Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

BASKED: Alimpijević’in Davranışları Rahatsızlık Verici

Profesyonel Basketbolcular Derneği (BASKED) bir açıklama yaparak Beşiktaş Kocu Dusan Alimpijevic’i kınadı.

BASKED’in açıklaması şöyle:

“Profesyonel Basketbolcular Derneği olarak; Basketbol Süper Ligi’nde oynayan ve oynamış sporcuların haklarını korumak, kariyerleri ve emeklilikleri boyunca onlara destek olmak, sorunlarına çözümler üretmek ve sorumlu oldukları her alanda seslerini daha gür bir şekilde duyurmak kurulduğumuz ilk günden beri en büyük amacımız.

Bu amaç ve üstümüze aldığımız sorumluluk bilinciyle, kamuoyunu 2023-2024 sezonunun başlarında olduğu gibi son günlerde de meşgul eden, ligimizin değerli kulüplerinde başantrenör görevini üstlenmiş Dušan Alimpijević’in spora ve spor insanına yakışmayan hareketleri konuyu takip eden herkes için tartışmaya bile gerek duyulmayacak acı bir gerçek haline gelmiştir.

Ülke basketbolumuza zarar veren açıklamaları ve davranışları için kuru bir özrü bile fazla gören Dušan Alimpijević’in kamuoyunun malumu olan rahatsız edici hareketlerinin yanı sıra, Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden değerli bir dernek üyemize önce telefonla arayarak sinkaflı hakarette bulunduğunu, sonu fiziki şiddeti ima eden tehditler savurduğunu ardından bir karşılaşma sırasında da bu telefon görüşmesine atıfta bulunarak hakaretlerine devam ettiğini büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı ile paylaşmak zorunda kalıyoruz.

Ne rakibine ne de sporculara saygı duyan, yaşadığı Ülkenin ahlaki normlarını hiçe sayan Dušan Alimpijević, ne ilk ne de son olan hakaretlerini ve tehditlerini sadece basketbolcumuza değil tüm basketbol camiasına karşı yapmıştır.

Bu yaşananlar sonrasında değerli üyemiz, Türkiye Basketbol Federasyonu’na Dušan Alimpijević’in kendisine ettiği hakaretler ve tehditlerle alakalı dilekçe vererek şikayette bulunmuştur. BASKED olarak konunun takipçisi olduğumuzun, Türk basketboluna zarar verecek en küçük bir hamlenin bile karşısında duracağımızın herkes tarafından bilinmesini isteriz.

Sportif erdemden nasibini zerre kadar almamış bu şahsın yaptığı hareketlerin cezasız kalmaması gerektiğine inanıyor, basketbolumuzun konuyla ilgili kıymetli paydaşlarının sporun temel değerlerine uygun adımlar atacaklarını temenni ediyoruz. Kamuoyuna ve değerli basketbol ailesine saygıyla duyurulur.”

6 YORUMLAR

  1. Beyler,
    Bu yaptığınız dogru açıklama Bursaspor kaptanı Metin Türen denen kişiyi ilave etmediğiniz için çöp değerinde. Bari bu isleri bilmiyorsunuz, bilen büyüklerinizden biraz akıl alın. Karşı tarafın yaptığı ne kadar ağır ve tahrik edici okursa olsun, uyeniz Metin’e mi düşer aynı seviyeden cevap vermek. Ne farkı kaldı uyeniz Metin efendinin Alimpijevic’den. Bu cehaletinizin önüne geçmek için bir daha aciklama yapmadan büyüklerimnizden biraz akıl alın. Mümkünse o insanları yonetiminize alın. Çünkü bu açıklamanız gösterdi ki, hayata karşı noksanlariniz çok fazla.

    • Haklısın da açıklamada Bjk koçunun malum maçta yaptığı nahoş hareketle beraber bir başka oyuncuya yapmış olduğu hakaret ve tehdit olayı ve konunun federasyona şikayet edildiği belirtiliyor. Yani sadece Bursa-Bjk maçındaki olay eleştirilmiyor öyle olsaydı Metin de eleştirilmeliydi…

      • İşte tam da sorun burada. Anlayamadığınız nokta, “benim terbiyesizim” iyidir. Burada “diğer terbiyesizleri ” konuşuyoruz mantığı! Bilincli olarak eğitimsiz bırakılmış toplumun, para kazandığı icin egitim almayan, kendini geliştirmeyen sporcu çocukları. Yazık sizlere, çok yazık…

  2. Onun değil onu şımartanların suçu. Bu ülkede herşeyi ayağa düşürdüler elin adamı buraya gelip hem vergisiz para kazanıyor hem de istediğini yapıyor nasılsa koruyan var!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler