Çarşamba, Mayıs 22, 2024
spot_img

4+3’ün Getirisi Olmaz (Çağlar Coşkun-Oyuncu Menajeri)

4+3 kararının alındığı tarih itibariyle kulüplerin yerli oyuncu transferi sürecinde elini güçlendirmek dışında bir getirisinin olmayacağını düşünüyorum.

Bu tarz kararların alınma sürecinde, A Milli Basketbol takımında oynayan aktif sporcu ve liglerde aktif olarak görev yapan antrenörlerin de bulunması daha doğru olurdu.
BSL kulüplerinin bütçelerinin minimum % 70’ini yabancı oyunculara ayırdığı Türk Parasını Koruma Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sonrası Türk sporcularda TL ile kontrat yapma zorunluluğu ve günümüzdeki enflasyonist ortam sebebiyle en fazla mağduriyeti Türk sporcuların yaşadığı dikkate alındığında kulüplerin, Türk sporcuların aldığı paraların yüksekliğini öne sürerek federasyonu bu tarihte böyle bir karara zorlamasını adil bulmuyorum.

BASKED’in açıklamalarında, sporcuların kur-enflasyon mağduriyeti ve alt liglerde yaşanan sıkıntıların altını çizmemelerini tecrübesizliklerine bağlıyor, süreçleri iyi yönetebilmek adına daha organize ve profesyonel çalışmalarını öneriyorum.

5 YORUMLAR

  1. Türk parasını koruma kanunu var da adam gibi uygulanıyor mu? O kanun da işlerine geldiği gibi uygulanıyor. Devletin kendisi döviz bazlı yolcu,hasta,araba garantili hastahane,yol,köprü havalimanı vs yaptırıyor, eee hani nerede Türk parasını koruma kanunu???

  2. Kenarda havlu sallayan pasaportu Türk olduğundan dolayı kulüpler 5 milyon Türk Lirası, 36 yaşında ben sadece ligde oynarım diyen oyuncuya ise kulüpler 10 milyon Türk Lirası veremeyecek, menajerler de komisyonlarını alamayacak. Bu oyunucularda 40 dakika istatistiklerine bakınca 5 sayı 2,5 ribaund ortalaması ile oynayınca basketbolumuz gelişiyor diyeceğiz….

    • Karavanacı yabancı kalabalığının istatistiklerinden ne haber ? Yüzdeleri ne ? Ne işi var bu ligin Türkiye’de ? Alın böyle ligi başka ülkede oynatın, olsun bitsin. Biz de “Türkler oynasın” ısrarımızdan vazgeçelim.

  3. Menajerler bu kuralın işe yaraması için var. Gelişmeleri için yabancı şirketlerle ortaklık yapın ve Türk oyuncuları oynayarak para kazanacağı liglere gönderin. Sonra işe yaramasını konuşuruz

  4. Yani bu ülkeyi yabancılar yüzdeyüz işgal etsin, bizi de kovun başka diyarlara gidelim. Ben de tam tersini düşünüyordum, herkesin kendi çöplüğünde ötmesini. Tam maskara ettiniz bu basketbol branşını. Hiçbir spor dalı böyle kafayı yemedi bu ülkede.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler