Cuma, Mayıs 31, 2024
spot_img

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP

U16 YILDIZ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI
YILEV SAHİBİ İLŞAMPİYONİKİNCİÜÇÜNCÜ
2023-24EdirneKarşıyakaAnadolu EfesTOFAŞ
2022-23BursaİST Bahçeşehir KAnadolu EfesTOFAŞ
2021-22BalıkesirAnadolu EfesGalatasarayBeşiktaş
2018-19BursaAnadolu EfesDarüşşafakaBanvit Basketbol
2017-18MersinBanvit BasketbolAnadolu EfesFenerbahçe Doğuş
2016-17İstanbulAnadolu EfesTED KolejlilerBanvit Basketbol
2015-16BursaBanvit BasketbolDarüşşafaka DoğuşAnadolu Efes
2014-15KocaeliAnadolu EfesBanvit BasketbolTOFAŞ
2013-14BursaAnadolu Efes9 Eylül GençlikSamanyolu
2012-13ErzurumAnadolu EfesBeşiktaşGalatasaray
2011-12TekirdağFenerbahçeM. Milli PiyangoPınar Karşıyaka
2010-11KastamonuFenerbahçeGalatasarayEfes Pilsen
2009-10AntalyaEfes PilsenPınar KarşıyakaBeşiktaş
2008-09ManisaFenerbahçeEfes PilsenGenç Banvitliler
2007-08SamsunFenerbahçeEfes PilsenFMV Işık Spor
2006-07AnkaraPınar KarşıyakaTuborg PilsenerFenerbahçe
2005-06KonyaEfes PilsenÜlkerTürk Telekom
2004-05MalatyaÜlkerDarüşşafakaTOFAŞ
2003-04KonyaEfes PilsenDarüşşafakaÜlker
2002-03AdanaÜlkerEfes Pilsenİzmir Spor
2001-02SamsunTOFAŞEfes PilsenDarüşşafaka
2000-01AdanaTOFAŞEfes PilsenMako Spor
1999-00BursaEfes PilsenTOFAŞÜlker
1998-99İzmirEfes PilsenTürk TelekomÜlker
1997-98 *Efes PilsenÜlkerTürk Telekom
1996-97 *ÜlkerEfes PilsenTOFAŞ SAS
1995-96 *Oyak Renaultİ.T.ÜKarşıyaka
1994-95 *Efes PilsenÜlkerFenerbahçe
1993-94 *Ankara PTTTED KolejlilerÜlker
1992-93 *TED KolejlilerEfes PilsenArı Spor
1991-92 *TED KolejlilerTOFAŞ SASEfes Pilsen
1990-91 *Efes PilsenTOFAŞ SASKarşıyaka
1989-90 *Efes PilsenTOFAŞ SASArı Spor
1988-89 *Efes PilsenKarşıyakaBüyük Kolej
1987-88 *KarşıyakaEfes PilsenTED Kolejliler
1986-87 *Efes Pilsenİ.T.ÜYükseliş Koleji
1985-86 *TED KolejlilerKarşıyakaEfes Pilsen
1984-85 *KarşıyakaTED KolejlilerHortaşYenişehir
1983-84 *KarşıyakaOyak RenaultEczacıbaşı
1982-83 *İst.Bankası Ynş.EczacıbaşıKarşıyaka
1981-82 *Efes Pilsenİst. Bankası Ynş.İ.T.Ü
1980-81 *TED KolejlilerOyak Renaultİ.T.Ü
1979-80 *Şeker SporTofaş SASFenerbahçe
1978-79 Organizasyon Yapılmadı**
1977-78*TOFAŞ SASGalatasarayTED Kolejliler
1976-77*EczacıbaşıKarşıyakaO.D.T.Ü
1975-76*EczacıbaşıO.D.T.ÜKarşıyaka
1974-75*FenerbahçeTED KolejlilerO.D.T.Ü
1973-74*O.D.T.ÜYenişehirKarantina
1972-73Ankaraİ.T.ÜEge ÜniversitesiO.D.T.Ü.
1971-72*İstanbul P.T.T**
1970-71*O.D.T.Ü**
1969-70Kadıköyspor**
1968-69*Fenerbahçe**
1967-68*İ.T.Ü**
1966-67*Kurtuluş**
U16 YILDIZ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI & MVP
2024 – EdirneMVP : Ali Erdem Bircan (Karşıyaka)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Yiğit Pınar (Ege Asist), Erdinç Alex Koyun (Karşıyaka), Berk Çatalay (Anadolu Efes), Kerem Çorumlular (Tofaş), Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor)Sayı: Yiğit Pınar (Ege Asist), Asist: Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor), Ribaund: Erkin Kaş (Beşiktaş), Blok: Berk Çatalay (Anadolu Efes), Top çalma: Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor)
2023 – BursaMVP : Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir Koleji)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Kaan Onat (Anadolu Efes) Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir) Enes Akman (TOFAŞ) Mete Paçacı (FE Bursa Orhangazi) Cengiz Sarp Çoşkun (İzmir Bahçeşehir)Sayı: Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir)  29,14 Asist: Kaan Onat (Anadolu Efes)  8,67 Ribaund: Yavuz Selim Kara (İstanbul Bahçeşehir) 10,29 Blok: Ahmet Arda Aydın (İstanbul Bahçeşehir) 2,86 Top Çalma: Kaan Onat (Anadolu Efes) 4,33
2022 – BalıkesirMVP : M. Emin Kara (Anadolu Efes)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Yağız Aksu (Beşiktaş) Salih Altuntaş (Anadolu Efes) Yaman Alişan (Anadolu Efes) Ruşen Kerem Erden (Galatasaray) Eren Karakaya (Beşiktaş)Sayı: Yağız Aksu (Beşiktaş) 25,14 Asist: Ruşen Kerem Erden (Galatasaray) 7,57 Ribaund: Atahan Ünal (Adana 1903) 14,00 Blok: Eren Karakaya (Beşiktaş) 4,14 Top Çalma: Yağız Aksu (Beşiktaş) 4,71
2019 – BursaMVP : Koralp Türk (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Emre Yosmaoğlu (Darüşşafaka) En İyi Forvet: Batın Tuna (TOFAŞ) En İyi Pivot: Adem Bona (Pınar Karşıyaka)Sayı Kralı: Tolga Deliktaş (Beşiktaş) 25,83 Ribaund Kralı: Sefa Karadöl (Türk Telekom) 13,67 Asist Kralı: Yavuz Güvenç (Beşiktaş) 6,17
2018 – MersinMVP : Alperen Şengün (Banvit Basketbol)
En İyi Guard: Enes Bayraktar (Anadolu Efes) En İyi Forvet: Tibet Görener (Darüşafaka) En İyi Pivot: Alperen Şengün (Banvit Basketbol)Sayı Kralı: Ata Can Atsüren (TOFAŞ) 25,33 Ribaund Kralı: Alperen Şengün (Banvit Basketbol) 14,5 Asist Kralı: Mithat Can Özalp (Yeşim Spor) 7,75
2017 – İstanbulMVP : Ömer Can İlyasoğlu (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler) En İyi Forvet: Arda Çete (Banvit Basketbol) En İyi Pivot: Alperen Şengün (Banvit Basketbol)Sayı Kralı: Atilla Can Nayman (Beşiktaş) 22,6 Ribaund Kralı: Canberk Kavşuk (Beşiktaş) 16,2 Asist Kralı: Ali Öztürk (Mavişehir Gençlik) 7,2
2016 – BursaMVP : Eray Akyüz (Banvit Basketbol)
En İyi Guard: Eray Akyüz (Banvit Basketbol) En İyi Forvet: Mahmutcan Çetin (Banvit Basketbol) En İyi Pivot: Alperen Demir (Banvit Basketbol)Sayı Kralı: Efe Ergi Tırpancı (Selimiye Spor) 24,0 Ribaund Kralı: Hakan Çakır (BETA Spor) 16,2 Asist Kralı: Kerem Öztürk (Anadolu Efes) 7,33
2015 – KocaeliMVP : Onuralp Bitim (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Enis Sipahi (TOFAŞ) En İyi Forvet: Onuralp Bitim (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Ahmet Can Duran (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Hakan Emiroğlu (Emine Örnek Koleji) 30.0 Ribaund Kralı: Ahmet Can Duran (Fenerbahçe) 19.8 Asist Kralı: Ata Başaran (Buca Belediye) 7.8
2014 – BursaMVP : Ö. Faruk Yurtseven (Fenerbahçe Ülker)
En İyi Guard: Tanalp Şengün (9 Eylül Gençlik) En İyi Forvet: Onuralp Bitim (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Ö.Faruk Yurtseven (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Berke Aygündüz (İ.T.Ü) 22,6 Ribaund Kralı: Ö.Faruk Yurtseven (Fenerbahçe Ülker) 17.0 Asist Kralı: Deniz Gürbüz (Türk Telekom) 10,0
2013 – ErzurumMVP : Furkan Korkmaz (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Ege Havsa (Anadolu Efes) En İyi Forvet: Furkan Korkmaz (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Efe Beşok (Beşiktaş)Sayı Kralı: Furkan Korkmaz (Anadolu Efes) 25,0 Ribaund Kralı: Hakan Şanlı (Dokuz Eylül) 14.8 Asist Kralı: Ege Havsa (Anadolu Efes) 6,66
2012 – TekirdağMVP : Egemen Güven (Karşıyaka)
En İyi Guard: Berk Uğurlu (Fenerbahçe) En İyi Forvet: Furkan Korkmaz (Yeşilyurt) En İyi Pivot: Egemen Güven (Karşıyaka)Sayı Kralı: Okben Ulubay (Anadolu Efes) 27.5 Ribaund Kralı: Mehmet Alemdaroğlu (Fenerbahçe) 15.8 Asist Kralı: Uğur Deniz Çınar (Samanyolu Klj) 10,4
2011 – KastamonuMVP : Metecan Birsen (Fenerbahçe)
En İyi Guard: Berk Uğurlu (Fenerbahçe) En İyi Forvet: Cedi Osman (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Ayberk Güleryüz (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Uğur Siper (Yeşimspor) 26 sayı Ribaund Kralı: Ahmet Beraat Aksan (M.M.Piyango) 15.8 Asist Kralı: Hakan Arın (Yeşimspor) 7.4
2010 –  AntalyaMVP : Burak Can Yıldızlı (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Kenan Sipahi (TOFAŞ) En İyi Forvet: Tayfun Erülkü (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Burak Can Yıldızlı (Anadolu Efes)Sayı Kralı: Burak Can Yıldızlı (Anadolu Efes) 28,3 Ribaund Kralı: Mehmet Şanlı (Altayspor) 18,4 Asist Kralı: Kenan Sipahi (TOFAŞ) 7,8
2009 –  ManisaMVP : Burak Can Yıldızlı (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Erbil Eroğlu (Fenerbahçe) En İyi Forvet: Tayfun Erülkü (Anadolu Efes) En İyi Pivot: Ramazan Tekin (Karşıyaka)Sayı Kralı: Faruk Bahçecitapar (Genç Kolejliler) 25,0 Ribaund Kralı: Aytek Güçetil (İdealtepespor) 15,5 Asist Kralı: Erbil Eroğlu (Fenerbahçe Ülker) 6,8
2008 –  SamsunMVP : Enes Kanter (Fenerbahçe)
En İyi Guard: Şafak Edge (Banvit Basketbol) En İyi Forvet: Murat Nuri Kutlu (Beşiktaş) En İyi Pivot: Candan Kurtoğlu (Anadolu Efes)Sayı Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe) 22.2 Ribaund Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe) 21.8 Asist Kralı: Kevin Kaspar (FMV Işıkspor) 7.3
2007 –  AnkaraMVP : Enes Kanter (Fenerbahçe)
En İyi Guard: Fırat Töz (Troy Pilsener) En İyi Forvet: Kaan Beritan (Karşıyaka) En İyi Pivot: Furkan Aldemir (Karşıyaka)Sayı Kralı: Kemal Yıldırım (Mülkiye) 180 sayı
2006 –  KonyaMVP : Deniz Kılıç (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Volkan İncekara (Ülker Spor) En İyi Forvet: Birkan Batuk (Ülker Spor) En İyi Pivot: Hüseyin Özdemir (Yeşimspor)Sayı Kralı: Uğur Igıt (Türk Telekom)
2005 –  MalatyaMVP : Melih Yıldız (TOFAŞ)
En İyi Guard: Volkan İncekara (Ülker Spor) En İyi Forvet: Can Özcan (Ülker Spor) En İyi Pivot: Andrei Sirbu (Darüşşafaka)Sayı Kralı: *
2004 –  KonyaMVP : Barış Hersek (Efes Pilsen)
En İyi Guard: Berkay Sahillioğlu (Ülker Spor) En İyi Forvet: Alican Kocabalkan (Darüşşafaka) En İyi Pivot: Volkan Tokcan (Troy Pilsener)Sayı Kralı: Gökper Gen (Troy Pilsener)

*
TAKIMLARŞAMPİYONLUK
SAYISI
2. LİK
SAYISI
3. LÜK
SAYISI
Anadolu Efes17114
Fenerbahçe6*4
Pınar Karşıyaka545
TED Ankara Kolejliler432
TOFAŞ354
Ülkerspor334
O.D.T.Ü212
Eczacıbaşı211
Banvit Basketbol2*2
İstanbul P.T.T2**
İ.T.Ü.122
OYAK Renault12*
İstanbul Bankası Yenişehir11*
Bahçeşehir Koleji1**
Kadıköyspor1**
Şekerspor1**
Ankara P.T.T.1**
Kurtuluş1**
Darüşşafaka*41
Galatasaray*31
Türk Telekom*12
Beşiktaş*12
Yenişehir*11
9 Eylül Gençlik*1*
Maliye Milli Piyango*1*
Tuborg Pilsener*1*
Arı Spor**2
Büyük Kolej**1
FMV Işık Spor**1
İzmir Spor**1
Karantina**1
MAKO Spor**1
Yükseliş Koleji**1
Samanyolu**1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler