Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img

En Büyük Proje, En Büyük Baş Ağrısı Oldu

BGL’de normal sezon sona erdi ve ilk iki takım direkt Final Grubu’na kalırken grup sonuncuları sezonu kapattı. Sonuncu olan 4 takım illerinde kontenjan oyuncusu olmadan U18 Ligi’ne katılabilecek.

Grup 3 ve 4. arasında yapılacak eleme turunu geçenler Final Grubu’na kalacak, kaybedenler Mart ya da Nisan ayındaki Anadolu Şampiyonası başlayana kadar maç yapmayacak. Böylece 4 takım sadece 8 maç yaparak BGL sezonunu kapatacak, elemeleri kaybeden 4 takım daha toplamda 10 veya 11 maçla evine dönecek.

Elenen takımların kontenjan oyuncular kendilerine başka liglerde, büyük olasılıkla başka illerde takım arayacak.

BGL’ye katılan takımlar ilk yıllarda bir bedel ödemezken bu sezon TBF’ye 300 bin TL katılım payı yatırdı. Yani 8 maçta elenen takımlar federasyonun dağıttığı deplasman, ulaşım giderleri yetersiz olduğu için bu masrafların dışında her maçı 37.500 TL ödeyerek oynamış oldu.

İlk yıllarda şampiyon olan takım 34 maç oynarken, bu sezon 23 veya 25 maçla şampiyonluk kupasını alacak.

BGL bu federasyonun en büyük, belki de tek projesiydi. Takımların daha fazla iyi maç oynamaları, asistan koç, kondisyoner zorunlulukları ile yeterliliği tartışılsa da faydası oldu.

Ancak şimdi görüyoruz ki federasyonun en büyük projesi, en büyük baş ağrısı haline geldi. Nedeni basit… Federasyonun bu ligi destekleyecek maddi olanakları azaldı, ya da olanaklar için başka büyük projeler!!! tercih edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler