Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

U14 Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP

U14 KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU
YILEV SAHİBİ İLŞAMPİYONİKİNCİÜÇÜNCÜ
2023-24KayseriBahçeşehir KljAnadolu EfesPetkimspor
2022-23SamsunAnadolu EfesFenerbahçeMG Spor
2021-22EdirneBeşiktaşGöztepe BasketbolAnadolu Efes
2018-19AntalyaAnadolu EfesBandırma KırmızıGalatasaray
2017-18TBF kararı ile oynatılmadı**
2016-17KocaeliFenerbahçeDarüşşafaka D.Anadolu Efes
2015-16AnkaraAnadolu EfesBandırma KırmızıGalatasaray
2014-15IspartaBandırma KırmızıFenerbahçe ÜlkerTED Kolejliler
2013-14ÇanakkaleBandırma KırmızıTOFAŞ9 Eylül Gençlik
2012-13TokatTOFAŞAnadolu EfesÖrnek Koleji
2011-12Samsun9 Eylül GençlikAnadolu EfesBeşiktaş
2010-11SinopEfes PilsenFenerbahçe ÜlkerEryaman Basketbol
2009-10KayseriEfes PilsenFenerbahçe ÜlkerGenç Banvitliler
2008-09KastamonuBeşiktaşYeşim SporFenerbahçe
2007-08YozgatEfes PilsenAnkara TOFAŞBeşiktaş
2006-07SakaryaAlpellaMAKO SporPamuk Spor
2005-06MersinEfes PilsenTOFAŞFenerbahçe
2004-05AnkaraTOFAŞOrtaköyFenerbahçe
2003-04RizeVefa SporEfes PilsenYeşim Spor
2002-03BursaTOFAŞOYAK RenaultÜlker
2001-02DenizliEfes PilsenAltayDarüşşafaka
2000-01SinopEfes PilsenFenerbahçeTroy Pilsener
1999-00KastamonuTOFAŞTroy PilsenerEfes Pilsen
1998-99MersinEfes PilsenBüyük KolejTOFAŞ
1997-98*TOFAŞ SASEfes PilsenOYAK Renault
1996-97*Efes PilsenYeşilyurtÜlker
1995-96*Efes PilsenÜlkerKarşıyaka
1994-95*ÜlkerEfes PilsenFenerbahçe
1993-94*Efes Pilsenİzmir Hilal Sporİ.T.Ü
1992-93*Efes PilsenDarüşşafakaİST. Çavuşoğlu
1991-92*TOFAŞ SASKarşıyakaEfes Pilsen
1990-91*TOFAŞ SASTED KolejlilerEfes Pilsen
1989-90*TED KolejlilerMülkiye SporEczacıbaşı
1988-89*Efes PilsenTOFAŞ SASKarşıyaka
1987-88*KarşıyakaKocaeli D.S.İİstanbul TEKEL
1986-87*Efes PilsenKarşıyakaTED Kolejliler
1985-86*KarşıyakaEfes PilsenD.S.İ Nilüfer
1984-85*İ.T.ÜOYAK RenaultYükseliş Koleji
1983-84*TED KolejlilerEczacıbaşıKarşıyaka
1982-83*OYAK RenaultEfes PilsenTaç Spor
1981-82*GalatasarayOYAK RenaultEczacıbaşı

***

U14 KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI & MVP
2024 – KayseriMVP:Oğuz Emir Çetinkaya (Bahçeşehir)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Mehmet Akif Öztürk(Petkimspor)
Demir Aydın (Fenerbahçe)
Rauf Saleem (Petkimspor)
Kuzey Baysal (Bahçeşehir Koleji)
Nail Ekin Korkmaz (Anadolu Efes)
Sayı: M.Akif Öztürk (Petkimspor) 24,17 Asist:Utku Yasan (Antalya Gelişim) 7,29
Ribaund:Rauf Saleem (Petkimspor) 18,00 Blok:Nail Ekin Korkmaz (Anadolu Efes) 2,33 Top Çalma: M.Akif Öztürk (Petkimspor) 5,33
2022 – EdirneMVP : Umut Ziya Altılar (Beşiktaş)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Efe Doran Turhanoğlu (Anadolu Efes) Halim Yıldırım (TOFAŞ)
Alp Kerem Yücetürk (Darüşşafaka) Ömer Ege Ziyaettin (Fenerbahçe) Burak Taha Hasoğlu (Göztepe Bask)
Sayı: Alp Kerem Yücetürk (Darüşşafaka)
Asist: Burak Taha Hasoğlu (Göztepe Bask) Blok: Cafer Arda Hasoğlu (Göztepe Bask) Ribaund:Alp Kerem Yücetürk (Darüşşafaka) Top Çalma:Burak Taha Hasoğlu (Göztepe)
2019 – AntalyaMVP : Berke Zorlu (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Emir Arda Sivas (B. Kırmızı) En İyi Forvet: Alp Ako (Galatasaray) En İyi Pivot: Berke Zorlu (Anadolu Efes)Sayı Kralı: Alp Ako (Galatasaray) 24,83 Ribaund Kralı: Ata Arda Gül (Galatasaray) 6,0 Asist Kralı: Evren Demirci (TOFAŞ) 16,0
2017 – KocaeliMVP : Berkay Yılmaz (Fenerbahçe)
En İyi Guard: Kerem Gürses (Fenerbahçe) En İyi Forvet: H. Efe Uzun (Darüşşafaka) En İyi Pivot: E. Doruk Tüzün (Darüşşafaka)Sayı Kralı: R.Berke Ertan (Beşiktaş) 19,57 Ribaund Kralı: Sefa Karadöl (Türk Telekom) 19,25 Asist Kralı: Ömer Ege Peksarı (Gelişim Koleji) 6,0
2016 – AnkaraMVP : Enes Bayraktar (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Emir Oflaz (Galatasaray) En İyi Forvet: Ahmet Alkan (B. Kırmızı) En İyi Pivot: Eyüp Can Öncü (B. Kırmızı)Sayı Kralı: Ahmet Arda Çoban (Muratpaşa Bld) 20,2 Ribaund Kralı: Yusuf Efe Bayar (Genç Kolejliler) 14,8 Asist Kralı: Utku Yurttaş (Beşiktaş) 5,50
2015 – IspartaMVP : Atakan Erden (Bandırma Kırmızı)
En İyi Guard: Ömer Yasin Küçük (TED Koleji) En İyi Forvet: Tarık Günay (TED Kolejililer) En İyi Pivot: İsmail Karabilen (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Emirhan Merdin (TOFAŞ) Ribaund Kralı: Ayberk Konuk (Antalya Gelişim) Asist Kralı: Arda Adalı (Beşiktaş)
2014 – ÇanakkaleMVP : Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
En İyi Guard: Eray Akyüz (Band.Kırmızı) En İyi Forvet: Mert Konuk (TOFAŞ)
En İyi Pivot: Doğukan Çetres (9 Eylül G.)
Sayı Kralı: Faik Can Kaşıkçı (Çukurova Üni.) 17,8 Ribaund Kralı: Doğukan Çetres (9 Eylül Gençlik) 17,6 Asist Kralı: Gökmen Baysal (Antalya Gelişim) 8,40
2013 – TokatMVP : Onuralp Bitim (Dokuz Eylül)
En İyi Guard: Enes Sipahi (TOFAŞ)         En İyi Forvet:Onuralp Bitim (Dokuz Eylül) En İyi Pivot: Çağatay Avşar (Örnek Klj)Sayı Kralı: Onuralp Bitim (9 Eylul Gençlik) 22,2 Ribaund Kralı: Onur Kacar (Ankara Üni) 19,0 Asist Kralı:Barış Fergana (Örnek Klj) 8,2
2012 – SamsunMVP : Bahadır Erden (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Ömer Utku Al (Beşiktaş)
En İyi Forvet: Onuralp Bitim (Dokuz Eylül Gnç) En İyi Pivot: Mümin Tunç (TOFAŞ)
Sayı Kralı: Oğulcan Dumlu (Örnek Koleji) 20.8 sayı Ribaund Kralı: Erim Mertoğlu (Karşıyaka), Mert Efe Filik (Telekom) 15.0  Asist Kralı: Oğulcan Dumlu (Örnek Koleji) 4.8
2011 – SinopMVP : Okben Ulubay (Efes Pilsen)
En İyi Guard: Kerem Özel (G.Banvitliler) En İyi Forvet: Eren Ulukök (TOFAŞ)
En İyi Pivot: Alperen İzgin (TOFAŞ)
Sayı Kralı: Okben Ulubay (Anadolu Efes) 21,7 Ribaund Kralı: R.Can Balkan (Galatasaray) 14,8 Asist Kralı: Berke Erdi (Samanyolu) 5,6
2010 –  KayseriMVP : Okben Ulubay (Efes Pilsen)
En İyi Guard: Tolga Geçin (Gnç Banvitliler) En İyi Forvet: Oğulcan Baykam (Efes Pilsen) En İyi Pivot: Fırat Alemdaroğlu (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Erce Kurtuluş (İstanbul D.S.İ) 24,2 Ribaund Kralı: İ. Enes Çebi (Yeşilyurt Spor) 18,0 rib Asist Kralı: Yusuf Sertbaş (Pınar Karşıyaka) 5,3
2009 –  KastamonuMVP : Doğukan Şanlı (Beşiktaş)
En İyi Guard:Hakan Arın (Yeşim)         
En İyi Forvet: Adnan Mustafa(TOFAŞ)         
En İyi Pivot: Borahan Saydar (Efes Pilsen)
Sayı Kralı: Doğukan Şanlı (Beşiktaş) 28,5 Ribaund Kralı: Mehmet Şanlı (Yarının Yıldızları) 15,3 Asist Kralı: Hakan Arın (BJK) & Orkun Nazım Kadıoğlu (Yeşim Sp)  5,8
2008 –  YozgatMVP : Mert Koç (Ankara TOFAŞ)
En İyi Guard: Eray Direk (Efes Pilsen) En İyi Forvet: Umut Erol (Beşiktaş) En İyi Pivot: Güney Gül (Alpella)Sayı Kralı: Tayfun Erülkü (İzmir BŞB) 41.4 Ribaund Kralı: Mert Koç  (Ankara Tofaş) 17,2 Asist Kralı: Kenan Sipahi (TOFAŞ) 27
2007 –  SakaryaMVP : Erbil Eroğlu (Alpella)
En İyi Guard: Sarp Urlan (Pamukspor) En İyi Forvet: Özgür Şahin (Banvit) En İyi Pivot: Berkay Candan (Pamukspor)Sayı Kralı: Deren Atay (Makospor)
2006 –  MersinMVP : Burak Yüksel (Efes Pilsen)
En İyi Guard: * En İyi Forvet: Tevcan Fenerciler (TOFAŞ) En İyi Pivot: Burak Yüksel (Efes Pilsen)Sayı Kralı: Deren Atay (Makospor)

***

TAKIMLAR ŞAMPİYONLUK
SAYISI
 2.LİK SAYISI 3.LÜK SAYISI
Anadolu Efes1695
TOFAŞ741
Pınar Karşıyaka223
Bandırma Kırmızı22*
TED Kolejliler212
Beşiktaş2*3
Fenerbahçe154
OYAK Renault131
Ülkerspor112
Galatasaray1*2
Banvit & Genç Banvitliler1*1
9 Eylül Gençlik1*1
İ.T.Ü1*1
Alpella1**
Vefa Spor1**
Göztepe Basketbol1**
Bahçeşehir Koleji1**
Darüşşafaka*21
Eczacıbaşı*12
Yeşimspor*11
Troy Pilsener*11
MAKO Spor*1*
Ortaköy*1*
Altay*1*
Büyük Kolej*1*
Yeşilyurt*1*
Mülkiye*1*
İzmir Hilal Spor*1*
Kocaeli D.S.İ.*1*
Örnek Koleji**1
Eryaman Basketbol**1
Pamukspor**1
İstanbul Çavuşoğlu Koleji**1
İstanbul Tekel**1
D.S.İ. Nilüfer**1
Yükseliş Koleji**1
Taç Spor**1
MG Spor**1
Petkimspor**1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler