı varken süre alıyordum ama son sezon antrenmanlarda Wanamaker, Wilbekin’e üstün gelsem de koç beni sistemine dahil etmedi. Yerlilere bırakım maçta, antrenmanda bile süre tanınmamasının etkileri milli takımlara negatif yansımaya başladı.
  • Milli takımda 45-50 gün kamp yapacağız ve hepimiz çok istekliyiz ama maç ritmi, özgüveni yakalamak süreç alacak. İnşallah en iyi sonucu da alırız.
  • Yerlileri koruyacak kurallar konulmalı. Beşiktaş’ta Ufuk abi oynatıyor, onun dışında Türkü rotasyona sokan takımımız yok.
  • Kulüplerde Avrupa başarıları yabancı kuralı ile bağdaştırılıyor ama şans verilse bunu Türkler de yapabilirdi.
  • Çok ekstra çalışıp antrenmanlarda bunu göstermeye çalıştım ama cevap alamadım. Böyle olunca da motive edecek şey azalıyor. Fiziksel olarak iyi durumda kalmaya, oyuna girersem hazır olmaya çalıştım ve milli takıma girme düşüncesi beni motive etti.
  • Türk oyuncular tu kaka edilmiş durumda. Türk oyuncu arkadaşlarıma vazgeçmemelerini, daha fazla çalışmalarını öneriyorum.
  • Aç olduğum için, sorumluluk alabileceğim ve kendime çok güvendiğim için Galatasaray’ı tercih ettim. Erman abiden, bize, bizden taraftara kadar herkesin efor sarfetmesi gereken bir sezon. Büyük bütçelerle kurulmuş bir kadro değiliz ama kazanmak isteyen oyuncular bir araya geldi. Kimsenin beklemediği kadar iyi bir sezon geçirebiliriz.

(18-07-2017)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir