Perşembe, Haziran 20, 2024
spot_img

FIBA U18 Erkekler Avrupa Şampiyonları

YILEV SAHİBİ ÜLKEFİNALÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
ALTINSKORGÜMÜŞBRONZSKORDÖRDÜNCÜ
2023SırbistanSırbistan81-71İspanyaAlmanya67-59Fransa
2022Türkiyeİspanya68-61TürkiyeSırbistan70-67Slovenya
2020TürkiyeCOVID-19***
2019Yunanistanİspanya57-53TürkiyeSlovenya81-57Yunanistan
2018LetonyaSırbistan99-90LetonyaFransa79-70Rusya
2017SlovakyaSırbistan74-62İspanyaLitvanya97-88Türkiye
2016TürkiyeFransa75-68Litvanyaİtalya74-68Almanya
2015YunanistanYunanistan64-61TürkiyeLitvanya74-49Bosna Hersek
2014TürkiyeTürkiye85-68SırbistanHırvatistan75-71Yunanistan
2013LetonyaTürkiye81-74Hırvatistanİspanya57-56Letonya
2012LitvanyaLetonyaHırvatistan88-76LitvanyaSırbistan66-56Rusya
2011Polonyaİspanya71-65SırbistanTürkiye69-65İtalya
2010LitvanyaLitvanya90-61RusyaLetonya75-49Sırbistan
2009FransaSırbistan78-72FransaTürkiye95-74Litvanya
2008YunanistanYunanistan57-50LitvanyaHırvatistan73-68Fransa
2007İspanyaSırbistan92-89YunanistanLetonya74-72Litvanya
2006YunanistanFransa77-72Litvanyaİspanya92-83Türkiye
2005SırbistanSırbistan&Karadağ78-61Türkiyeİtalya88-83İspanya
2004İspanyaİspanya89-71TürkiyeFransa74-68İtalya
2002AlmanyaHırvatistan74-72SlovenyaYunanistan82-67Litvanya
2000HırvatistanFransa65-64HırvatistanYunanistan71-65İtalya
1998Bulgaristanİspanya81-70HırvatistanYunanistan97-91Letonya
1996FransaHırvatistan64-51FransaYugoslavya77-61Belçika
1994İsrailLitvanya73-71Hırvatistanİspanya87-76İtalya
1992MacaristanFransa94-83İtalyaS.S.C.B.113-108Yunanistan
1990Hollandaİtalya92-79S.S.C.B.İspanya105-73Romanya
1988YugoslavyaYugoslavya84-75İtalyaÇekoslovakya88-70Yunanistan
1986AvusturyaYugoslavya111-87S.S.C.B.İtalya85-53B.Almanya
1984İsveçS.S.C.B.75-74İtalyaYugoslavya92-89İspanya
1982BulgaristanS.S.C.B.97-87YugoslavyaBulgaristan84-73İtalya
1980YugoslavyaS.S.C.B.83-81YugoslavyaBulgaristan96-90İspanya
1978İtalyaS.S.C.B.104-100İspanyaYugoslavya95-72Bulgaristan
1976İspanyaYugoslavya92-83S.S.C.B.İspanya89-72Bulgaristan
1974FransaYugoslavya80-79İspanyaİtalya77-69İsveç
1972YugoslavyaYugoslavya89-65İtalyaS.S.C.B.73-60İsrail
1970YunanistanS.S.C.B.80-48Yunanistanİtalya62-57Yugoslavya
1968İspanyaS.S.C.B.82-73Yugoslavyaİtalya53-44Türkiye
1966İtalyaS.S.C.B.71-50Yugoslavyaİtalya47-42Çekoslovakya
1964İtalyaS.S.C.B.62-41Fransaİtalya73-72Bulgaristan

2014 Şampiyonu Takım : 4 Kadir Bayram, 5 Berk Uğurlu, 6 Doğuş Özdemiroğlu, 7 Yiğit Arslan, 8 Tolga Geçim, 9 Ogulcan Baykan, 10 Furkan Korkmaz, 11 Ege Arar, 12 Ayberk Olmaz, 13 Okben Ulubay, 14 Metehan Akyel, 15 Egemen Güven

Menejer: Orhan Demirel

Head Coach: Ömer Uğurata

Assistant Coach: Ozan Havuzlu, Hasan Serbest, Gökmen Güner

Doktor: Sinan Üstündağ

Masör: Hüseyin Er

YILMVPÜLKESİ
2023Nikola TopicSırbistan
2022Izan Almansaİspanya
2019Santiago Aldamaİspanya
2018Marko PecarskiSırbistan
2017Nikola MiskovicSırbistan
2016Frank NtilikinaFransa
2015Vassilis CharalampopoulosYunanistan
2014Egemen GüvenTürkiye
2013Kenan SipahiTürkiye
2012Dario SaricHırvatistan
2011Alejandro Abrines Redondoİspanya
2010Jonas ValanciünasLitvanya
2009Enes KanterTürkiye
2008Donatas MotiejünasLitvanya
2007Kosta KoufosYunanistan
2006Nicolas BatumFransa
2005Dragan LabovicSırbistan&Karadağ
2004Sergio Rodriguezİspanya
2002Erazem LorbekSlovenya
2000Tony ParkerFransa
1998Sani BecirovicSlovenya

2013 Şampiyunu Takım: 4 Kenan Sipahi, 5 Berk Uğurlu, 6 Cedi Osman, 7 Ogulcan Baykan, 8 Metecan Birsen, 9 Emircan Koşut, 10 Egemen Güven, 11 Kartal Özmızrak, 12 Berk Demir, 13 Okben Ulubay, 14 Kerem Kanter, 15 Doğukan Şanlı

Head Coach: Taner Günay

İdareci: Orhan Demirel

Assistant Coach: Fatih Elbaş, Hasan Serbest, Gökmen Güner

Doktor: Sinan Üstündağ

Masör : Hüseyin Ali Er

YILTURNUVANIN EN DEĞERLİ  BEŞİ
22 – 30 Temmuz 2023SırbistanNikola Topic (Sırbistan)Ivan Kharchenkov (Almanya)Hugo Gonzalez (İspanya)Bogoljub Markovic (Sırbistan)Aday Mara (İspanya)
30 Temmuz – 7 Ağustos 2022İzmir / TürkiyeBerke Büyüktuncel (Türkiye)Izan Almansa (İspanya)Paulius Murauskas (Litvanya)Ilija Milijaseviç (Sırbistan)Noam Yaacov (İsrail)
27 Temmuz – 4 Ağustos 2019YunanistanZiga Samar (Slovenya)Nikos Rogkavopoulos (Yunanistan)Santiago Aldama (İspanya)Usman Garuba (İspanya)Alperen Şengün (Türkiye)
28 Temmuz – 5 Ağustos 2018LetonyaArtürs Zagars (Letonya)Joel Ayayi (Fransa)Nikita Mikhailovskii (Rusya)Marko Pecarski (Sırbistan)Filip Petrusev (Sırbistan)
29 Temmuz – 6 Ağustos 2017SlovenyaSani Campara (Bosna Hersek)Arnas Velicka (Litvanya)Nikola Miskovic (Sırbistan)Sergi Martinez (İspanya)Berke Atar (Türkiye)
16 Temmuz – 22 Aralık 2016TürkiyeDavide Moretti (İtalya)Frank Ntilikina (Fransa)Sekou Doumbouya (Fransa)Tadas Sedekerskis (Litvanya)Isaiah Hartenstein (Almanya)
23 Temmuz – 2 Ağustos 2015YunanistanMartynas Varnas (Litvanya)Edin Atic (Bosna Hersek)Furkan Korkmaz (Türkiye)Vassilis Charalampopoulos (Yunanistan)Georgios Papagiannis (Yunanistan)
24 Temmuz – 3 Ağustos 2014TürkiyeFederico Mussini (İtalya)Stefan Lazarevic (Sırbistan)Vassilis Charalampopoulos (Yunanistan)Dragan Bender (Hırvatistan)Egemen Güven (Türkiye)
18 – 28 Temmuz 2013LetonyaKenan Sipahi (Türkiye)Paolo Marinelli (Hırvatistan)Domagoj Bošnjak (Hırvatistan)Kristaps Porzingis (Letonya)Anžejs Pasecniks (Letonya)
9 – 19 Ağustos 2012Litvanya – LetonyaMarius Grigonis (Litvanya)Dario Saric (Hırvatistan)Nikola Jankovic (Sırbistan)Nikola Radicevic (Sırbistan)Mikhail Kulagin (Rusya)
21 – 31 Temmuz 2011PolonyaVasilje Micic (Sırbistan)Nenad Miljenovic (Sırbistan)Alejandro Abrines Redondo (İspanya)Daniel Diez (İspanya)Przemyslaw Karnowski (Polonya)
22 Temmuz – 1 Ağustos 2010LitvanyaDmitry Kulagin (Rusya)Deividas Pukis (Litvanya)Davis Bertans (Letonya)Nikola Siladi (Sırbistan)Jonas Valanciünas (Litvanya)Fair Play ÖdülüMarijo Pervan (Hırvat Fizyoterapist)
23 Temmuz – 2 Ağustos 2009FransaEnes Kanter (Türkiye)Jonas Valanciünas (Litvanya)Dejan Musli (Sırbistan)Evan Fournier (Fransa)Toni Prostran (Hırvatistan)
25 Temmuz – 3 Ağustos 2008YunanistanMario Delas (Hırvatistan)Kostas Sloukas (Yunanistan)Nikos Pappas (Yunanistan)Enes Kanter (Türkiye)Donatas Motiejünas (Litvanya)
YILEN ÇOK SAYI ATAN OYUNCU
2023Shachar Doron20,0İsrail
2022Izan Almansa22,6İspanya
2019Bojan Tomasevic21.0Karadağ
2018Marko Pecarski29.4Sırbistan
2017Sani Campara21.0Bosna Hersek
2016Dzanan Musa20.2Bosna Hersek
2015Lauri Elias Markkanen18.2Finlandiya
2014Federico Mussini22.6İtalya
2013Aleksandar Vezenkov22.4Bulgaristan
2012Dario Saric25.6Hırvatistan
2011Martin Kriz19.0Çekya
2010Alessandro Gentile23.0İtalya
2009Toni Prostran20.9Hırvatistan
2008Hristo Zahariev19.2Bulgaristan
2000Armands Sķele16.6Letonya
1998Sani Becirovic28.1Slovenya
1980Fernando Martin26.4İspanya
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1S.S.C.B.83213
2Yugoslavya54211
3İspanya54514
4Sırbistan5229
5Fransa4329
6Hırvatistan3429
7Türkiye2529
8Litvanya2428
9Yunanistan2237
10İtalya14813
11Sırbistan & Karadağ1012
12Letonya0123
13Slovenya0112
14Rusya0101
15Bulgaristan0022
16Çekoslovakya0011
17Almanya0011

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler