Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

FIBA U20 Erkekler Avrupa Şampiyonları

YILEV SAHİBİ ÜLKEFİNALÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
ALTINSKORGÜMÜŞBRONZSKORDÖRDÜNCÜ
2023YunanistanFransa89-79İsrailYunanistan68-64Belçika
2022Karadağİspanya69-61LitvanyaKaradağ86-77İsrail
2020LitvanyaCOVID-19***
2019İsrailİsrail92-84İspanyaAlmanya73-65Fransa
2018Almanyaİsrail80-66HırvatistanAlmanya81-70Fransa
2017YunanistanYunanistan65-56İsrailFransa72-58İspanya
2016Finlandiyaİspanya68-55LitvanyaTürkiye76-61Almanya
2015İtalyaSırbistan70-64İspanyaTürkiye84-74Fransa
2014YunanistanTürkiye65-57İspanyaSırbistan79-66Hırvatistan
2013Estonyaİtalya67-60Letonyaİspanya70-63Rusya
2012SlovenyaLitvanya50-49Fransaİspanya67-66Sırbistan
2011İspanyaİspanya82-70İtalyaFransa66-50Rusya
2010HırvatistanFransa73-62Yunanistanİspanya86-79Hırvatistan
2009YunanistanYunanistan90-85Fransaİspanya75-72İtalya
2008LetonyaSırbistan96-89Litvanyaİspanya91-72Türkiye
2007SlovenyaİtalyaSırbistan87-78İspanyaİtalya74-63Rusya
2006TürkiyeSırbistan&Karadağ64-58TürkiyeSlovenya83-75İtalya
2005RusyaRusya61-53LitvanyaSırbistan&Karadağ63-45İsrail
2004ÇekyaSlovenya66-61İsrailLitvanya92-63Yunanistan
2002LitvanyaYunanistan77-73İspanyaFransa95-78Rusya
2000MakedonyaSlovenya66-65İsrailİspanya82-77Hırvatistan
1998İtalyaFR Yugoslavya92-73SlovenyaTürkiye64-57İspanya
1996TürkiyeLitvanya85-81İspanyaFR Yugoslavya67-62Türkiye
1994SlovenyaBeyaz Rusya96-91İtalyaİspanya83-69Yunanistan
1992Yunanistanİtalya65-63YunanistanFransa63-60İsrail

2014 Şampiyonu Takım :  4 Deniz Çevik, 5 Doğukan Şanlı, 6 Cedi Osman, 7 Metin Türen, 8 Metecan Birsen, 9 Emircan Koşut, 10 Efekan Coşar, 11 Kartal Özmizrak, 12 Berk Demir, 13 Talat Altunbey, 14 Muhsin Yaşar, 15 Tayfun Erülkü

Yönetici: Turgay Zeytingöz

Head Coach: Erhan Toker

Assistant Coach: Semih Soguksu, Polat Kaya, Arda Vekiloğlu

Doktor: Piyer Arzuman

Masör: Burak Kozan

YILMVPÜLKESİ
2023Ilias KamardineFransa
2022Juan Nunezİspanya
2019Deni Avdijaİsrail
2018Yovel Zoosmanİsrail
2017Vassilis CharalampopoulosYunanistan
2016Marc Garciaİspanya
2015Marko GuduricSırbistan
2014Cedi OsmanTürkiye
2013Amedeo Della Valleİtalya
2012Leo WestermannFransa
2011Nikola Miroticİspanya
2010Andrew AlbicyFransa
2009Kostas PapanikolaouYunanistan
2008Miroslav RaduljicaSırbistan
2007Milos TeodosicSırbistan
2006Ersan İlyasovaTürkiye
2005Nikita KurbanovRusya
2004Erazem LorbekSlovenya
2002Nikos ZisisYunanistan
2000Sani BecirovicSlovenya
1998Igor RakocevicSırbistan & Karadağ
1996Rasho NesterovicSlovenya
YILTURNUVANIN EN DEĞERLİ  BEŞİ
8 – 16 Temmuz 2023YunanistanNoam Yaacov (İsrail)Thijs De Ridder(Belçika)Ilias Kamardine (Fransa)Vangelis Zougris (Yunanistan)Daniel Wolf (İsrail)
16 – 24 Temmuz 2022KaradağJuan Nunez (İspanya)Fedor Zugic (Karadağ)Noam Dovrat (İsrail)Mantas Rubstavicius (Litvanya)Adem Bona (Türkiye)
13 – 21 Temmuz 2019İsrailPhilipp Herkenhoff (Almanya)Sergi Martinez Costa (İspanya)Deni Avdija (İsrail)Yam Madar (İsrail)Carlos Alocen (İspanya)
14 – 22 Temmuz 2018AlmanyaMate Kalajzic (Hırvatistan)Kostja Mushidi (Almanya)Yovel Zoosman (İsrail)Deni Avdija (İsrail)Filip Stanic (Almanya)
15–23 Temmuz 2017YunanistanTamir Blatt (İsrail)Vassilis Charalampopoulos (Yunanistan)Tryggvi Hlinason (İzlanda)Antonis Koniaris (Yunanistan)Amine Noua (Fransa)
16-24 Temmuz 2016FinlandiyaFrancis Alonso (İspanya)Marc Garcia (İspanya)Kristupas Zemaitis (Litvanya)Lauri Markkanen (Finlandiya)Ömer Faruk Yurtseven (Türkiye)
7–19 Temmuz 2015İtalyaManu Lecomte (Belçika)Nikola Rebic (Sırbistan)Marko Guduric (Sırbistan)Juancho Hernangomez (İspanya)Emircan Koşut (Türkiye)
8 – 20 Temmuz 2014YunanistanCedi Osman (Türkiye)Nikola Jankovic (Sırbistan)Willy Hernangomez (İspanya)Sasha Vezenkov (Bulgaristan)Matic Rebec (Slovenya)
9 – 21 Temmuz 2013EstonyaKaspars Vecvagars (Letonya)Amedeo Della Valle (İtalya)Awudu Abass (İtalya)Daniel Diez (İspanya)Janis Berzins (Letonya)
12 – 22 Temmuz 2012SlovenyaLeo Westermann (Fransa)Klemen Prepelic (Slovenya)Edgaras Ulanovas (Litvanya)Daniel Diez (İspanya)Rudy Gobert (Fransa)
14–24 Temmuz 2011İspanyaNikola Mirotic (İspanya)Furkan Aldemir (Türkiye)Alessandro Gentile (İtalya)Bojan Dubljevic (Karadağ)Evan Fournier (Fransa)
8 – 18 Temmuz 2010HırvatistanAndrew Albicy (Fransa)Nikos Pappas (Yunanistan)Kostas Papanikolaou (Yunanistan)Mario Delas (Hırvatistan)Nikola Mirotic (İspanya)
16 – 29 Temmuz 2009YunanistanAntoine Diot (Fransa)Kostas Papanikolaou (Yunanistan)Kevin Seraphin (Fransa)Nikola Vucevic (Karadağ)Xavier Rabaseda (İspanya)
1 – 10 Ağustos 2008LetonyaMiroslav Raduljica (Sırbistan)Joaquin Colom (İspanya)Martynas Gecevicius (Litvanya)Victor Claver (İspanya)Vladimir Dasic (Karadağ)
6 – 15 Temmuz 2007Slovenya – İtalyaMilos Teodosic (Sırbistan)Alexey Shved (Rusya)Luigi Datome (İtalya)Dragan Labovic (Sırbistan)Xavi Rey (İspanya)
14 – 23 Temmuz 2006TürkiyeErsan İlyasova (Türkiye)Cenk Akyol (Türkiye)Emir Preldzic (Slovenya)Nikola Pekovic (Sırbistan&Karadağ)Luca Vitali (İtalya)
8 – 17 Temmuz 2005RusyaNikita Kurbanov (Rusya)Renaldas Seibutis (Litvanya)Artüras Jomantas (Litvanya)Luka Bogdanovic (Sırbistan&Karadağ)Lior Eliyahu (İsrail)
23 Temmuz – 1 Ağustos 2004Çek CumhuriyetiYotam Halperin (İsrail)Ivan Koljevic (Sırbistan&Karadağ)Kostas Vasileiadis (Yunanistan)Linas Kleiza (Litvanya)Erazem Lorbek (Slovenya)
YILTOP SKORPPGTOP ASSİSTAPGTOP RİBAUNDRPG
2023Daniel Wolf(İsrail)22.3Noam Yaacov(İsrail)7.6Daniel Wolf(İsrail)12.0
2022Mantas Rubstavicius(Litvanya)19.7Vito Kucic(Hırvatistan)6.4Adem Bona(Türkiye)10.9
2019Georgios Kalaitzakis(Yunanistan)19.7Yam Madar(İsrail)7.7Marko Simonovic (Karadağ)11.4
2018Elijah Clarance(İsveç)22.4Pol Figueras(İspanya)6.4Milos Popovic(Karadağ)11.4
2017Sviatoslav Mykhailiuk(Ukrayna)20.4Tamir Blatt(İsrail)10.1Simon Birgander(İsveç)13.8
2016Lauri Markkanen(Finlandiya)24.9Zan Mark Sisko(Slovenya)7.1Regimantas Miniotas (Litvanya)9.3
2015Emmanuel Lecomte(Belçika)19.6Radovan Kouril(Çekya)5.5Domantas Sabonis(Litvanya)13.2
2014Sasha Vezenkov(Bulgaristan)19.3Matic Rebec(Slovakya)9.0Sasha Vezenkov(Bulgaristan)11.2
2013Dani Diez(İspanya)18.7Klym Artamonov(Ukrayna)6.2Tomaz Bolcina(Slovenya)9.7
2012Marko Mugosa(Karadağ)18.0Klym Artamonov(Ukrayna)5.3Vyacheslav Bobrov(Ukrayna)8.9
2011Nikola Mirotic(İspanya)27.0Josep Franch(İspanya)5.1Furkan Aldemir(Türkiye)15.9
2010Nikos Pappas(Yunanistan)22.1Andrew Albicy(Fransa)5.9Furkan Aldemir(Türkiye)11.6
2009Robin Benzing(Almanya)22.2Dmitry Khvostov(Rusya)6.1Nikola Vucevic(Karadağ)10.8
2008Vladimir Dasic(Karadağ)22.8Quino Colom(İspanya)6.1Miroslav Raduljica(Sırbistan)10.9
2007Ronalds Zaķis(Letonya)24.7Milos Teodosic(Sırbistan)5.4Povilas Butkevicius(Litvanya)11.7
2006Ernests Kalve(Letonya)20.5Edgars Jeromanovs(Letonya)6.3Carlos Suarez(İspanya)10.4
2005Damir Markota(Hırvatistan)18.3Jure Mocnik(Slovenya)5Damir Markota(Hırvatistan)10.8
2004Kostas Vasileiadis(Yunanistan)25.5Victor Sada(İspanya)4.3Paulius Jankünas(Litvanya)12.1
2002Marko Popovic(Hırvatistan)25.0Marko Popovic(Hırvatistan)7.1Nenad Krstic(FR Yugoslavya)11.3
2000Vlado Ilievski(K. Makedonya)23.0Sani Becirovic(Slovenya)3.3Andrija Zizic(Hırvatistan)10.3
1998Igor Rakocevic(FR Yugoslavya)21.1Kestutis Marciulionis(Litvanya)2.3Samuele Podesta(İtalya)9.6
1996İbrahim Kutluay(Türkiye)22.3Dzmitry Kuzmin(Beyaz Rusya)6.0Rasho Nesterovic(Slovenya)9.6
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1SırbistanSırbistan ve Karadağ (2)5038
2İspanya36716
3Yunanistan3216
4Litvanya2417
5İsrail2406
6Fransa2248
7İtalya2215
8Slovenya2114
9Türkiye1135
10Beyaz Rusya1001
Rusya1001
12Hırvatistan0101
Letonya0101
14Almanya0022
11Karadağ0011

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler