Cuma, Temmuz 19, 2024
spot_img

FIBA U17 Erkekler Dünya Şampiyonları

YILEV SAHİBİ ÜLKEFİNALÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
ALTINSKORGÜMÜŞBRONZSKORDÖRDÜNCÜ
2024TürkiyeAmerika129-88İtalyaTürkiye101-78Y. Zelanda
2022İspanyaAmerika79-67İspanyaFransa66-58Litvanya
2020BulgaristanCOVID-19***
2018ArjantinAmerika95-52FransaPorto Riko90-77Kanada
2016İspanyaAmerika96-56TürkiyeLitvanya81-63İspanya
2014BAEAmerika99-92AvusturalyaSırbistan62-59İspanya
2012LitvanyaAmerika95-62AvusturalyaHırvatistan93-61İspanya
2010AlmanyaAmerika111-80PolonyaKanada83-81Litvanya

2024 Dünya Şampiyonası 3.sü Takım : 0 Anıl Alyanak, 2 Rrezon Elezay, 5 Mete Paçacı, 10 Cengiz Coşkun, 11 Atahan Akbaş, 12 Mert Kocagözoğlu, 13 Derin Can Üstün, 15 Ahmet Aldin Türkoğlu, 16 Emirhan Serbest, 21 Ahmet Arda Aydın, 24 Yavuz Selim Kara, 29 Kaan Onat    

Head Coach: Hasan Özmeriç
Assistant Coach: Özcan Çakar, Cihan Gündüz

YILMVPÜLKESİ
2024Cameron BoozerAmerika
2022Izan Almansaİspanya
2018Jalen GreenAmerika
2016Collin SextonAmerika
2014Malik NewmanAmerika
2012Jahlil OkaforAmerika
2010Bradley BealAmerika
YILTURNUVANIN EN DEĞERLİ  BEŞİ
29 Haziran – 7 Temmuz 2024
Türkiye
Cameron Boozer (Amerika),
AJ Dybantsa (Amerika),
Oscar Goodman (Yeni Zelanda),
Maikcol Perez (İtalya),
Kaan Onat (Türkiye)
2 – 10 Temmuz 2022
İspanya
Lucas Langarita (İspanya),
Izan Almansa Perez (İspanya),
Ilane Fibleuil (Fransa),
Cooper Flagg (Amerika),
Koa Peat (Amerika)
30 Haziran – 8 Temmuz 2018
Arjantin
Andre Curbelo (Porto Riko),
Killian Hayes (Fransa),
Jalen Green (Amerika),
Vernon Carey Jr. (Amerika)
Oumar Ballo (Mali)
23 Haziran – 3 Temmuz 2016
İspanya
Collin Sexton (Amerika),
Arnas Velicka (Litvanya),
Dzanan Musa (Bosna Hersek),
Sergi Martinez (İspanya),
Wendell Carter Jr. (Amerika)
8 – 16 Ağustos 2014
BAE
Malik Newman (Amerika),
Dejan Vasiljevic (Avusturalya),
Nikola Rakicevic (Sırbistan),
Isaac Humphries (Avusturalya),
Diamond Stone (Amerika)
29 Haziran – 8 Temmuz 2012
Litvanya
Dante Exum (Avusturalya),
Mario Hezonja (Hırvatistan),
Justise Winslow (Amerika),
Gabriel Deck (Arjantin),
Jahlil Okafor (Amerika)
2 – 11 Temmuz 2010
Almanya
Kevin Pangos (Kanada),
Bradley Beal (Amerika),
Mateusz Ponitka (Polonya),
James Michael McAdoo (Amerika),
Przemysław Karnowski (Polonya)
YILEN ÇOK SAYI ATAN OYUNCU
2024Abdouramane Toure23.0Gine
2022Jan Vide20.1Slovenya
2018Siriman Kanoute24.6Mali
2016Dzanan Musa34.0Bosna Hersek
2014Rui Hachimura22.6Japonya
2012Gabriel Deck21.5Arjantin
2010Guo Ailun22.4Çin
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Amerika7007
2Avusturalya0202
3Fransa0112
4Türkiye0112
5Polonya0101
İspanya0101
İtalya0101
8Kanada0011
Hırvatistan0011
Sırbistan0011
Litvanya0011
Porto Riko0011

2016 Dünya Şampiyonası 2.si Takım : 4 Eray Akyüz, 5 Enis Sipahi, 6 Leon Harun Apaydın, 7 Erkin Şenel, 8 Çağatay Afşar, 9 Yiğitcan Saybir, 10 Onuralp Bitim, 11 Ragıp Berke Atar, 12 Mert Konuk, 13 Muhayyim Mustafa, 14 Ahmet Can Duran, 15 Furkan Ayça

Head Coach: Fatih Albaş
Assistant Coach: Ertuğ Tuzcukaya, Ali Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler