Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img

Beşiktaş: Malum Şahıs Taraftarımızı Tahrik Etti

Sinan Erdem’deki olaylı maçla ilgili Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş da açıklama yaptı ve Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komsuoğlu’nun ismini vermeden tribünleri tahrik ettiğini öne sürdü.

Siyah-beyazlıların yaptığı açıklama şu şekilde:
“Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde dün akşam oynanan derbi müsabakasından zaferle ayrılan Beşiktaş Emlakjet takımımız, Kulübümüzü ve camiamızı sevince boğmuştur.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 15.000’i aşkın taraftarımızın oluşturduğu atmosfer bir kez daha Beşiktaş taraftarının spora ve takımına olan tutkusunu göstermiş ve herkesin takdirini kazanmıştır.

Karşılaşmanın ilk yarısında asla tasvip etmediğimiz saha olayları meydana gelmiş ve bunun sonucunda rakip takım oyuncusuna yabancı madde isabet etmiştir.

Bu durum bizim için kabul edilemez ve asla tasvip etmediğimiz bir davranıştır. Talihsiz bir şekilde yaralanan Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Yalnız şu hususlar da göz ardı edilmemelidir:

Rakip takımın şube yöneticisi, nezaketen kendilerine ayrılan saha içi koltuklara talimatlara aykırı olarak kendi takım formasını giymiş bir şekilde gelmiş ve taraftarlarımızın dikkatini kendi üzerine çekmiştir.

Akabinde saha kenarından takımımızın momentumu eline aldığı ve farkı açtığı dakikalarda abartılı bir şekilde hakemlere itiraz ederek taraftarlarımızı tahrik etmeye çalışmış ve istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuştur.

Rakip takım yöneticisinin örnek olması gerektiği yerde taraftarlarımızı tahrik edici davranışlarda bulunması kendi sporcusunun yaralanmasına sebebiyet vermiştir.

Malum şahsın siyah-beyazlılarımızın başarısını gölgelemeye çalışması ve küçük oyunlar peşinde koşması temsil ettiği camiaya da yapılmış bir ayıptır.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki bu olaylar asla tasvip ettiğimiz davranışlar değildir.

Türk sporunun gelişmesi ve örnek teşkil etmesi için yetkilileri, tasvip etmediğimiz bu olaylara neden olanlara gerekli cezaların verilmesi hususunda göreve davet ediyoruz”

9 YORUMLAR

  1. Taraftarınız tahrik olunca elince ne geçerse sahaya atmaya hak mı kazanıyor? Rakip takım yöneticisi,yöneticisi olduğu takımın formasını giyince taraftarınız tahrik mi oluyor? Siz Sporun amacını hiç anlayamamışsınız BJL yönetimi ! Yapılan eyleme bakınca taraftarlarınız da Basketbol sporunun ruhundan bi haber belli ki ! Süslü laflarla ” Sinan Erdem Spor Salonu’nda 15.000’i aşkın taraftarımızın oluşturduğu atmosfer bir kez daha Beşiktaş taraftarının spora ve takımına olan tutkusunu göstermiş ve herkesin takdirini kazanmıştır. ” kendi kamuoyunuzu etkileyebilirsiniz.Ama adama sorarlar Fenerbahçe ya da GS maçı dışında tribüne 15 bin kişi çekebileceksenin niye Akaretlerde oynuyorsunuz diye !!! 21. yüzyılda Herhangi bir oyuncu atılan isimle yaralanıyorsa bu ülkede Türk sporunu geliştirmeye katkı veriyoruz vs yalanlarınız havada kalır. Neyi geliştiriyorsun? Her şey ortada !

  2. Beşiktaş Kongre Üyesiyim, bir insanın kafasına birşey atmak ve bunu savunmasız açık hedef halinde ki bir insana atmak nerden baksan ilkellik, barbarlık. Yeni yönetim Beşiktaşlı duruşuna yakışır şekilde bir özür mesajı yayınlamalı ve bundan sonrası için böyle olaylar yaşanmaması önlem almalı. Yabancı madde atmanın mazereti yada aması olmaz. Şertaç bey’e gelince, salondaydım. Salonda, şahsa yönelik değil ama FB’ye yönelik küfürlü tezahürat vardı. Hakemlerde çok hızlı bir şekilde 2 anons yaptırdı(bu kadar hızlı iki anons diğer salonlarda pek görmüyoruz). O ana kadar sahaya yabancı madde atılmadı. Fiziksel müdahale olmadı. Küfürlü tezahürat devam etti. Hakemler üçüncü anonsu yaptırmaya hazırlanırken, Sertaç bey çok agresif bir şekilde itirazlar ve davranışlar gerçekleştirdi. Sahaya madde yağmaya başladı. Benim anlamadığım hakem zaten 3.anonsu yaptıracaktı, Sertaç bey neye isyan etti. Keşke yaşanmasaydı dediğimiz olaylar, fakat hepimiz iyi biliyoruz ki yine yaşanacak? Bugün mağdur olan yarın kendi sahasında olunca bu olayları savunacak. Bizde bu şddetü asla çözemeyeceğiz.

  3. Yürü git ordan apaçi. Sana soran mı var tasvip ediyor musun diye ? Etmiyormuş, bak sen ! Etsen ne yazar, sen kimsin ? “Rakip takım yöneticisi” senden mi izin alacaktı hakeme itiraz etmek için ? “Camian sevince boğuldu” çünkü ihtar düdükleri geciktirilerek çalındı ve kırk kez çalınması gerekirken dördüncüsü çalınmadı, “rakibinin” en iyi oynayan oyuncusu taraftarının kalleşliği sayesinde hedef alındı sahadışı edildi. Hakemleriniz çirkefliklerinize yol vermese Fener’i yenebilecek kulüp değilsiniz, her yıl Fener’den gelenler sayesinde kümede kalıyorsunuz, basketbol camiası için koskoca bir hiçsiniz, kudurmanızın nedeni de bu zaten.

  4. BJK tarafından yapılan açıklama tam tabiriyle özürü kabahatinden büyük anlamında.Bahane çok bulunur.Yönetici bizi tahrik etti o nedenle sahaya özellikle de Yam Madar’a yaralayıcı cisimler attık.Bu asla kabul edilemez.BJK’ya federasyon tarafından ne tür bir ceza gelecek bakalım.Maçta önce tribünde bayraklar açıldı.O bayraklar Türk bayrağı değildi.Bunu televizyonları başında milyonlarca taraftar gördü.Maçın olaylara gebe olduğu başından belliydi.O anda tedbir alınmalı ve o bayrak açan taraftarlar hemen salon dışına çıkarılmalıydı.

  5. Bir takım yöneticisi kendi takımının çıkarı için yapması gereken ne varsa yapar, yapmalıdır da tabii ki kurallar ve sportmenliğe uygun şekilde. Diğer kulübün Fb yöneticisine karşı yaptığı açıklamanın akla,izana uygun açıklaması yok. Kendileri kulüplerinin hakkını arayınca iyi başkası yapınca niye kötü? Ayrıca bir bjk yöneticisinin spikere saldırması da bu kulübün zihniyetinin ne olduğunu gösteriyor. Türk sporu, amatör branşları yük görüp, kapatmayı ya da küçülmeyi isteyen, oyuncuları eşya gibi gören bjk gibi kulüpler ve maganda futbol taraftarıyla mı ilerleyecek? Ceza hem bjk kulübüne hem saldırgan yöneticisine hem de taraftarlara verilmeli hem de en ağır şekilde…

  6. Madar bu sene büyük beğeniyle izlediğim takip ettiğim bir oyuncudur. Yaşadığı talihsiz olaydan çok üzüldüm ve umarım bundan sonra bu ve benzeri olaylar yaşanmaz. Ancak yorumları okurken fark ettiğim bir şey var. Bu olayı kınayan bazı sporseverlerin sahaya yabancı madde atan kişilerden hiçbir farkının olmadığı çok açık bir şekilde belli oluyor. Hatta içten içe içerdeki Beşiktaş maçını bekliyorlar intikam almak için. Sonrada burada fair play sporda adalet vb. gibi konularda nutuk atıyorlar. Maalesef samimiyetsiz. A kişisinin davranışı B kişisinin davranışı gibi konulara girerek ilkokul tartışmasına döndürmeye gerek yok. Sadece sahaya umarsızca yabancı madde atanlarla aynı zihniyetteki “sporsever”‘lerin bu haber altında yorum yaptığını görmek üzücü oldu. Hiçbir şey değişmeyecek.

  7. Niyet okuyucusu mıstık, ne maçını beklediğimizi nereden uydurdun ? Ne zaman FB maçında rakibe böyle şeyler yapılmış, ne zaman Fenerliler kindarlık etmiş ? Etse belli ki çok sevineceksin. Konu ben değil senin gibi algı operatörleri. Konunun ne olduğu apaçık ortada, başka taraflara çekmek, en iyi oyuncunun gözüne demir nişanlayan senin sevgili kardeşini ve yanındaki maganda sürüsünü kurtarma operasyonu, ama yedirmen zor gözüküyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler