Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img

Çetin Yılmaz: Erdem Can Özür Dilemeli

TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, Anadolu Efes Koçu Erdem Can’ın Ergin Ataman ile sözlerini düzeltmesi, özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Yılmaz, TÜBAD sayfasında konuyla ilgili sorulara şu yanıtları verdi…

Onaltıncı TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda Anadolu Efes – Pınar KSK karşılaşmasında Anadolu Efes baş antrenörü Erdem Can’ın oyuncusuyla yaptığı diyalogda geçen “… beni Ergin Ataman mı sandın?…” kısmı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

– TÜBAD Turnuvası sırasında Milli Takım Antrenörümüz ve TÜBAD Yönetim Kurulu üyemiz sayın Ergin Ataman adının, sebebi ne olursa olsun olumsuz şekilde geçirilmesini büyük bir üzüntü içinde izledim.

Umarım, yine üyemiz olan Erdem Can bu rahatsız edici söylemi için gereken nezaketi ve Ataman’a hak ettiği saygıyı gösterir.

Sizce gösterilmesi gereken nezaket ne olmalıdır?

– Kendisinden sadece Ataman için değil TÜBAD olarak da bir düzeltme/özür beklemekteyiz.

7 YORUMLAR

  1. TÜBAD devreye girdi üyesine sahip çıkıyor! Basketbol oyuncular birliği nerede?…… Konu aslında doğrudan TÜBAD’ı ilgilendirdiğinden sorum Sn Yılmaz’a “Koçların oyun esnasında kızdıkları oyunculara karşı kullandıkları ifadeler ve eleştiriler basketbol oyunu ile sınırlı mı yoksa genelleme yaparak kişiliğe hakarete kadar uzanabilir mi?” Örneğin mevcut güncel olaydaki gibi! Biliyoruz ki genç basketbolcular kariyerli oyuncuları, genç koçlar da kariyerli abilerini örnek alırlar. Ne dersiniz Sn Yılmaz?

  2. Şimdi burada da çifte standart var, Ergin Ataman kaybettiği bazı maçlardan sonra rakip koçla tokalaşmadan soyunma odasına gitti, TÜBAD’ın bu davranışa tepki gösterdiğini hiç duymadık, öncelikle adil olmak gerekiyor.

  3. Geçmişe bakın gergin efendinin yaptıkları orada öylece duruyor,o zamanlar ondan özür dilemesini istediniz mi ki şimdi Erdem özür dilesin diyorsunuz?

  4. Erdem Can yanlış yapmış olabilir,eleştirilir de ama nezaket ve saygıyı genç bir oyuncuyu tokatlayan, değer vermediği Türk oyuncuları basın önünde eleştiren,ceza veren,ergin denen zat hiç göstermiş mi peki?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler