Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

Aktaş: Genç Oyuncular Doğru Kariyer Planlaması Yapamıyor

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Başantrenörü Zafer Aktaş açıklamalarda bulundu.

 • Denizli’de müthiş bir ilgi ve basketbol sevgisi var. En büyük hedefimiz; Süper lig heyecanının şehirde devam etmesini sağlamak… Biliyoruz işimiz çok kolay değil ama başaracağımıza yürekten inanıyoruz.
 • BSL gerçekten çok zor ve çekişmeli bir lig. Özellikle bizimde yer aldığımız alt sıralarda ciddi bir yarış var. Kalan maçlar artık telafisi olmayan mücadeleler olduğu için çok konsantre ve dikkatli olmamız gerekiyor.
 • Her geçen sene takımların yatırımları ve sponsorlukları artıyor. Doğru orantıyla oyuncu kalitesi yükseliyor. Bu da direkt ligin kalitesini yukarı çekiyor.
 • Yukatel Merkezefendi Belediyesi, potansiyeli olan genç yabancıların EuroLeague yolunda bir geçiş noktası oldu. Rihards Lomazs, Moses Wright, Max Heidegger, Rogkavopoulos, Nate Sestina ve Daniel Oturu gibi isimler Avrupa basketbolunda önemli süreler alıyor. Öncelikle bu oyuncular detaylı ve uzun bir çalışmanın sonucu olarak seçiliyor. Tabii ki doğru şekilde yeteneklerini gösterebilecekleri bir oyun sistemi için seçiliyorlar. Yani sistem oyuncunun özelliklerini ortaya koymasına olanak sağlıyor. Bu iş için hem teknik ekibimle hem de Avrupa ve ABD’de çalıştığım scout ekipleriyle iletişim hâlindeyim… Geniş bir portföy üzerinden çalışıyoruz, tabii ki bu iş sadece oyuncuyu seçmekle olmuyor, onun gelmesi için ona doğru bir kariyer planlaması da yapıyoruz.
 • Özellikle genç oyuncularımızın kendilerine doğru bir kariyer planlaması yapabildiklerini düşünmüyorum. Başka nedenlerden dolayı farklı tercih yapıyorlar. Bu tercihlerde yanıldıkları zaman kariyerleri yara alıyor. Çok yetenekli oyuncularımız var. Gerçekten sorumluluk alabilecek düzeyde ama doğru yerde olmadıkları zaman bu şansı kaçırıyorlar. Herkesin her şeyi yapamayacağı tezinden yola çıkarak bu organizasyonun takım işi olduğunu söyleyebilirim. Her oyuncuyu puzzle’ın bir parçası olduğuna ve o parçanın eksik olduğunda resmin tamamlanamıyacağına inandırıyoruz…

3 YORUMLAR

 1. Takımın elin adamının eurolig veya Nba’ye geçiş noktası olacağına Türk oyuncu yetiştirme ve geliştirme noktası olsun bu da Türk oyunculara daha çok süre ve şans vermekle oluyor…

 2. O sebepler neler ki genç oyuncular doğru kariyer planlaması yapamıyor acaba koçların onlara gelişmeleri için yeterli süre vermemesi o sebeplerden biri ve siz koçların ve kulüplerin yabancı parlatma hevesi de başka bir sebep olabilir mi ? Avrupa’ya yabancı oyuncu yetiştirme kulübü olmak ve bununla övünmek hangi akla hizmettir? Önemli olan potansiyeli olan Türk oyuncuları bulmak, yetiştirip,
  geliştirmek. Avrupalı potansiyeli olan Türk oyuncu alalım da geliştirelim diyor mu? Sen kariyerinde kaç Türk oyuncunun yetişmesine belli bir seviyeye gelmesine katkıda bulundun? Bu ülkede basketbolcu yetişmemesinin en büyük sebebi sözde Türk olan koçlar kim ne derse desin…

 3. Liğimizdeki bütün Türk koçlar yabancı hayranı.Yabancı oyucular 5 tane top kayıbı yapar oyunda kalır:yerli oyuncu bir şut kaçırsın veya top kayıbı yapsın hemen bencte.Bu kafayla hepiniz Türk Basketbolunu geriye götürüyorsunuz. Yabancı oyunculara canım cicim yerli oyunculara sus konuşma konuşursan kadro dışı.Setlerde Türklerin top kullanması yasak topu yabancılar kullanacak gibi komutlar veren koçlar,TV kameralarında ise gençlere ve yerli oyunculara önem veriyoruz diye sahte açıklamalar yaparak kamuoyunda şirin gözükerek puan almaya çalışırlar.Bu sebeplerden dolayı Türk koçlar da her türlü manevra kabiliyeti ve çıkar ilişkileri ile takım yönettikleri sürece basketolumuz devamlı geriye gitmeye mahkum.
  Allah yerli oyunculara sabır versin ve mümkünse Türk koçların olduğu takımlara gitmeyi düşünmesin.
  Yukardaki açıklamalardan da görüldüğü gibi bir tane yerli oyuncu ismi göremezsiniz.Hangi Türk oyuncuyu bir adım ileri götürmüş.Kimseyi kandıramazsınız artık.
  Ahap çavuşa devam!!!!!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir