Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img

Çağdaş Bodrum’un salon sorunu…

İki yıl içinde BSL’ye yükselen Çağdaş Bodrum şimdi sahasında yani Bodrum’da oynamak için anlayış bekliyor.

BSL Yönergelerine göre salonun kapasitesinin en az 25.00 kişilik olması gerekiyor, oysa Bodrum salonunun kapasitesi 1000 civarında.

Sorunun farkında olan Çağdaş Bodrum yöneticileri sezon bittikten sonra mevcut salonun kapasitesinin, kriterlere uygun şekilde artırılması için proje hazırladı ancak bürokrasideki yavaşlılık nedeniyle şu ana kadar somut bir adım atılamadı ve salonun genişletilmiş haliyle yeni sezona yetişmesi imkansız hale geldi.

Yönergeler katı şekilde uygulanacak olursa Bodrum’un oynayabileceği en yakın salon iki buçuk saatlik mesafede bulunan Muğla… Bu da Bodrum’un sezon boyunca bütün maçlarını deplasmanda oynaması anlamına geliyor.

TBL’den BSL’ye yükselen büyük kent takımları için bugüne kadar sorun olmadı çünkü oralarda BSL kriterlerine uygun salonlar mevcut. BSL’nin yeni takımı küçük bir ilin veya ilçenin takımı ise salon konusu ciddi bir sorun…

Yönergelerin birebir uygulanması durumunda büyük salonu olmayan hiçbir kentin temsilcisi BSL’de temsil edilemez.

TBF yetkililerinin salonda yapılması planlanan çalışmalar konusunda ellerinden geleni yaptığını ancak bürokratik engellerin aşılamadığını biliyoruz. 

Bize göre BSL’nin bu tür yeni takımları için yönerge esnetilmeli, yumuşatıcı maddeler eklenmeli ve bu takımların kriterlere uyabilmesi için en az bir yıl süre tanınmalı, bu süre içinde de mevcut salonlarında oynamalarına izin verilmeli. Aksi halde basketbol büyük kentlere sıkışmaya devam eder. Kaldı ki inşaat sektörü ana konusu olan Çağdaş Grubu salondaki gereken genişletme çalışmalarını yapmaya talip. Acaba BSL’de kaç takım kendi salonunda oynuyor, kaçı devlete ait salonun normlara uygun hale gelmesi için inşaatı kendisi yaptı? 

TBF’nin salondaki tadilatın gelecek sezon sonunda başlaması koşuluyla Çağdaş Bodrum’a anlayış göstereceğinden eminiz. Ayrıca diğer kulüplerin de bu konuda Çağdaş Bodrum’un yanında yer alması, TBF’nin elini güçlendirecek bir faktör… Kimse ve tabii TBF de Bodrum’u kaybetmek istemeyecektir… (Basketfaul) 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler