Cuma, Mayıs 31, 2024
spot_img

FIBA U16 Erkekler Avrupa Şampiyonları

YILEV SAHİBİ ÜLKEFİNALÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
ALTINSKORGÜMÜŞBRONZSKORDÖRDÜNCÜ
2023Makedonyaİspanya77-68İtalyaFransa88-62Litvanya
2022MakedonyaLitvanya77-68İspanyaFransa65-46Yunanistan
2020MakedonyaCOVID-19***
2019İtalyaİspanya70-61Fransaİtalya73-68Rusya
2018SırbistanHırvatistan71-70İspanyaTürkiye82-59Fransa
2017KaradağFransa75-68KaradağSırbistan76-71Hırvatistan
2016Polonyaİspanya74-72LitvanyaTürkiye77-70Hırvatistan
2015LitvanyaBosna Hersek85-83LitvanyaTürkiye83-72İspanya
2014LetonyaFransa78-53Letonyaİspanya77-73Türkiye
2013Ukraynaİspanya65-63SırbistanYunanistan78-50İtalya
2012LitvanyaLetonyaTürkiye66-61FransaSırbistan83-69İtalya
2011ÇekyaHırvatistan67-57Çekyaİspanya61-53Fransa
2010KaradağHırvatistan80-52LitvanyaTürkiye75-64İspanya
2009Litvanyaİspanya70-64LitvanyaSırbistan75-69Polonya
2008İtalyaLitvanya75-33ÇekyaTürkiye77-65Fransa
2007YunanistanSırbistan56-55İspanyaLitvanya65-55Türkiye
2006İspanyaİspanya110-106RusyaSırbistan&Karadağ85-69Hırvatistan
2005İspanyaTürkiye61-55Fransaİspanya70-63Litvanya
2004YunanistanFransa65-60RusyaTürkiye75-69Litvanya
2003İspanyaSırbistan&Karadağ83-68TürkiyeRusya92-70İspanya
2001LetonyaFR Yugoslavya55-43Rusyaİspanya75-74Litvanya
1999SlovenyaFR Yugoslavya59-48YunanistanTürkiye81-63Fransa
1997BelçikaFR Yugoslavya100-87Rusyaİsrail65-55Fransa
1995PortekizHırvatistan75-62İspanyaYunanistan73-72K.Makedonya
1993TürkiyeYunanistan76-58İspanyaRusya72-62Türkiye
1991Yunanistanİtalya106-91Yunanistanİspanya87-67İtalya
1989İspanyaYunanistan81-79Yugoslavyaİtalya63-59Türkiye
1987MacaristanYugoslavya83-77İtalyaS.S.C.B.84-76İspanya
1985BulgaristanYugoslavya99-81İspanyaİtalya85-81B.Almanya
1983B.AlmanyaYugoslavya89-86İspanyaB.Almanya72-69Yunanistan
1981YunanistanS.S.C.B.72-57İtalyaB.Almanya78-64Finlandiya
1979SuriyeYugoslavya103-100İtalyaİspanya122-82B.Almanya
1977FransaTürkiye68-66YugoslavyaS.S.C.B.95-70İtalya
1975YunanistanS.S.C.B.64-61YunanistanYugoslavya74-72İtalya
1973İtalyaS.S.C.B.68-57İspanyaYugoslavya77-74İtalya
1971İtalyaYugoslavya74-60İtalyaS.S.C.B.56-55İspanya
YILMVPÜLKESİ
2023Guillermo Del Pinoİspanya
2022Mario Saint-Superyİspanya
2019Ruben Dominguezİspanya
2018Roko PrkacinHırvatistan
2017Killian HayesFransa
2016Usman Garubaİspanya
2015Dzanan MusaBosna Hersek
2014Killian TillieFransa
2013Stefan PenoSırbistan
2012Okben UlubayTürkiye
2011Mario HezonjaHırvatistan
2010Dario SaricHırvatistan
2009Tauras JogelaLitvanya
2008Jonas ValanciünasLitvanya
2007Dejan MusliSırbistan
2006Ricky Rubioİspanya
2005Antoine DiotFransa
Gökper Gen (Final maçı MVP)Türkiye
2004Vitaly KuznetsovRusya
2003Nemanja AleksandrovSırbistan & Karadağ
2001Veljko TomovicYugoslavya
1999Aleksandar GajicYugoslavya

2012 Şampiyonu Takım : 4 Ege Arar, 5 Berk Ugurlu, 6 Ediz Oktay, 7 Kadir Bayram, 8 Tolga Geçim, 9 Ogulcan Baykan, 10 Mert Çevik, 11 Oguzhan Çakmak, 12 Ercan Bayrak, 13 Okben Ulubay, 14 Mehmet Alemdaroğlu, 15 Egemen Güven

Head Coach: Ömer Uğurata

Assistant Coach: Hasan Serbest, Ozan Havuzlu, Faruk Rasna

2005 Şampiyonu Takım : 4 Doğuş Balbay, 5 Andrei Catali Sirbu, 6 Nikola Janjusevic, 7 Teoman Örge, 8 Birkan Batuk, 9 Şahin Muzaffer Ekmen, 10 İbrahim Yıldırım, 11 Erdinç Balto, 12 Eyüp Aydoğan, 13 Gökper Gen, 14 Can Özcan, 15 Alican Güney

Head Coach: Levent Topsakal

Assistant Coach: Pek Şevki Ufuk

Kafile Başkanı: Necip Kapanlı

YILTURNUVANIN EN DEĞERLİ BEŞİ
5 – 13 Ağustos 2023MakedonyaGuillermo Del Pino (İspanya)Gildas Gimenez (İspanya)Maikcol Perez (İtalya)Akram Naji (Fransa)Arturas Butajevas (Litvanya)
12 – 20 Ağustos 2022MakedonyaMario Saint-Supery (İspanya)Nojus Indrusaitis (Litvanya)Ben Avraham Saraf (İsrail)Neoklis Avdalas (Yunanistan)Mohamed Diakite (Fransa)
9 – 17 Ağustos 2019İtalyaJuan Nunez (İspanya)Matteo Spagnolo (İtalya)Rubén Dominguez (İspanya)Adem Bona (Türkiye)Victor Wembanyama (Fransa)
10 – 18 Ağustos 2018SırbistanHector Alderete (İspanya)Usman Garuba (İspanya)Boris Tisma (Hırvatistan)Alperen Şengün (Türkiye)Roko Prkacin (Hırvatistan)
11 – 19 Ağustos 2017KaradağKillian Hayes (Fransa)Bojan Tomasevic (Karadağ)Stefan Vlahovic (Karadağ)Matej Rudan (Hırvatistan)Dorde Pazin (Sırbistan)
12 – 20 Ağustos 2016PolonyaMarko Pecarski (Sırbistan)Eray Akyüz (Türkiye)Dovydas Giedraitis (Litvanya)Luka Samanic (Hırvatistan)Usman Garuba (İspanya)
6 – 16 Ağustos 2015LitvanyaArnas Velicka (Litvanya)Onuralp Bitim (Türkiye)Dzanan Musa (Bosna Hersek)Njegos Sikiras (Bosna Hersek)Ahmet Can Duran (Türkiye)
20 – 30 Ağustos 2014LetonyaKristers Zoriks (Letonya)Bathiste Tchouaffe (Fransa)Rodions Kurucs (Letonya)Ömer Faruk Yurtseven (Türkiye)Killian Tillie (Fransa)
8 – 18 Ağustos 2013UkraynaStefan Peno (Sırbistan)Sviatoslav Mykhailiuk (Ukrayna)Xabier Lopez-Arostegui (İspanya)Milos Glisic (Sırbistan)Georgios Papagiannis (Yunanistan)
19 – 29 Temmuz 2012Letonya – LitvanyaFederico Mussini (İtalya)Etienne Ory (Fransa)Okben Ulubay (Türkiye)Jan Wimberg (Almanya)Marko Arapovic (Hırvatistan)
28 Temmuz – 7 Ağustos 2011Çek CumhuriyetiRadovan Kouril (Çekya)Martin Peterka (Çekya)  Mario Hezonja (Hırvatistan)Damien Inglis (Fransa)Ilimane Diop (İspanya) 
5 – 15 Ağustos 2010KaradağJosep Perez (İspanya)Nikola Ivanovic (Karadağ)Tayfun Erüklü (Türkiye)Dario Saric (Hırvatistan)Nikola Jankovic (Sırbistan)
6 – 16 Ağustos 2009LitvanyaTauras Jogela (Litvanya)Jaime Fernandez (İspanya)Nenad Miljenovic (Sırbistan)Michal Michalak (Polonya)Przemyslaw Karnowski (Polonya)
14 – 24 Ağustos 2008İtalyaJonas Valanciunas (Litvanya)Enes Kanter (Türkiye)Jan Svejda (Çekya)Leo Westermann (Fransa)Dmitry Kulagin (Rusya)
20 – 29 Temmuz 2006YunanistanDejan Musli (Sırbistan)Toni Prostran (Hırvatistan)Can Maxim Mutaf (Türkiye)Nicolo Melli (İtalya)Alberto Jodar (İspanya)
11 – 20 Ağustos 2006İspanyaRicard Rubio (İspanya)Dejan Musli (Sırbistan & Karadağ)Aleksandr Karpukhin (Rusya)Luca Campani (İtalya)Dino Muric (Slovenya)
29 Temmuz – 7 Ağustos 2005İspanya*
6 – 15 Temmuz 2004YunanistanDanilo Gallinari (İtalya)Vitaly Kuznetsov (Rusya)Dmitriy Khvostov (Rusya)Ludovic Vaty (Fransa)Vladimir Dasic (Sırbistan & Karadağ)
YILEN ÇOK SAYI ATAN OYUNCU
2023Mark Morano Mahmutovıc20.6Slovenya
2022David Mirkovic25,9Karadağ
2019Emanuel Sharp25.0İsrail
2018Sasha Mattias Grant19.3İtalya
2017Niccolo Mannion19.9İtalya
2016Marko Pecarski26.6Sırbistan
2015Dzanan Musa23.0Bosna Hersek
2014Dzanan Musa23.0Bosna Hersek
2013Furkan Korkmaz25.3Türkiye
2012Matej Svoboda19.7Çekya
2011Aleksandar Vezenkov27.1Bulgaristan
2010Dario Saric24.3Hırvatistan
2009Francesco Veccia18.9İtalya
2008Enes Kanter22.9Türkiye
2007Toni Prostran20.0Hırvatistan
2006Ricky Rubio23.3İspanya
2005Sean Mcdonough Daniel25.3İsrail
2004Danilo Gallinari18.6İtalya
2003Luigi Datome21.1İtalya
2001Linas Kleiza21.5Litvanya
1999Nikolaos Zisis23.9Yunanistan
1997Vlado Ilievski24.9Makedonya
1995Ilan Kadosh29.8İsrail
1991Georgios MaslarinosYunanistan
1989Nikolaos OikonomouYunanistan
1987Arijan KomazecYugoslavya
1985Nadav Henefeldİsrail
1983Levent TopsakalTürkiye
1981Drazen PetrovicYugoslavya
1979J. PachayaniSuriye
1977Gueorgui Nikolov GlouchkovBulgaristan
1975G. KragtwiskHollanda
1973Herve DubuissonFransa
1971Patrick Duvernoisİsviçre
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1İspanya68620
2Yugoslavya5229
3Sırbistan&Karadağ4015
4Hırvatistan4004
5Fransa3328
6Türkiye31711
7S.S.C.B.3036
8Litvanya2417
9Yunanistan2327
10İtalya1539
11Sırbistan1135
12Bosna Hersek1001
13Rusya0426
14Çekya0202
15Letonya0101
Karadağ0101
17Batı Almanya0022
18İsrail0011

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler