Salı, Şubat 27, 2024
spot_img

Bulut Altın Hakkını Aradı, 5 Yıl Sonra Kazandı…

İki sezondur Pizza Bulls forması giyen Bulut Altın’tan bir mektup aldık. Basketbolcuların çoğunun hakkını aramadığı, hatta aramaktan çekindiği bu dönemde Galatasaray Kulübünü’nün kendisine yaptığı hatanın peşini bırakmamış ve sonuçta açtığı favayı kazanmış…

İşte Bulut Altın’dan aldığımız mektup…

“Ben; Bulut Altın, Galatasaray Spor Kulübüne açtığım davayı kazandım. İstinaf Mahkemesi beni haklı buldu ve Galatasaray’ı mahkûm etti. Tazminat cezasına çarptırdı. Mahkeme 5 yıl sürdü.

Olay şöyle gerçekleşti…
Ben o zamanki antrenör Erman Kunter tarafından denenmek için davet edildim. Bu sürecin sonunda, menajer Ömer Yalçınkaya benim o dönemdeki menajerimi arayarak transferin yapılacağını bildirdi. Bu arada sağlık kontrolünden geçip antrenmanlara katıldım, Galatasaray tarafından transfer haberim yapıldı, forma numaram soruldu, formam soyunma odasına asıldı. Transfer sürecinin bitimine 1 saat kala daha önce anlaşılan miktardakinden daha az tutarı olan sözleşme yollandı. Menajerlik şirketim direkt Ömer Yalçınkaya’yı aradı. Ömer Yalçınkaya ise bir yanlışlık olduğunu söyleyerek yeni sözleşmenin hemen yollanacağını söylemiş, süre dolduktan sonra menajerlik şirketini arayarak transferin yapılmayacağını bildirmiş. Böylece benim BSL ve TBL’ye transferimin olmasının önüne geçilmiştir. Bu durum üzerine menajerlik şirketi, durumu tazmin edici bir ücret ve kamuoyuna duyurulacak bir özür duyurusu istemiştir.

Söz verilenin çok çok çok altında hesabıma para yatırılmış, iyi dilekleri içeren bir kişisel mektup gönderilmiştir.

Milli bir sporcu, 10 yaşından beri emek veren basketbolcu olarak bu haksızlık karşısında susmam, boyun eğmem mümkün değildi. Bunun üzerine Türk Adaletine başvurdum.

Sonuç olarak; haklı çıktım ve bu durum kanun önünde tescillendi.”

1 Yorum

  1. Bravo Bulut. Tüm oyunculara ve hakkı yenip de hakkını aramayanlara örnek olur umarım ki. Gerçi artık iktidar sayesinde öyle bir dönemdeyiz ki hak arasak ve hakkımızı alsak da Yargıtay’ın onadığı karar bile umursanmayıp,
    uygulanmayabiliyor,yaptırım da yok…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler