Pazar, Nisan 21, 2024
spot_img

Çağlar ve Tekinalp: Salon konusunda federasyondan anlayış bekliyoruz

TB2L ve TBL’de üst üste iki sezon şampiyon olarak BSL’ye yükselen Çağdaş Bodrum yeni sezon çalışmaya başladı.

Çağdaş Bodrum Spor’un Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, yeni sezonda hem Türkiye’nin en büyüklerini Bodrum’da ağırlamak hem de Avrupa hedeflerine, seyircisi önünde yürümek istediklerini tekrarladı.

Bu çerçevede, taraftarların da sosyal medya üzerinden ‘Bodrum’un takımı evinde kalmalı’ çağrısı yaptığını hatırlatan Dağlarca Çağlar, iç saha maçlarını oynadıkları 1250 koltuk kapasitesine sahip Bodrum Spor Salonu’nun kapasite artırımı için gereken girişimlerde bulunduklarını, konuyla ilgili Basketbol Federasyonu ile de görüştüklerini söyledi.

Çağdaş Bodrum Spor Başkanı Dağlarca Çağlar, “Basketbol Federasyonumuzun bize anlayış göstermesini bekliyoruz. Arzumuz, geçtiğimiz sene olduğu gibi en büyük destekçilerimizin, seyircimizin gücünü bu senede hissedebilmek istiyoruz. Aksi bir durum karşısında üzülerek belirtiyorum ki, iç saha maçlarını Muğla Menteşe’deki salonda oynamak durumunda kalacağız. Biz Bodrum takımıyız ve Bodrum’da bizi BSL’ye taşıyan ve en büyük gücümüz haline gelen seyircimizin desteğiyle oynamak bizim en doğal hakkımız. Süper Lig takımları da bizi bu konuda destekliyor. Halen bir yanıt alamadık. Talebimize olumlu yanıt bekliyoruz.” diyerek, konunun önemine ve aciliyetine dikkat çekti.

Genel Direktör Tolga Tekinalp de şunları söyledi:

“Çağdaş Bodrum Spor Basketbol takımı olarak 2021 senesinde başlayan yolculuğumuzu geçen seneki TBL şampiyonluğumuzla taçlandırarak BSL’de oynamaya hak kazandık. Bugün itibariyle yeni sezon hazırlıklarımıza 2 eksikle Bitez ’deki salonumuzda başlıyoruz. Baş Antrenörümüz Ender Arslan Basketbol A Milli Takımımızla beraber olduğundan 21 Ağustos’ta A -takım çalışmalarına dahil olacak.

Transfer listemizde bulunan Türk ve yabancı oyuncuların tamamıyla anlaşma sağladık. Bosna Hersek Basketbol Milli Takımıyla Olimpiyat elemeleri için Polonya’da turnuvada olan Amar Alibegovic ve Amerika’dan önümüzdeki hafta Antalya’daki hazırlık kampımıza dahil olacak Chris Warren dışında tam kadro çalışmalarımıza başladık.

22 Ağustos tarihine kadar Bodrum’da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Daha sonrasında sırasıyla Antalya’da kondisyon 8 gün sürecek kampımız olacak. Bursa, İzmir, İstanbul ve Bursa’da hazırlık karşılaşmaları planladık. Toplam 9 adet planlanan hazırlık maçımız var. Bu sayı artabilir.

Çağdaş Bodrum Spor Basketbol takımı olarak BSL’de kalıcı olmak öncelikli hedefimiz. Bütün planlarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Yapılacak salon tadilatını BSL’deki ilk senemizde operasyonel anlamda bizi sıkıntıya sokacağı düşüncesiyle bu sene için askıya aldık. Basketbol Federasyonu ile bu sene maçlarımızın Bitez’deki salonumuzda oynanması adına görüşmelerimiz devam ediyor. Bodrum gibi marka değeri olan bir ilçenin Süper Lige yükselme başarısı göstermiş tek basketbol takımının taleplerinin Federasyonumuz nezdinde de karşılık bulacağını ve bu görüşmelerin olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz.”

Geçtiğimiz sezon Çağdaş Bodrum’da forma giyerek takımı TB2L’den, BSL’ye taşıyan Takım kaptanı Erkan Veyseloğlu, Chris Warren, Hakan Yapar, Fatih Cantitiz ve Ege Havsa Çağdaş Bodrum Formasını giymeye devam ediyorlar. Yeni tranferler Jaron Johnson, Dominic Artis, Can Uğut Öğüt, Ege Arar, Amar Alibegovic ve Berkay Genç de Çağdaş Bodrum Spor forması ile ilk kez parkeye çıkmış oldular. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir