Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img

U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonları & MVP

U18 GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI
YILİLŞAMPİYONİKİNCİÜÇÜNCÜ
2023-24GaziantepBahçeşehir KljGemlik BasketbolEge Asist SK
2022-23DenizliBahçeşehir KljTOFAŞGaziantep Gnç
2021-22SivasAntalya GelişimTED KolejlilerTOFAŞ
2017-18Sinop T Amerikan Klj FMV Işıkspor İstanbul DSİ
2016-17BursaAnadolu EfesBandırma KırmızıDarüşşafaka D.
2015-16İzmirPınar KarşıyakaPertevniyalBandırma Kırmızı
2014-15TekirdağBandırma KırmızıDarüşşafaka D.Buca BLD.
2013-14KonyaPertevniyalMG SporGalatasaray
2012-13SakaryaPertevniyalFenerbahçe ÜlkerM.Milli Piyango
2011-12GaziantepPertevniyalTOFAŞFenerbahçe Ülker
2010-11TrabzonTOFAŞFenerbahçe ÜlkerPertevniyal
2009-10İzmirPertevniyalPınar KarşıyakaTOFAŞ
2008-09AntalyaPertevniyalGenç BanvitlilerGenç Telekom
2007-08KonyaPertevniyalFenerbahçePınar Karşıyaka
2006-07DiyarbakırAlpellaPınar KarşıyakaPertevniyal
2005-06İzmirÜlkerPertevniyalDarüşşafaka
2004-05AntalyaTuborg PilsenerÜlkerKarşıyaka
2003-04BursaYeşilyurtEfes PilsenUludağ Üniv.
2002-03KonyaÜlkerDarüşşafakaMAKO Spor
2001-02BalıkesirPertevniyalTOFAŞDarüşşafaka
2000-01KayseriEfes PilsenÜlkerTürk Telekom
1999-00İstanbulEfes PilsenÜlkerDarüşşafaka
1998-99BalıkesirTOFAŞEfes PilsenGalatasaray
1997-98*Oyak RenaultDarüşşafakaGalatasaray
1996-97*Efes PilsenTuborgOYAK Renault
1995-96*Efes PilsenFenerbahçeTOFAŞ SAS
1994-95*Efes PilsenTOFAŞ SASDarüşşafaka
1993-94*Efes PilsenDarüşşafakaTOFAŞ SAS
1992-93*Efes PilsenGalatasarayTED Kolejliler
1991-92BursaTOFAŞ SASPaşabahçeEfes Pilsen
1990-91*Efes PilsenKarşıyakaİ.T.Ü
1989-90*Efes PilsenEczacıbaşıTOFAŞ SAS
1988-89*Efes PilsenTOFAŞ SASEczacıbaşı
1987-88*Efes Pilsenİ.T.ÜGalatasaray
1986-87*Galatasarayİ.T.ÜEfes Pilsen
1985-86*Hortaş YenişehirGalatasarayKarşıyaka
1984-85*KarşıyakaEczacıbaşıHortaş Yenişehir
1983-84*Taç SporGalatasarayKarşıyaka
1982-83*Efes Pilsenİ.T.ÜKarşıyaka
1981-82*FenerbahçeKarşıyakaEczacıbaşı
1980-81*Ankara D.S.İ.TED Kolejlilerİ.T.Ü
1979-80*İ.T.ÜGalatasarayAnkara D.S.İ.
1978-79Organizasyon yapılmadı
1977-78*TED Kolejlilerİ.T.ÜEczacıbaşı
1976-77*O.D.T.ÜTED KolejlilerEczacıbaşı
1975-76*O.D.T.ÜKarşıyakaİ.T.Ü
1974-75*TED KolejlilerO.D.T.ÜKarşıyaka
1973-74*Karşıyakaİ.T.ÜTED Kolejliler
1972-73*İ.T.Ü**
1971-72*TED Kolejliler**
1970-71*İ.T.Ü**
1969-70*TED Kolejliler**
1968-69*TED Kolejliler**
1967-68*Mülkiye**
1966-67*Suspor**
1965-66*Galatasaray**
1964-65*TED Kolejliler**
1963-64*Doğanspor**
1962-63*Doğanspor**
1961-62*Şekerhilal**
1960-61*Şekerhilal**
1959-60*Fenerbahçe**
1958-59*Fenerbahçe**
1957-58*Galatasaray**
1956-57*Fenerbahçe**
1955-56*Fenerbahçe**
U18 GENÇ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI & MVP
2024 – GaziantepMVP : Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir Klj)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Mete Paçacı(Bursaspor),
Batu Eryurtlu (Gemlik Basketbol),
Berk Aykutlu(Ege Asist),
Osman Nurveren(Bursaspor),
Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir Koleji)
Sayı:Cengiz Sarp Coşkun (Bahçeşehir K.), Asist: Kerem Soyuçaylı (İzmir Bahçeşehir), Ribaund: Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir K.), Blok: Arif Arda Yılan (İzmir Bahçeşehir),
Top çalma: Kerem Soyuçaylı (İzm Bahçeşehir)
2023 – DenizliMVP : Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Derincan Üstün (Bahçeşehir Koleji) Batu Bircan (TOFAŞ) Ali Hamza Altın (Bahçeşehir Koleji) Arda Birkeser (Gaziantep Gelişim) Yiğit Gökay Kaba (Aliağa Petkim)Sayı: Ahmet Mete Kirik (İstanbul BŞB) Asist: Berke Ersöz (Antalya Gelişim Gençlik) Ribaund: Emirhan Yılmaz (Antalya Gelişim Gençlik) Blok: Çağan Ege Özgür (Antalya Gelişim Gençlik) Top Çalma: Berkan Yağız Baykurt (FE Bursa Orhangazi)
2022 – SivasMVP : Ramazan Bulut (Antalya Gelişim)
EN İYİ BEŞİSTATİSTİK LİDERLERİ
Cem Küçüközkan (TOFAŞ) Kaan Tunç (TED Kolejliler) Salih Altuntaş (Anadolu Efes) Çağan Ege Özgür (Antalya Gelişim Gençlik) Tarkan Tulga (Antalya Gelişim Gençlik)Sayı: Doğan Bozveli (Gelişim Koleji) Asist: Berke Ersöz (Antalya Gelişim Gençlik) Ribaund: Evren Demirci (TOFAŞ) Blok: Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji) Top Çalma: Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji)
2018 – SinopMVP : Faik Can Kaşıkçı (TAC)
En İyi Guard: Eray Aydoğan (FMV Işıkspor) En İyi Forvet: Doğukan Alkan (TAC) En İyi Pivot: Muratcan Güzelocak (TAC)Sayı Kralı: Berk Bahadır Bahçetepe (İstanbul DSİ) 25 Ribaund Kralı: Mehmet Yıldırım (Selçuklu Belediyesi) 16,5 Asist Kralı: Faik Can Kaşıkçı (Tarsus Amerikan Klj) 10,5
2017 – BursaMVP : Onuralp Bitim (Anadolu Efes)
En İyi Guard: Mert Akay (Darüşşafaka) En İyi Forvet: Muhaymin Mustafa (Anadolu Efes) En İyi Pivot: R. Berke Atar (Bandırma Kırmızı)Sayı Kralı: Muhaymin Mustafa (Anadolu Efes) 25,0 Ribaund Kralı: Sinan Utku Ulu (Acıbadem Üni) 14,4 Asist Kralı: Levent Koçak (TOFAŞ) 7,67
2016 – İzmirMVP : Görkem Doğan (Pınar Karşıyaka)
En İyi Guard: Cavit Ege Havsa (Pertevniyal) En İyi Forvet: Muhaymin Mustafa (Pertevniyal) En İyi Pivot: Ö.Faruk Yurtseven (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Ö. Faruk Yurtseven (Fenerbahçe) 34,5 Ribaund Kralı: Ö. Faruk Yurtseven (Fenerbahçe) 18,1 Asist Kralı: Ozan Çelikoğlu (Bornova BLD) 8,4
2015 – TekirdağMVP : Rıdvan Öncel (Bandırma Kırmızı)
En İyi Guard: Umut Geçen (Darüşşafaka) En İyi Forvet: Erkan Yılmaz (Bandırma Kırmızı) En İyi Pivot: Ö. Faruk Yurtseven (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Egehan Arna (Fenerbahçe Ülker) 24,6 Ribaund Kralı: Recep Solak (Turgut Özal Üni) 16,0 Asist Kralı: Kerem Aydan Özel (Bandırma Kırmızı) 8,50
2014 – KonyaMVP : Furkan Korkmaz (Pertevniyal)
En İyi Guard: Utku Saraloğlu (Fenerbahçe Ülker) En İyi Forvet: Göktürk Ural (Galatasaray) En İyi Pivot: Ege Arar (Galatasaray)Sayı Kralı:  Ogulcan Baykan (Pertevniyal) 25.6 Ribaund Kralı:  Hüseyin Emir Nuriler (SOCAR Petkim) 19.0 Asist Kralı: Göktürk Ural (Galatasaray) 7.1
2013 – SakaryaMVP : Emircan Koşut (Pertevniyal)
En İyi Guard: Berk Uğurlu (Fenerbahçe) En İyi Forvet: Doğukan Şanlı (Beşiktaş) En İyi Pivot: Emircan Koşut (Pertevniyal)Sayı Kralı: Gani Erdi Gülaslan (Göztepe Sportif) 27.0 Ribaund Kralı: Necdet Gürkan (Yücetepe Spor) 20,5 Asist Kralı: Oğuzhan Tosun (Yücetepe Spor) 10,3
2012 – GaziantepMVP : Samet Geyik (TOFAŞ)
En İyi Guard: Kenan Sipahi (TOFAŞ) En İyi Forvet: Berkay Candan (Fenerbahçe) En İyi Pivot: Ramazan Tekin (Pertevniyal)Sayı Kralı: Berkay Yunu (Nilüfer Belediye) 35,2 Ribaund Kralı: Talat Alp  Altunbey (Bandırma Kırmızı) 15,6 Asist Kralı: Kağan Kavraal (Kepez Belediye) 7,2
2011 – TrabzonMVP : Samet Geyik (TOFAŞ)
En İyi Guard: Kenan Sipahi (TOFAŞ) En İyi Forvet: Kerem Hotiç (Fenerbahçe) En İyi Pivot: Doğukan Sönmez (Galatasaray)Sayı Kralı: Ahmet Fatih Cantitiz (Genç Banvitliler) 24,2 Ribaund Kralı: Doğukan Sönmez (Galatasaray) 18,2 Asist Kralı: Oğulcan Sevim (Nergiz Spor) 10,5
2010 –  İzmirMVP : Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka)
En İyi Guard: Can Korkmaz (Pertevniyal) En İyi Forvet: Uğur Dokuyan (TOFAŞ) En İyi Pivot: Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka)Sayı Kralı: Gökselin Köksal (Galatasaray) 27,7 Ribaund Kralı: Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka) 23,8 Asist Kralı: Erbil Eroğlu (Fenerbahçe Ülker) 6,7
2009 –  AntalyaMVP : Şafak Edge (Genç Banvitliler)
En İyi Guard: Şafak Edge (Genç Banvitliler) En İyi Forvet: Pertev Öngüner (Genç Telekom) En İyi Pivot: Dusan Cantekin (Pertevniyal)Sayı Kralı: İlkan Karaman (TOFAŞ) 21,5 Ribaund Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe Ülker) 18,8 Asist Kralı: Fırat Töz (TOFAŞ) 6,5
2008 –  KonyaMVP : Görkem Sönmez (Pertevniyal)
En İyi Guard: Gökper Gen (Pınar Karşıyaka) En İyi Forvet: Melih Mahmutoğlu (Pertevniyal) En İyi Pivot: Enes Kanter (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Şener Tan (Bağlar Belediye) 30,2 Ribaund Kralı: Enes Kanter (Fenerbahçe Ülker) 21,2 Asist Kralı: Barış Ömer Erlim (Pertevniyal) 5,8
2007 –  DiyarbakırMVP : Can Özcan (Alpella)
En İyi Guard: Berkay Sahillioğlu (Aliağa Petkim) En İyi Forvet: Orhan Hacıyeva (Pertevniyal) En İyi Pivot: Deniz Tunca (Alpella)Sayı Kralı: Şener Tan (Bağlar Belediye)
2006 –  İzmirMVP : Barış Hersek (Darüşşafaka)
En İyi Guard: Berkay Sahillioğlu (Aliağa Petkim) En İyi Forvet: Caner Öner (TED Kolejliler) En İyi Pivot: Bora Hun Paçun (Efes Pilsen)Sayı Kralı: Kadir Çıpa (Darüşşafaka)
2005 –  AntalyaMVP : Oğuz Savaş (Ülker Spor)
En İyi Guard: Mehmet Yağmur (Karşıyaka) En İyi Forvet: Caner Öner (Yeşilyurt) En İyi Pivot: Cemal Nalga (Tuborg Pilsener)Sayı Kralı: *
2004 –  BursaMVP : Ersan İlyasova (Yeşilyurt)
En İyi Guard: Olcay Karpat (Tofaş) En İyi Forvet: Barış Hersek (Darüşşafaka) En İyi Pivot: Oğuz Savaş (Fenerbahçe)Sayı Kralı: Mehmet Yağmur (Beşiktaş)
TAKIMLARŞAMPİYONLUK SAYISI2. LİK SAYISI3. LÜK SAYISI
Anadolu Efes1322
Pertevniyal722
TED Kolejliler632
Fenerbahçe541
Pınar Karşıyaka356
TOFAŞ355
İ.T.Ü353
Galatasaray344
Ülkerspor23*
O.D.T.Ü.21*
Şeker Hilal Spor2**
Doğanspor2**
Bahçeşehir Koleji2**
Bandırma Kırmızı & Genç Banvitliler121
Tuborg Pilsener11*
HORTAŞ Yenişehir1*1
OYAK Renault1*1
Ankara D.S.İ.1*1
Alpella1**
Mülkiye1**
Su Spor1**
Taç Spor1**
Yeşilyurt1**
Tarsus Amerikan Koleji1**
Antalya Gelişim Gençlik1**
Darüşşafaka*45
Eczacıbaşı*24
Paşabahçe*1*
MG Spor*1*
FMV Işıkspor*1*
Gemlik Basketbol*1*
Genç Telekom**1
MAKO Spor**1
Maliye Milli Piyango**1
Türk Telekom**1
Uludağ Üniversitesi**1
İstanbul D.S.İ**1
Gaziantep Gençlik**1
Ege Asist**1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler